Nordson EFD představuje PICO Pμlse™ – nejnovější inovaci v technologii bezkontaktního dávkování kapalin

-- 16.05.2017

Společnost Nordson, přední světový výrobce přesných systémů dávkování kapalin, představuje inovativní technologii piezoelektrického bezkontaktního dávkování, která smazává rozdíl mezi rychlostí a přesností.

Nový ventil PICO® Pμlse™ a regulátor PICO Toμch™ společnosti EFD umožňují kontinuálně dávkovat velmi přesná, opakovatelná mikromnožství o objemu 0,5 nl při až 500 Hz s maximálními pulzy 1 500 Hz – nejlepší hodnoty v odvětví.

Modulární provedení piezoelektrického ventilu PICO Pμlse umožňuje bezkontakní nanášení nízko až vysoce viskózních kapalin na jakýkoli povrch, včetně nerovnoměrných a obtížně dosažitelných substrátů. Vyměnitelné části nabízejí všestrannost, přičemž lze ventil přizpůsobit na širší rozsah aplikací, takže je možné reagovat na měnící se požadavky výroby. Jeho inovativní beznástrojový západkový mechanismus umožňuje snadné vyjmutí kapalinového těla pro rychlejší provozuschopnost a údržbu – snižují se prostoje a zvyšuje se produktivita. Proměnný zdvih, vylepšený čas uzavírání a rychlejší otevírání do plného zdvihu činí z ventilu Pμlse jeden z nejrobustnějších dávkovacích ventilů na trhu.

Regulátor PICO Toμch disponuje rozhraním s dotykovou obrazovkou pro snadné použití, které umožňuje přesné ovládání ventilu PICO Pμlse. Uživatelé mohou nastavit extrémně přesné provozní parametry, jako je otevření a zavření rampy a regulovat zdvih pro jemné nastavení dávkování. Dobu pulzu lze nastavit v přírůstcích o velikosti 0,01 ms. Lepší ovládání sklonu přináší více opakovatelných množství při současném zabránění turbulencí a vniknutí vzduchových bublin do kapaliny – tím se zabrání kolísání dávkovaného množství.

„Rozhraní regulátoru PICO Toμch s intuitivní dotykovou obrazovkou umožňuje přesné programování parametrů nastavení ventilu PICO Pμlse, což zákazníkům poskytuje mnohem lepší řešení,“ řekl Claude Bergeron, globální produktový manažer společnosti Nordson EFD. „Společnost EFD, jako lídr v oblasti inovativních bezkontakních dávkovacích systémů, úzce spolupracuje s výrobci, aby nabídla nejlepší možnou regulaci procesu.“

„Naším cílem je poskytovat zařízení, které dávkuje nejpřesnější množství při rychlejších cyklech, s menším množstvím odpadní kapaliny a snazší údržbou za účelem zvýšení čisté ziskovosti a pomoci našim zákazníkům udržet si náskok před měnícími se požadavky trhu,“ řekl Bergeron. „Přesně toto a ještě více nabízí naše nová řada PICO.“

Pro více informací navštivte www.nordsonefd.com/PICO.