Ložiska a vedení THK na mezinárodním veletrhu Railway Interiors Expo 2017 v Praze

-- 13.11.2017

Uvidíte mj. prototyp židle, která dokáže měřit dechovou a tepovou frekvenci a určit úroveň stresu.

THK představí na veletrhu Railway Interiors Expo 2017 (Praha, 14-15. Listopadu 2017) prototyp židle "Smart Sensing Chair". Tato židle je vybavena inteligentním systémem snímačů, jež analyzují zdravotní stav sedící osoby a měří parametry okolního prostředí. Snímače vestavěné do židle měří dechovou a teplovou frekvenci, určují úroveň stresu a detekují parametry okolního ovzduší. Tyto informace jsou potom zobrazovány na monitoru.

Konstrukce:

Systém židle Smart Sensing Chair

Piezoelektrické senzory

Miniaturní piezoelektrické snímače vibrací byly navrženy tak, aby měly velmi malou spotřebu a přitom si zachovaly velkou citlivost v širokém rozsahu frekvencí. S vysokou citlivostí detekují různé jemné vibrace o velmi nízkých frekvencích, ať jsou generovány lidským tělem, nebo neživými tělesy. Díky přesné analýze časového průběhu signálu je možné určit stav srdce a krevního oběhu.

Další produkty na stánku THK

Kromě uvedeného prototypu představí společnost THK na veletrhu množství osvědčených produktů, které se uplatňují při konstrukci interiérů železničních vozů.

Kluzná vedení FBL

Kluzná vedení jsou cenově výhodnou variantou lineárních vedení. Jsou tvořena přesně válcovanými ocelovými nebo hliníkovými profily. Štíhlá, prostorově úsporná vedení, která se snadno instalují, jsou vhodná pro velké množství úloh. Dodávají se v jednostranném i oboustranném provedení. Rozsah pohybu je v běžném provedení do přibližně 0,5 m, v robustním provedení až 1,5 m; zvětšit jej lze teleskopickou konstrukcí.

http://www.thk.com/?q=eng/node/246 

Valivá vedení SHS

Valivá vedení SHS se skládají z vodicího profilu a klece s kuličkami. Protože kontaktní plochy kuliček v jednotlivých drahách vedení SHS svírají úhel 45°, je vedení vhodné pro montáž v libovolné pozici, vodorovně, svisle i šikmo. Klece se vyrábějí s různým uspořádáním montážních otvorů. Pro vyšší zatížení se dodávají klece s prodlouženou délkou.

https://tech.thk.com/en/products/thkdlinks.php?id=314 

Zakřivená valivá vedení HCR

Zakřivená vedení HCR fungují stejně jako lineární valivá vedení, ale jejich dráha pohybu je zakřivená. Vedení jsou vhodná pro velké poloměry pohybu, 0,1 až 3 m.

https://tech.thk.com/en/products/thkdlinks.php?id=315 

Ložiska se zkříženými válečky

Ložiska se zkříženými válečky jsou válečková ložiska s velkou přesností běhu, schopná přenášet zatížení ve všech směrech. Jsou vhodná pro pohyb vnitřního nebo vnějšího kroužku. Dodávají se i ve variantách s prostorově úspornou konstrukcí, vhodnou pro menší zatížení, se zvýšenou přesností nebo s oddělitelným vnitřním či vnějším kroužkem.

http://www.thk.com/?q=eng/node/252 

Navštivte THK na veletrhu Railway Interiors Expo 2017 v Praze (14. a 15. listopadu, http://www.railwayinteriors-expo.com): stánek 3005