Motivace tři, průmysl čtyři – firma za JEDNA!

-- 09.07.2018

Koncepce Průmyslu 4.0 nejsou jen změny, které by měli zavést vedoucí provozní údržby. Motivace 3.0 je totiž další téma, s nímž se musejí utkat. Problematika, i když je poměrně čerstvá, se zdá být zvláště důležitá jak v řízení výroby, tak i jejího klíčového článku, tedy pracovníků. Metoda příslovečného cukru a biče končí na smetišti. Jak se naučit správně motivovat pracovníky a kde nalézt vhodné nástroje pro zlepšení všech výrobních procesů? Stačí navštívit 9. Mezinárodní veletrh provozní údržby, plánování a optimalizace výroby – Maintenance (10. až 11. 10. 2018, EXPO Krakov). Více než 200 vystavovatelů představí nejnovější řešení a produkty pro firmy, které usilují o nejvyšší hodnocení.

Motivace 3.0

Pracovníci zaměstnaní v továrnách jsou nepochybně její hlavní hybnou silou. Jejich pasivní přístup znamená hrozbu pro správné fungování továrny. Pro zajištění výroby na co nejefektivnější úrovni jsou nezbytní správně motivovaní pracovníci. Je důležité, aby nejen znali své možnosti a věřili v ně, ale aby byli rovněž oddáni projektu, jehož jsou účastníky. Bohužel řada zaměstnavatelů a osob řídících lidské zdroje neví, jak má efektivně stimulovat vnitřní motivaci týmu. O procesech motivace 3.0 a efektivním řízení lidských zdrojů se můžete dovědět během veletrhu Maintenance, zaměřeného na sektor provozní údržby a řízení výroby, jediného svého druhu v Polsku. 

Klíčové setkání

Svou účast v letošním ročníku veletrhu potvrdilo už více než 140 firem z celé Evropy. Na seznamu vystavovatelů se objeví takové značky, jak jsou: Conrad Electronic Sp. z o. o., AMPERE POLSKA Sp. z o. o., ANRO Firma Poligraficzno-Handlowa Sp. z o. o., BP Techem S. A., Endress+Hauser Polska Sp. z o. o., Nord Napędy Sp. z o. o., Rockwell Automation Ltd, Atlas Copco Polska Sp. z o. o., Henkel Polska Sp. z o. o., HEICO Poland Sp. z o. o. Pořadatelé veletrhu Maintenance předpokládají, že během výstavy svou nabídku představí až 200 firem! V loňském roce veletrh, rozdělený na několik tematických zón (mimo jiné zóna Průmysl 4.0 a zóna Outsourcing) navštívilo více než 2600 odborných návštěvníků z největších výrobních podniků z Polska a ze zahraničí. 

Na podzim je čas jít školy

Letošní 7. ročník konference „Podzimní škola provozní údržby“, jako každý rok probíhající během veletrhu Maintenance, přiblíží účastníkům nejlepší inženýrské a výrobní postupy používané v největších průmyslových podnicích. V roli přednášejících vystoupí známí a v oboru respektovaní experti. Informace poskytované během 2 veletržních dní budou rozděleny na 4 tematické bloky: Efektivita provozní údržby, Predikce v provozní údržbě, Snížení nákladů na provozní údržbu a Průmysl 4.0. V programu konference se objeví rovněž taková témata, jako jsou: Jak komplexní audit spolehlivosti parku ovlivňuje optimalizaci fungování oddělení provozní údržby? – přednášející Arkadiusz Rybka z I-Care Polska Sp. z o. o. Posluchači se rovněž dovědí, jak získat dofinancování pro investice zlepšující energetickou efektivitu podniku? – přednášející Paweł Gajewski ze společnosti Polska Organizacja Wspierania Efektywności Energetycznej i Rozwoju POWEER (Polská organizace podpory energetické efektivity a rozvoje). U tabule bude rovněž diskutováno téma důkladného čištění oleje ve strojích, ovlivňujícího jejich náklady. Na otázky účastníků během této přednášky odpoví Paweł Gula z C. C. Jensen Polska Sp. z o. o. Kompletní harmonogram konference bude brzy zveřejněn, ale už dnes se vyplatí zarezervovat si čas na krátký návrat do školy, protože získané informace určitě umožní zlepšit efektivitu a zvýšit zisk ve výrobním podniku. 

Souběžně s veletrhem Maintenance se bude konat 10. Mezinárodní veletrh zpracování, skladování a dopravy sypkých materiálů – SYMAS. Všechny zájemce o průmyslovou tematiku srdečně zveme v říjnu do Krakova. 

www.mtc.krakow.pl/gb/ 

10. – 11. října, EXPO Krakov, Polsko

Pořadatel: Targi w Krakowie Sp. z o. o.