Do NSK Academy byl doplněn výukový modul pro indukční ohřívače

-- 09.07.2018

Do školicí platformy NSK Academy (www.nskacademy.com) byl doplněn nový výukový modul (tutoriál). K již existujícím tutoriálům AIP+ (Added Value Programme) pro nástroje servisu a údržby byl doplněn modul pro indukční ohřívače.

Speciální výukové moduly NSK pomáhají registrovaným uživatelům akademie odhalit, jak maximalizovat využití všech výhod plynoucích z použití nástrojů AIP+. Každý tutoriál nabízí průvodce správnou praxí instalace ložisek a péče o ně, a tak pomáhá zvýšit spolehlivost a ziskovost strojů. Správné použití nástrojů AIP+ může prodloužit trvanlivost ložisek a provozuschopnost strojů, stejně jako omezit počet odstávek a snížit náklady na údržbu.

Základem každého modulu je výukový text, videoukázka a test, po jehož úspěšném vyplnění obdrží účastník certifikát. Nejnovějším výukovým modulem NSK je tutoriál o indukčních ohřívačích, které opatrně a rovnoměrně ohřívají ložiska určená k montáži na hřídel s přesahem. Indukční ohřívače umožňují instalovat ložiska bez speciálního nářadí a eliminují potřebu působit při instalaci na ložiska silou.

NSK nabízí indukční ohřívače tří typů v různých velikostech podle hmotnosti ložiska a požadavku na tepelný výkon. Přenosný indukční ohřívač má hmotnost pouhých 3,5 kg a je vhodný pro ložiska nebo jiné součásti do 10 kg, zatímco verze určená k montáži na pracovní stůl má kapacitu až 300 kg a je dodávána se sadou třmenů pro ložiska různé velikosti. A nakonec ohřívač pro velká zatížení, který se staví přímo na podlahu, zvládne ohřívat ložiska nebo díly do hmotnosti 1 200 kg. Konstrukce s posuvným ramenem usnadňuje práci s velmi těžkými ložisky s vnějším průměrem do 1,2 m.

Mezi tipy obsaženými ve videoukázce nového tutoriálu je např. postup, jak použít funkci nastavení výkonu indukčních ohřívačů při montáži citlivých ložisek.

Shrnuto, tutoriálový modul pro indukční ohřívače NSK ukazuje, jak mohou být ložiska bezpečně a efektivně zahřáta na optimální teplotu pro snadnou montáž za tepla.

www.nskacademy.com