standard business plan template doing my homework high school essay writing service cheap essay writing service 247 military service should be voluntary essay essay on what is life phd thesis on concrete do college students have homework dissertation writing services australia

Konec rušivého hluku a pachových emisí

-- 20.09.2016

Nová, speciálně upravená maziva pro výrazně pohodlnější jízdu.

Speciální maziva hrají rozhodující roli pro bezpečnost vozidla a jízdní komfort, a to od brzd, řízení a komponent pohonu přes řazení, spojku a převodovku až po moduly dveří, posuvné střechy a součásti interiéru. Moderní speciální maziva přispívají nejen k tomu, že jednotlivé komponenty vydrží po celou dobu životnosti vozidla, ale současně snižují chvění a vibrace a zabraňují vzniku hluku, čímž umožňují příjemné a velmi kvalitní ovládání mazaných komponent jak v létě, tak v zimě.

Vůně nového auta je zásadním faktorem pro pocit pohodlí, který může dokonce – ať už vědomě, či nevědomě – ovlivňovat rozhodování o koupi vozidla. Každopádně zde nesmí převládat pach maziv. Speciálně pro oblast automobilového průmyslu vyvinula společnost Klüber Lubrication nové mazivo Klüberplex RA 41-151, které vyniká minimálními pachovými emisemi. Nové speciální mazivo bez obsahu pevných maziv snižuje opotřebení a tření jak na tvrdých kovových, tak i na měkkých plastových třecích místech. Hlavním místem pro aplikaci nového maziva Klüberplex RA 41-151 je posuvná střecha.

„Nepříjemné vrzavé a skřípavé zvuky ve vnitřním prostoru vozidla jsou dnes stejně nepřijatelné jako seřizování sedadel s těžkým chodem nebo zadrhávající se posuvné střechy,“ vysvětluje Frank Werner, vedoucí obchodního oddělení automobilového průmyslu ve společnosti Klüber Lubrication. „Naše nové kluzné oleje Klüberalfa MR 3 nejen snižují hluk a optimalizují klouzání, ale rovněž zajišťují optimální dlouhodobé zásobení mazivem na třecích místech u těsnění, vodicích ploch a plastů.“

Stovky třecích míst v autě jsou výzvou pro inženýry z oblasti výzkumu a vývoje i pro odborníky na rušivý hluk. Společnost Klüber Lubrication sestavila praktický kufřík „Noise Kit“ se 14 tlumicími mazivy a s pokyny pro jejich aplikaci; pomocí této sady maziv je možné cíleně odstranit rušivé zvuky. Odborníci na akustiku a specialisté na NVH si mezi nimi rychle vyberou speciálně upravené mazivo vhodné pro příslušný problém.

Na veletrhu IZB 2016 ve Wolfsburgu, který se bude konat od 18. do 20. října, budou v hale 5 na stánku 5213 odborníci ze společnosti Klüber Lubrication ochotně odpovídat na všechny otázky týkající se mazání automobilových komponent.

O společnosti Klüber Lubrication

Společnost Klüber Lubrication patří k předním světovým výrobcům speciálních maziv a nabízí špičková tribologická řešení téměř pro všechna odvětví průmyslu a veškeré světové regionální trhy. Své produkty vyvíjí a vyrábí převážně na základě speciálních požadavků zákazníků. Za více než 80 let si společnost Klüber Lubrication díky vysoce jakostním speciálním mazivům, intenzivní poradenské činnosti a rozsáhlým servisním službám získala vynikající pověst na trhu. Podnik je držitelem všech běžných certifikací a v odvětví průmyslových maziv vlastní téměř jedinečné zkušební zařízení.

Společnost Klüber Lubrication, založená v roce 1929 v Mnichově jako maloobchodní podnik na výrobu ropných produktů, dnes patří k podskupině Freudenberg Chemical Specialities SE & Co. KG koncernu Freudenberg ve Weinheimu. Společnost Klüber Lubrication má přibližně 2 100 zaměstnanců ve více než 30 zemích světa.

Další informace naleznete na www.klueber.cz. 

O podskupině podniků Freudenberg Chemical Specialities

Podskupina Freudenberg Chemical Specialities vyvíjí, vyrábí a prodává speciální chemické produkty. Vzhledem k tomu, že chce být co nejblíže zákazníkům, prezentuje se podnik na světových trzích prostřednictvím pěti značek – Klüber Lubrication, Chem-Trend, OKS, SurTec a Capol. Podskupina podniků Freudenberg Chemical Specialities je jedním z předních světových výrobců speciálních maziv, separačních prostředků, chemotechnických údržbových produktů a řešení pro povrchovou techniku a galvanotechniku. Hlavním sídlem společnosti je německý Mnichov, podnik je však zastoupen vlastními společnostmi zhruba ve 40 zemích světa. V roce 2015 měla obchodní skupina přibližně 4 000 zaměstnanců při obratu asi 960 milionů eur.

Další informace naleznete na www.fcs-muenchen.de.