Print

UVC zářiče v klimatizaci ochrání vaše zaměstnance před koronavirem, chřipkou i nachlazením. Jak fungují?

-- 07.10.2020

Koronavirus v Česku tvrdě dopadá na průmysl. Firmy maximalizují ochranná opatření, aby zabránily omezení provozu. Chytří podnikatelé kromě dezinfekčních prostředků myslí i na vzduchotechniku. UVC zářiče nainstalované v klimatizaci zahubí přes 99,9 % všech mikroorganismů a ochrání zaměstnance před viry a bakteriemi. Navíc ušetří až 20 % provozních nákladů klimatizačních jednotek. 

Karel Opatrný pracuje ve velké výrobní hale a zejména kvůli své rodině má strach z nákazy. Proto hledal způsoby, jak se práci vyhnout a několik týdnů firmě chyběl. Nakonec ale musí obléknout montérky a vyrazit do zaměstnání. Přesto se bojí. Slyšel totiž, že se nemoc dokáže šířit vzduchotechnikou a stačí prý i jediný nakažený kolega.

Představte si, že jste Karlův šéf a děláte vše pro to, aby se cítil bezpečně. Tělesná teplota je pravidelně měřena zaměstnancům i návštěvníkům objektu a navíc jste přidali přestávky, aby si lidé odpočinuli od ztížených pracovních podmínek v roušce. V hale nechybí ani dezinfekční přípravky. To je naprostý základ. Každý zodpovědný majitel firmy se proto ptá – kde hledat tu opravdovou přidanou hodnotu, aby se zaměstnanci cítili v bezpečí?

Ultrafialové záření zastaví šíření nemocí a ušetří provozní náklady za klimatizaci

Využijte technologii ultrafialového záření. UVC zářiče SteriFAIR prokazatelně zahubí přes 99,9 % všech mikroorganismů, jako jsou viry, bakterie nebo roztoči. Ultrafialové paprsky o vlnové délce 253.7 nm proniknou vrstvami buněk, pletivy, tkáněmi a následně naruší jejich DNA, což jim zabrání v rozmnožování.

Šanci nedostane chřipka, nachlazení, spalničky ani zarděnky. Dokonce i nový typ koronaviru způsobující nemoc COVID-19 si může rovnou koupit zpáteční letenku do Číny.

Naši technici doplní vaši průmyslovou vzduchotechniku anebo chlazení o tuto tichou zbraň na mikroorganismy bez omezení provozu. Nepřetržité čištění vzduchu jde navíc ruku v ruce s pomalejším zanášením filtru.

Londýnská metropolitní univerzita provedla v roce 2018 výzkum, který ukázal, že zanesené chlazení je semeništěm nebezpečných bakterií různých typů. Pravidelná údržba ale bohužel důkladně čistí i vaši peněženku, 1m² vyjde na 1 200 až 1 500 Kč.

Díky UVC zářičům ušetříte až 20 % nákladů za elektrickou energii klimatizačních jednotek a sníží se také výdaje na jejich pravidelnou údržbu.

S blížícím se létem Karla nebude trápit jen hrozba nemoci COVID-19, ale také vysoké teploty na pracovišti a suchý vzduch z klimatizace. Bylo by zbytečné ztratit zaměstnance jeho kvalit jen kvůli nepříznivým podmínkám v hale. Stačí špatné nastavení teploty nebo nepravidelná údržba a klasická klimatizace potrápí naše, tedy i Karlovo zdraví.

Druhou variantou je instalace UVC lamp společně s naším účinnějším a šetrnějším systémem vzduchotechniky. Ten funguje čistě přirozeně bez využití chladících chemikálií. Dokáže uspořit 80 % celkových provozních nákladů vůči konvenční klimatizaci a je i zdravější.

Jakto, že je ekologická vzduchotechnika FAIRAIR zdravější i výhodnější než klasická klimatizace?

Lidem neprospívá nízká vlhkost vzduchu v místnosti, kde tráví delší čas. Sušší prostředí z dlouhodobého hlediska negativně ovlivňuje respirační a imunitní systém. Optimální vlhkost vzduchu by měla být mezi 40-60 %, klasická klimatizace ho ale vysušuje.

FAIRAIR vzduchotechnika stojí na kombinaci adiabatického chlazení, které vzduch zvlhčuje – pracuje s přírodními silami, funguje na principu odpařování vody a výměny energie. Speciální systém cirkulace vzduchu v hale a extrakce toho teplého ven z budovy zajistí, že výsledné ovzduší bude nejen pocitově příjemnější než klimatizované. Zároveň garantujeme snížení teploty o 7 a více stupňů.

Komplexní systémové řešení FAIRAIR je ekologické, má nízkou pořizovací cenu, dlouhou životnost, téměř nulovou údržbu a rapidně snižuje celkové provozní náklady. Ukažte svým zaměstnancům, že vám záleží na jejich zdraví, vybudujte si vzájemnou důvěru a zvyšte jejich pracovní komfort. Vrátí vám to produktivitou.

Ani Karlovi už nic nebrání pustit se naplno do práce. Dokonce si zlepšené podmínky pochvaloval u kamaráda Tomáše, který pracuje v konkurenční firmě. A vypadá to, že od příštího měsíce budou s naším Karlem kolegové.

Autor: Zdeněk Balga, MBA, FAIRAIR


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Konference kvality 2020
2020-10-22 - 2020-10-22
Místo: Praha
Bezpečnost v průmyslu
2020-11-04 - 2020-11-04
Místo: Brno
EX prostředí 2020
2020-11-05 - 2020-11-05
Místo: Brno
Fórum údržby 2020
2020-12-01 - 2020-12-01
Místo: Praha

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Vyskočilova 1561/4a
14000 Praha 4
tel. +420739552216

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI