AYES představuje chytré brýle a rozšířenou realitu pro průmyslové společnosti

-- 30.06.2020

Chytré brýle a rozšířená realita se v posledních letech staly dalším trendovým tématem v průmyslovém prostředí. Na rozdíl od umělé inteligence, která je založena na strojovém učení a u kterých jsou stroje určeny k dlouhodobému nahrazení lidského faktoru, sleduje rozšířená realita jiný cíl: podporovat člověka v průmyslových procesech. Zde vstupuje AYES, který představuje jedničku v oblasti hands‑free technologií pro průmysl, chytré brýle RealWear HMT-1.

Díky chytrým brýlím mají zaměstnanci v první linii (servisní technici, montážníci, operátoři) přístup k informacím prostřednictvím rozšířené reality. Zaměstnanci tak mohou činit informovanější rozhodnutí a provádět procesy efektivně. Zvýšení produktivity a snížení operativních nákladů pak zaručuje rychlou návratnost investice.

RealWear HMT-1 je lehké nositelné zařízení, které se jeví jako 7" tablet. Je navrženo pro nošení s průmyslovou přilbou pro pracovníky v terénu, továrně nebo skladu, aniž by bránil vidění uživatele. Kromě toho, že tato technologie uvolňuje ruce pro práci, je také odolná i vůči drsným průmyslovým podmínkám – vodotěsnost, prachu odolnost, nárazu vzdornost. HTM-1 podporuje 10 jazyků a hlasové ovládaní je navrženo pro rozpoznání řeči i v hlučném prostředí.

AYES pomáhá s širokým použitím chytrých brýlí v průmyslu

Pomocí této technologie vytváříme řešení pro zlepšení procesů ve výrobě, logistice, servisu, údržbě a v dalších oblastech. V situaci s omezeným cestováním je to také skvělé řešení pro vzdálený servis, podporu zákazníkům, instalaci strojů apod. Implementaci takového řešení zvládneme i vzdáleně během několika dní.

Řešení pro vzdálenou spolupráci jsme například implementovali ve společnosti LASCAM. Chytré brýle s rozšířenou realitou umožňují servisním technikům kooperovat v reálném čase nezávisle na místě, kde se zrovna nacházejí. Díky tomu se efektivita servisního týmu zvýšila až o 40 %. Naše řešení zároveň přineslo i benefity pro zákazníky společnosti, a to nejen v podobě snížených nákladů na servis, ale také rychlejší diagnostiky problémů a snížené doby řešení. Implementaci včetně zaškolení uživatelů jsme zvládli během dvou hodin a s návratností investice méně než měsíc. Jak to funguje můžete vidět na videu níže:

###NEWS_VIDEO_1###

Známe technologii a průmyslové prostředí

AYES je oficiálním partnerem světové špičky v oblasti využití rozšířené reality a chytrých brýlí v průmyslu. Tou je jednak společnost RealWear, která je výrobcem průkopnického hardware specializovaného pro využití v průmyslu. A také společnost Ubimax, jejíž platforma Ubimax Frontline umožňuje pracovat bezpečněji, rychleji a pomáhá průmyslovým pracovníkům po celém světě zůstat konkurenceschopnými vůči mechanizované pracovní síle robotů. Řešení těchto společností již obsluhuje více než 1 000 zákazníků po celém světě, včetně společností BMW, Airbus, Coca‑Cola,  3M, ABB, Koni, DHL nebo Schlumberger.

„Jsme odhodláni zlepšovat provoz průmyslových společností pomocí inovativní technologie. Chceme být první volbou pro společnosti, které se snaží zvýšit produktivitu svých pracovníků pomocí chytrých brýlí a klademe za cíl být lídrem v oboru na českém a slovenském trhu.“

AYES poskytuje kompletní služby, jakými jsou analýza uplatnění technologie, implementace, zaškolení a podpora uživatelů. Společnost má nejen bohaté zkušenosti z poradenství pro malé i velké společnosti, optimalizace procesů v průmyslu a IT, ale navíc je členem skupiny technologických firem, které aktivně spolupracují s více než 200 zákazníky v různých sektorech průmyslu v České a Slovenské republice. Tyto firmy čerpají z více jak 10 let zkušeností z průmyslu, širokého portfolia partnerů z celého světa a více než 1 000 dodaných zařízení na trh, které každý den pomáhají firmám vyrábět efektivně.

Autor: Tomáš Vravko, Sales Consultant, AYES