Rychlé opravy dopravníkových pásů

-- 21.06.2018

Dopravníkové pásy lze nalézt téměř v každém odvětví. Bez ohledu na to, co vyrábíte nebo zpracováváte, je velmi pravděpodobné, že jste se zabývali tím, jak něco mezi jednotlivými kroky rychle a efektivně přepravit. Je to však velký rozdíl, jestli přepravujete krabice s čokoládou či gumovými medvídky nebo uhlí a bloky mramoru. 

Dopravníkové pásy v dolech, lomech, elektrárnách na fosilní paliva a v podobných provozech mají tendenci velmi rychle se poškodit a opotřebovat. Rozsah poškození se pohybuje od zeslabených částí, malých řezů až po trhliny, které pokud nejsou okamžitě řešeny, mohou časem narůstat a nakonec způsobit selhání celého pásu. V závislosti na druhu dopravníkového pásu se používají tradiční způsoby oprav od vulkanizace za tepla přes mechanické upevnění až k vulkanizaci za studena. Každá z těchto metod má buď tu, nebo onu nevýhodu, jako je potřeba drahého a těžkého zařízení, snížení pevnosti pásu v tahu nebo požadavek na náhradní díly správné velikosti aj.

Je však také možné použít pryskyřici pro opravy na bázi pryže, jako je LOCTITE PC 7350, která umožňuje opravy na místě a velmi rychlé provedení, což snižuje prostoje na skutečné minimum. 

Pokročilá technologie opravy pryže

V květnu 2017 uvedla společnost Henkel na trh LOCTITE PC 7350 pro opravy dopravníkových pásů, prémiový produkt pro opravy pryží, který dokáže navrátit dopravníkové pásy zpět do provozu během 2 hodin. Tento produkt představuje pokročilou technologii opravy pryže, děr, trhlin a ochranu spojů.

Produkt pro opravy pásových dopravníků

Produkt LOCTITE PC 7350 byl navržen pro použití u dopravníků v těžebních provozech, elektrárnách a v podobně těžkých provozních podmínkách. Může být použit i pro obnovení povrchu, opravy děr, drážek, trhlin a mechanickou ochranu spojů. Pomáhá snižovat nákladné prostoje, eliminuje potřebu náhradních dílů a minimalizuje náklady na opravu tím, že umožňuje zasáhnout na místě.

LOCTITE PC 7350 je dvousložková polyuretanová směs, která poskytuje vynikající přilnavost ke kovům a pryži, vysokou ohebnost a vynikající odolnost proti abrazi. Jedná se o produkt bez rozpouštědel, který je rychle vytvrzující a samonivelační, takže je vynikající volbou pro opravy přímo na místě. Opravy mají stejnou trvanlivost a flexibilitu jako pryž, zvyšují spolehlivost a celkovou účinnost. 

Hlavní výhody produktu 

Produkt LOCTITE PC 7350 je k dostání v 400ml dvojkartuších. 

Aplikace produktu

Aplikace tohoto produktu je velice jednoduchá. Produkt vytvrzuje při pokojové teplotě a je odolný vůči chemikáliím a abrazi. Kromě dopravníkových pásů lze stejný produkt použít k opravě nebo obnově pryžových dílů obložení mlýnu, násypek, skluzů, podavačů, čerpadel, polyuretanových desek či obkladů atd. Video s aplikací produktu si můžete prohlédnout na www.youtube.com, do vyhledávače stačí zadat LOCTITE PC 7350. 

Společnost Henkel tak nabízí svým zákazníkům významné zvýšení přidané hodnoty, protože široká nabídka lepidel aktivně podporuje firmy v oblasti průmyslové výroby a údržby v jejich úsilí o zlepšování bezpečnosti a ochrany zdraví pracovníků. I díky této novince je značka LOCTITE už celá desetiletí symbolem kvality, spolehlivosti a inovativního přístupu k potřebám zákazníků. 

Více informací o produktech a technologiích LOCTITE naleznete na www.loctite.cz.