Danfoss v České republice přebírá firmu Sondex CZ

-- 09.07.2018

Dne 3. července 2018 se Sondex CZ s.r.o., firma podnikající v oblasti tepelných výměníků, cestou akvizice sloučí se společností Danfoss s.r.o.

Po sloučení naleznete podporu pro portfolio tepených výměníku Sondex® i Danfoss plně pod hlavičkou firmy Danfoss s.r.o.

Firma Sondex vyvíjí, vyrábí a dodává tepelné výměníky, skvěle doplňující obchodní segmenty ne jen divize Danfoss Heating, ale in Danfoss Cooling i průmyslové instalace Danfoss Drives.

Akvizice tedy potvrzuje strategické zaměření firmy Danfoss na budování přední pozice na trhu stejně jako na rozšíření nabídky tepelných výměníků a jejich aplikací.

Kombinace aktivit těchto dvou společností, Sondex a Danfoss Heat Exchanger, je významným nástrojem k dalšímu posílení již tak silné pozice na trhu v oblasti rozvodných sítí a HVAC a pro zvýšení významu v takových oborech průmyslu, jako jsou, potravinářství, chemická výroba, energetika nebo průmyslové chladírny a mrazírny. Výsledkem je, že firma Danfoss v České republice může v oblasti přenosu tepla nabízet širší, lépe konkurenceschopnou a inovativní nabídku produktů a služeb s mnoha přednostmi pro zákazníky.

„Spojili jsme síly, abychom vytvořili tým zkušených odborníků, který je v České republice unikátní, a nabídli širokou škálu vysoce kvalitních produktů a řešení pro tepelné výměníky a současně poskytli zákazníkům ještě dostupnější technickou podporu,“ řekl Viktor Hašpl, výkonný ředitel Danfoss s.r.o.

Současný tým zaměstnanců z obou společností zůstává beze změn a bude pokračovat v poskytování služeb zákazníkům pod firmou Danfoss s.r.o. V srpnu 2018 se kancelář firmy Sondex přestěhuje do sídla firmy Danfoss, Jihlavská 1558/21, 140 00 Praha 4 – Michle.

www.danfoss.cz