FLIR představuje průmyslový digitální multimetr s termokamerou DM285

-- 09.01.2018

Výkonné nástroje k provádění kontrol, hledání závad a diagnostikování využívající technologii infračerveného navádění, které ocení elektrikáři při hledání skrytých problémů.

Společnost FLIR nedávno představila digitální multimetr s termokamerou FLIR DM285 – nástroj určený k provádění kontrol, hledání závad a diagnostikování v široké řadě elektrických a elektromechanických aplikacích, stejně jako v elektrických, elektromechanických a klimatizačních soustavách.

Elektrikáři a servisní technici mohou použít multimetr DM285 k bezkontaktnímu termografickému zobrazení pro rychlou kontrolu přehřívaných komponentů a následně s jeho pomocí přezkoušet jejich funkčnost, a tím odhalit a diagnostikovat závadu. Multimetr DM285 je ideálním nástrojem k hledání závad v elektrických instalacích, včetně přehřívaných rozvaděčů, pojistek a uvolněných kontaktů. S jeho pomocí je možné diagnostikovat elektromechanická zařízení, jako jsou rotační a pístová čerpadla a kompresory, elektromotory a měniče včetně jejich monitorovacích a automatizačních systémů. Současně je dobrou volbou i pro klimatizační soustavy nebo pro opravy komponentů desek s tištěnými spoji, regulátorů napětí, napájecích zdrojů a mikroprocesorů.

Nejvýkonnější digitální multimetr značky FLIR nabízí 18 funkcí, termogramy s rozlišením 160 x 120 pixelů, měření teplot až do 400 °C, ukládání dat pro 10 sestav po 40k skalárních měření a 100 snímků, plus funkci pro vyvolání dat a jejich kontrolu. Má vestavěné pracovní světlo a jeho napájení zajišťuje nabíjecí baterie FLIR TA04 Li-Pol s dlouhou životností nebo standardní baterie typu AA, aby přístroj mohl být používán prakticky nepřetržitě.

Součástí balení jsou baterie, velmi kvalitní silikonové zkušební vodiče, krokodýlkové svorky, termočlánek typu K, držák/pouzdro na zkušební vodiče a měkké ochranné pouzdro. Na multimetr DM285 se vztahuje 10letá záruka, a to jak na samotný výrobek, tak i na teplotní detektor.

Více informací najdete na stránce www.flir.eu/instruments/professionaldmms.