Sklad otevřený nonstop

-- 29.05.2019

Stejně jako ve filmu Vratné lahve, kdy člověka nahradil stroj (v případě filmu třídící linka), došlo tentokrát na skladníky. Ty postupně nahrazuje výdejní automat OOPP (osobní ochranné pracovní prostředky), který má tu výhodu, že nikdy nespí, nepotřebuje volno a je k dispozici nonstop. Jde samozřejmě o nadsázku, protože jsou věci, které se do automatu nevejdou, většinou jde o objemnější věci a takové, které neopotřebíte tak často.

Toto řešení přispívá k významným úsporám právě ve spotřebě OOPP. Automat sám identifikuje zaměstnance a vydá mu vše potřebné pro jeho práci. Díky své kompaktní velikosti ocení automat především firmy, které mají omezený prostor a nutnost vydávat více různých produktů. Má nastavitelné police, což poskytuje kapacitu od 135 do 540 produktů. Těmi jsou nejčastěji pracovní rukavice, ale také například respirátory, špunty do uší nebo ochranné brýle.

Identifikace uživatele se provádí přiblížením ID karty nebo PINem. K automatu lze připojit přídavné zařízení bez nutnosti další řídící jednotky. Zařízení také můžete libovolně kombinovat s ostatními typy skladových systémů s použitím jedné řídící jednotky a společného řídícího a vyhodnocovacího softwaru.

Je prokázáno, že dochází ke snížení spotřeby zboží. Automat poskytuje firma Canis Safety, která zároveň zajistí optimalizaci zboží ve výdejním automatu.