Print

Veletrh Hannover 2017: Společnost Parker spojuje inteligentní technologie a chytré komponenty do pokročilých systémových řešení IoT

-- 13.04.2017

Společnost Parker Hannifin, globální lídr v oblasti technologií pohybu a řízení, představí na letošním veletrhu v Hannoveru síť chytrých řešení. Technologie společnosti Parker umožní průmyslovým společnostem optimálně využívat ohromný potenciál digitálních sítí. Společnost také představí komponenty pro chytrá řešení IoT, která lze do podniku a do strojního zařízení snadno integrovat, a získat tak komplexní technologii – systém sestávající z hydraulických, elektromechanických a pneumatických komponentů. Celý sortiment vytváří platformu pro zlepšení procesů a produktivity. 

Řada přímo ovládaných proporcionálních ventilů pro systémy s uzavřenou regulační smyčkou

Společnost Parker svoji nabídku řady D1FC/D3FC doplňuje o přímo ovládané proporcionální ventily s novými šoupátky s nulovým překrytím. Lze je tak nyní použít i pro systémy s uzavřenou regulační smyčkou. Vysoce dynamické, přímo ovládané vysokoprůtokové ventily této řady jsou určeny pro aplikace se středním výkonem a doplňují řady D1FB/D3FB a ventily řady DFplus určené pro maximální výkon. Nejdůležitější inovací u D1FC se jmenovitou velikostí NG06 a D3FC se jmenovitou velikostí NG10 je systém měření polohy, který na rozdíl od srovnatelných ventilů ostatních výrobců je kompletně integrovaný do tělesa a snižuje tak prostor nezbytný k instalaci. 

Nízkotlaké hadice Push-Lok® s širokým využitím

Nové nízkotlaké hadice Push-Lok® pokrývají široké spektrum aplikací a jsou více přizpůsobené specifickým požadavkům zákazníků. Aby byly splněny potřeby různých trhů a pro poskytnutí komplexního řešení, sestává sortiment hadic Push-Lok® z celkem devíti typů. Zákazníci si mohou vybrat z různých konstrukcí hadic a materiálů, které budou vyhovovat jejich aplikacím. Dostupných je šest pryžových typů hadic, dvě termoplastické verze a jedna hybridní hadice (vnitřní pryžová vrstva s vnější polyuretanovou vrstvou). Pro odlišení různých použitých médií jsou dostupné v šesti barevných provedeních. Instalace je velmi snadná, lze ji provést během několika vteřin, což šetří cenný výrobní čas a náklady. 

Klasifikace hadic pro snazší výběr hadic a koncovek

Společnost Parker přináší novou klasifikaci hadic ve třech úrovních jakosti: „Good – Better – Best“ (Dobrá – Lepší – Nejlepší), čímž pokrývá potřeby různých požadavků trhu, což je základním klíčem k úspěchu. Úroveň jakosti „Good“ představuje základní opletové hadice BCH a spirálové hadice SX pro malé a střední OEM a pro distribuci Parker. Byla vyvinuta výhradně na základě kritérií ceny a výkonu, přesto však předčí mezinárodní normy. Úroveň „Better“ představuje hydraulické hadice oblíbených značek Elite No-Skive pro střední tlak a Parkrimp® No-Skive pro aplikace s vysokým tlakem. Tyto hadice, které překračují normy své třídy, jsou preferovanou volbou u náročných MRO a OEM trhů. Řada hadic GlobalCore společnosti Parker splňuje požadavky kategorie nejvyšší jakosti „Best“. Tyto moderní hadice přesahují požadavky normy ISO 18752. GlobalCore tak nabízí vynikající technické a ekonomické vlastnosti pro nejnáročnější aplikace. 

Senzor monitorující stárnutí oleje a kontaminaci

Nový senzor FCS společnosti Parker, který sleduje stav kapaliny, monitoruje kritické parametry oleje: permitivita (dielektricita), obsah vody, teplota, viskozita, tlak a vodivost. Je to jediný senzor svého druhu, který měří vodivost v nanosiemensích na metr. FCS senzor určuje, kdy je třeba olej vyměnit v důsledku zhoršení jeho chemických vlastností (stav oleje) nebo kontaminace kapalinami jako jsou voda nebo cizí olej. Jako součást proaktivního programu údržby přispívá FCS senzor ke snížení celkových provozních nákladů strojů, k minimalizaci doby výpadků a počtu kontrol a laboratorních zkoušek. FCS senzor společnosti Parker je vhodný pro všechny minerální hydraulické kapaliny a mazací oleje. 

Integrované sušicí a filtrační systémy nastavují nové standardy

Nové integrované sušicí a filtrační systémy CDAS (Clean Dry Air Systém – Systém čistého suchého vzduchu) a OFAS (Oil Free Air Systém – Systém vzduchu bez oleje) od společnosti Parker Zander nastavují nové standardy, pokud jde o ekonomickou efektivitu, výkon, kvalitu, funkčnost a životnost. CDAS a OFAS splňují požadavky norem ISO 7183 a ISO 8573-1 na čistotu stlačeného vzduchu. OFAS také odpovídá třídě čistoty vzduchu 0 na celkový obsah oleje – to se vztahuje jak na olejem lubrikované, tak na bezolejové kompresory. Tato klasifikace zajišťuje optimální kvalitu vzduchu za zlomek nákladů bezolejových kompresorů i pro velmi náročné aplikace. 

Zvýšená efektivita energie prostřednictvím pohonů Push-to-Fit

Společnost Parker uvedla inovativní pohon pro lisovací a spojovací procesy: Elektromechanický systém pro tvářecí technologie je řešení, které se vyznačuje vysokou efektivitou využití energie a přiměřenou cenou, což se uplatní při vysoce kvalitní výrobě vozidel, motorů a převodovek zejména v automobilovém průmyslu, kde lze technologii Push-to-Fit použít ve všech běžných spojovacích procesech. Vzhledem k flexibilitě produktu a systému Push-to-Fit společnosti Parker lze mnoho procesů a aplikací snadno a rychle implementovat. 

Společnost Parker najdete veletrhu v Hannoveru 2017 na třech stáncích: hlavní stánek se nachází v rámci veletrhu MDA (Motion, Drive & Automation), pavilon 23, stánek A48. Nové čisté a ultra-čisté materiály pro těsnění a další novinky z této oblasti najdete na stánku Parker Prädifa, který najdete rovněž v rámci veletrhu MDA, pavilon 20, stánek C50. Produkty nabízené pod značkami Parker Hiross, Parker Zander a Parker domnick hunter najdete v rámci veletrhu ComVac (Compressed Air & Vacuum Technology) v pavilonu 26, stánek B78.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

SKF Condition Monitoring Days 2018
2018-05-30 - 2018-06-01
Místo: Hotel Devět Skal, Sněžné - Milovy 11
EPLAN Efficiency days
2018-06-05 - 2018-06-05
Místo: L!NDNER Hotel Gallery Central, Metodova 4, Bratislava
EPLAN Efficiency days
2018-06-06 - 2018-06-06
Místo: Hotel Košice, Moldavská cesta 51, Košice
Chytrá výrobní zařízení podporují vysokou pohotovost a efektivnost jejich údržby
2018-06-06 - 2018-06-06
Místo: Kulturní a společenské středisko Chodov, Chodov u Karlových Varů
Digitálna údržba 4.0: Prvý krok k transformácii výroby
2018-06-14 - 2018-06-14
Místo: Hotel Holiday Inn, Trnava

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI