EuroBLECH 2018: Ohromný potenciál v digitalizaci pro firmy zabývající se zpracováním plechu

-- 24.09.2018

Investice do nových digitálních řešení jsou stále zajímavější pro malé a středně velké podniky.

Letošní 25. ročník veletrhu technologií pro zpracování plechu se bude konat od 23. do 26. října 2018 v německém Hanoveru. Svůj stánek si na celosvětově vedoucím veletrhu pro průmysl zpracování plechu zajistilo celkem 1 500 vystavovatelů z 39 zemí. Tématem letošního veletrhu bude především digitalizace a Průmysl 4.0. Nedávno publikovaný online náhled veletrhu umožňuje shlédnout nové produkty a technologické inovace, které budou prezentovány na říjnovém veletrhu.

Na celosvětově vedoucím veletrhu pro průmysl zpracování plechu si rezervovalo své stánky celkem 1 500 vystavovatelů z 39 zemí. Veletrh EuroBLECH 2018 bude probíhat na čisté výstavní ploše více než 89 000 m2, což představuje nárůst o cca 2 % oproti minulé akci. Nejdůležitější vystavovatelé pocházejí ze zemí jako Německo, Itálie, Čína, Turecko, Nizozemsko, Španělsko, Švýcarsko, Dánsko a USA.

Hlavními tématy letošního 25. ročníku veletrhu EuroBLECH jsou Průmysl 4.0, velká data a digitalizace. Inovace v této oblasti mají ohromný potenciál zejména pro malé a středně velké firmy. Tyto nové obchodní přístupy nabízejí výhody v podobě přímočarých a zjednodušených procesů nebo ve zvýšení produktivity a efektivity. „Zatímco před několika lety byla aplikace pro řízení údržby strojů nebo interakce strojů a robotů v celém výrobním procesu pouze vizí budoucnosti, dnes je to realita v odvětví zpracování plechu. Dnes tato oblast není zajímavá jen pro velké podniky, ale svůj potenciál zde stále více nacházejí malé a středně velké firmy. Díky své velikosti tyto firmy mohou pružně a rychle reagovat na související přechody, a proto mají dobře našlápnuto, aby začaly používat digitalizaci ve svůj prospěch,“ říká Evelyn Warwicková, ředitelka veletrhu EuroBLECH, zastupující organizátory z Mack Brooks Exhibitions. „Na veletrhu EuroBLECH 2018, který patří mezi nejvýznamnější výstavy odvětví zpracování plechu, mohou návštěvníci očekávat ty nejvyspělejší a nejpropracovanější technologie z hlediska průmyslové digitalizace zpracování plechů. Bude zde vystavovat 1 500 firem, od velkých průmyslových korporací až po malé inovativní startupy,“ dodává Evelyn Warwicková.

Náhled výstavy je nyní k dispozici na www.euroblech.com.

Nyní je k dispozici kompletní online náhled výstavy včetně podrobných informací o mnoha vystavovatelích a jejich produktech. Při přípravě své návštěvy mohou uživatelé řadit položky podle hal či kategorií produktů, a vybrat si tak to nejzajímavější z letošního veletrhu. Tímto způsobem návštěvníci mohou zkoumat profily vystavovatelů, včetně jejich produktů a služeb prezentovaných na veletrhu EuroBLECH 2018, a vytvořit si tak svou personalizovanou verzi náhledu výstavy.

K dispozici jsou nové Bílé knihy EuroBLECH: digitalizace, lehké konstrukce a e-mobilita

Digitalizace, e-mobilita, lehké konstrukce – tato témata v současnosti hrají důležitou roli v průmyslu zpracování plechu. Síťová výroba je klíčovým vývojem v Průmyslu 4.0 na cestě ke zvýšení produktivity a zkrácení prostojů strojů. E-mobilita představuje spoustu výzev pro průmysl zpracování plechu vzhledem k různým výrobním procesům a materiálům, které vyžadují elektromobily. Ruku v ruce s těmito tématy jdou lehké konstrukce, kdy nabývají na důležitosti kompozitní materiály a nové technologie a objevují se výzvy v oblasti spojování nebo dělení materiálů. Nové Bílé knihy EuroBLECH se zabývají všemi třemi tématy a objasňují poslední vývoj na tomto poli a představují nové trendy v průmyslu. 

Všechny tři Bílé knihy jsou bezplatně ke stažení na stránce www.euroblech.com.

Pátek, 26. října: Studentský den na veletrhu EuroBLECH 2018

Mladá generace je pro průmysl zpracování plechu stále důležitější vzhledem k digitální transformaci a souvisejícím změnám profilů zaměstnanců. Z toho důvodu veletrh EuroBLECH otevírá své brány studentům zcela zdarma. V pátek 26. října 2018 mohou studenti navštívit veletrh zdarma po předložení platné studentské ID karty u vchodu. V ostatní veletržní dny studenti zaplatí zlevněné studentské vstupné ve výši 15 EUR za celodenní vstup. Na veletrhu bude panel s nabídkou pracovních příležitostí, které vystavovatelé aktuálně nabízejí. Panel s nabídkou práce je dostupný také na stránce:

https://www.euroblech.com/2018/english/visitors/job-vacancies/