Jeden kilometr dopravníků Interroll MCP v novém skladu ePRICE

-- 02.05.2018

Firma ePRICE pověřila realizací celého logistického systému nového distribučního centra v Truccazzanu (provincie Milán) jako systémového integrátora firmu Incas S.p.A. Řešení pro manipulaci se zbožím dodala pro nový sklad ePRICE společnost Interroll.

V Truccazzanu, u bran Milána, se buduje nový automatizovaný sklad společnosti ePRICE, prvního italského provozovatele služeb e-commerce. Projekt vznikající „na zelené louce“ byl zadán jako systémovému integrátorovi firmě Incas, která distribuční závod navrhne a uvede do provozu.

Italský trh v oblasti e-commerce vykazuje v posledních letech obrovský nárůst. Čísla za rok 2017 jsou o 17 % vyšší ve srovnání s předchozím rokem a celková hodnota obchodů uskutečněných online dosáhla 23,6 miliard eur.

Ohromný nárůst přivedl firmu ePRICE k rozhodnutí revidovat logistiku své široké nabídky katalogových produktů – a vystavět nový sklad, přičemž jeho návrhem a konstrukcí pověřila firmu Incas. Incas se potom obrátil na firmu Interroll, aby pro projekt dodala svou techniku pro manipulaci s materiálem.

Na rychle rostoucím trhu e-commerce je totiž zajištění bezchybných logistických procesů zásadní. S efektivitou a flexibilitou, poskytovanými firmami Incas a Interroll, vzniklo distribuční centrum schopné podporovat rostoucí objemy zakázek vyplývající ze zvyšující se poptávky zákazníků.

Sklad je plně automatizovaný, což umožňuje mnohem úspornější provoz a efektivnější správu fáze alokace dodávek, spouštěné online objednávkou v ePRICE.

Palety, rozdělené na jednotlivá balení, jsou dopravovány do skladu modulárním dopravníkovým systémem MCP (Modular Interroll Platform) a na MCP se zboží pohybuje také ze skladu do zóny vychystávání a přípravy zásilek ve výstupní fázi. Zde se odehrává vážení, balení, čtení čárových kódů, tisk štítků a jejich nalepování.

Celková délka instalovaného dopravníku MCP je téměř jeden kilometr (920 metrů). V rámci MCP bylo instalováno celkem 10 150 dopravníkových válečků, 560 pohonných jednotek RollerDrive a stejný počet fotobuněk.

Hlavní prvkem platformy je robustní, modulární systém, který zahrnuje různé klíčové prvky dopravníkových systémů, z nichž se skládá kompletní řešení pro tok materiálu, jež nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Modularita platformy přináší snadnou instalaci metodou plug and play, která zajišťuje flexibilitu a škálovatelnost. Moduly jsou předem smontované, což zjednodušuje instalaci celého systému.

Pro zajištění přístupu k různým patrům instalovaného MCP jsou použity výtahy RM6008 od firmy Interroll.

Claudio Carnino, obchodní ředitel a mluvčí společnosti Interroll Italia zdůrazňuje výbornou spolupráci s firmou Incas.

„Bylo pro nás ctí spolupracovat na zajištění optimálního řešení skladu pro velkého hráče v oblasti e-commerce v Itálii,“ řekl.

„Tento obor se rychle rozvíjí a výborná interní logistika je pro spokojenost koncového zákazníka klíčová. Interroll není jen dodavatelem produktů a techniky, ale také nositelem znalostí a zkušeností potřebných k dosažení cíle.“

www.interroll.com