Print

V rámci implementace systému CMMS má každý přidělenu svou roli

-- 06.12.2017

Existuje nepřeberné množství způsobů a možností, díky nimž může váš podnik profitovat ze zavedení systému počítačem řízené správy údržby (Computerized Maintenance Management System – CMMS). Špičkový systém CMMS je často schopen pomoci s každým aspektem údržby, od základních funkcí, jako je správa majetku a preventivní údržba, až po profesionální služby, k nimž patří konzultace a školení.

Je toho mnohem víc, co musíte zajistit, nestačí jen pořídit si systém CMMS a naplno šlápnout do pedálů. Pokud opravdu chcete dosáhnout úspěchu s novým systémem, musíte mít na své straně schopný tým lidí. Tím však není myšlen pouze manažer údržby a několik dalších zaměstnanců, budete potřebovat, aby celý váš tým byl nápomocen, až se bude daný proces rozjíždět. Níže je uveden seznam oddělení a profesí, které byste měli zapojit do zavádění nového systému CMMS ve vašem podniku:

Výkonný management

Pro úspěšné zavedení systému CMMS je nezbytné, abyste měli podporu vrcholného manažera. Úkolem této osoby je vymezení obchodních cílů, které jsou v souladu s posláním a celkovou vizí vaší společnosti, prosazování celého projektu, odstraňování jakýchkoli překážek, včetně srozumitelné komunikace s ostatními zaměstnanci o jeho významu.

Provozní/facility manažeři

Tito manažeři by měli přispívat k implementaci tím, že budou nápomocni při navrhování podnikových procesů, výkonnostních opatření a při řízení požadavků/objednávek. Měli by se podílet na procesu tvoření harmonogramu na základě dostupnosti aktiv, přidělovat pracovníky na samostatné projekty a dohlížet na co nejefektivnější využívání materiálů všemi zúčastněnými pracovníky.

Pracovníci údržby

Pracovníci údržby, mezi které může patřit i několik vedoucích pracovníků a supervizorů dle zahrnutých řemesel, jsou samozřejmě součástí celého procesu. Stanoví standardy pro provoz a údržbu zařízení, definují požadavky na plánování výroby na základě dostupnosti zařízení a programu údržby, vymezují a řídí programy, zásady a postupy. Tato klíčová skupina bude schopna poskytnout validaci dovedností a normy pro sledování a stanovení výkonu, které budou dodržovány v rámci systému CMMS.

Strojní technici

Strojní technici by měli sloužit jako zdroj informací o životním cyklu aktiv, a to v celém rozsahu, tj. od fáze návrhu přes instalaci, uvedení do provozu až po provoz samotný a následnou likvidaci zařízení. Mohou nabídnout hodnotné informace ohledně náležitého nastavení standardů pro provoz, údržbu a výkonnost zařízení, včetně sledování spolehlivosti.

Finanční analytici

Finanční odborníci by měli poskytnout přehled o rozpočtu. Informace, které mají o referencích nákladových středisek, včetně aktuálních údajů o nákladech na životní cyklus strojů, zajišťují význam jejich role v implementačním projektu CMMS, zejména pokud jde o konfiguraci projektů a funkcí správy rozpočtu v rámci softwaru údržby.

Podpora ze strany dodavatelského řetězce

Pracovníci zodpovědní za správné fungování dodavatelského řetězce by měli poskytovat pomoc při zadávání veřejných zakázek a v rámci řízení zásob. Jakým způsobem budete řídit dodavatele a jaké pokyny pro doplňování zásob byste měli dodržovat? Budou rovněž ovlivňovat dodavatelské vztahy, včetně smluv o správě a dodávkách, takže pro úspěšnou implementaci systému CMMS je zapotřebí mít k dispozici jejich vstupní informace, jež se budou týkat konfigurace nákupu servisních služeb a inventáře náhradních dílů.

Vedení v oblasti bezpečnosti práce, životního prostředí a kvality

Angažovanost odborníků na dodržování právních předpisů, norem a směrnic pomůže v organizaci položit pevné základy pro definování a převedení norem do nového systému CMMS. Jakým způsobem budou hlášeny rozmanité události, kdo musí být informován a na základě jakých eskalačních kritérií? Tito jedinci pomohou zajistit, aby byly procesy, postupy a úkoly v souladu s politikou společnosti.

Vedoucí představitelé problematiky štíhlé výroby / TPM

Do svého týmu nezapomeňte zařadit vedoucí představitele problematiky štíhlé výroby nebo TPM (Total Productive Maintenance – totálně produktivní údržba), aby se v rámci údržby a bezpečnosti zapojili do odpovídajících iniciativ štíhlé výroby a TPM.

Odborníci na problematiku IT

Slučitelnost s vydanými směrnicemi je mj. definována hardwarem a softwarem, které používáte, včetně toho, jak je používáte. K tomu budete potřebovat odborníky na informační technologie, kteří prozkoumají architekturu organizační technologie společně s postupy zálohování cloudů, čteček čárových kódů, tiskáren, odolných tabletů a dalších a zajistí, aby všichni dodržovali stanovené pokyny a směrnice.

Další experti ve svém oboru

Všechny další nejmenované oblasti mají své vlastní odborníky, jejichž znalosti lze na určité úrovni využít. Mechanici, operátoři a nákupčí mohou mít specifické znalosti o některých zařízeních, materiálech, procesech nebo postupech, s nimiž ostatní zaměstnanci vůbec nejsou obeznámeni. Odborní poradci mohou přidat svůj náhled na danou problematiku. Zároveň je vhodné kontaktovat obchodníky, smluvní partnery a dodavatele, aby v co největší míře omezili ruční zadávání dat a urychlili tak komunikační proces díky přístupnosti CMMS. Ř&Ú

Tento článek se původně objevil na blogu společnosti Smartware Group. Společnost Smartware Group je mediálním partnerem CFE.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Automatizace a modernizace pivovarů 2019
2019-01-24 - 2019-01-24
Místo: Hotel Luční bouda, Pec pod Sněžkou
DIAGO 2019
2019-01-29 - 2019-01-30
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Roboty 2019
2019-01-30 - 2019-02-01
Místo: Brno, hotel Avanti
Úspory v průmyslu
2019-03-05 - 2019-03-05
Místo: Hotel STEP ****, Praha
AMPER 2019
2019-03-19 - 2019-03-22
Místo: Výstaviště Brno

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI