Print

Termokamery InfraTec – skutečně profesionální systémy s označením „Made in Germany“

-- 16.03.2018

Společnost TMV SS spol. s r. o. představuje na českém a slovenském trhu novinky z produkce termokamer nejen pro prediktivní údržbu od výrobce profesionálních termokamer InfraTec.

Společnost InfraTec, sídlící v nedalekých Drážďanech, se zabývá veškerou měřicí technikou pro infračervené snímání u většiny aplikací vyžadujících infračervenou techniku, od termokamer pro oblast údržby přes špičková řešení pro oblast vědy a výzkumu až po dodání a zprovoznění kompletních infračervených systémů na klíč.

Právě díky rozsáhlým zkušenostem mohli vývojoví pracovníci společnosti InfraTec implementovat velmi zajímavé funkce i do termokamer, které jsou primárně určeny pro aplikace běžné prediktivní údržby.

Společnost TMV SS spol. s r. o. si vám dovoluje představit termokameru InfraTec HD, která disponuje ohromujícím rozlišením detektoru 1024 × 768 pixelů. Ruční termokamera může být navíc vybavena zabudovaným optomechanickým rozkladem obrazu, díky kterému se zvýší výsledné rozlišení až na 2048 × 1536 pixelů. Tato unikátní funkce MicroScan spolu s vynikající teplotní citlivostí až 20 mK dodá vašim termogramům špičkovou kvalitu. Komfort a efektivitu obsluhy navíc zvýší velký a přehledný displej a hledáček s dioptrickou korekcí. Na těle termokamery jsou manuální tlačítka, jejichž funkci lze individuálně nastavit a uložit do paměti termokamery. Každý uživatel si tak jednoduše přizpůsobí termokameru svým požadavkům. Termokamera umožňuje snímat rychlostí až 240 Hz a záznamy lze jednoduše ukládat na SD kartu. Termokameru je možné dodatečně vybavit příslušenstvím ve formě uživatelsky výměnných objektivů, převodníkem měřené teploty na napěťovou úroveň, rychlonabíječkami baterií, kabely apod.

Pro aplikace v automatizaci, jež vyžadují snímání infračervenou kamerou, nabízí společnost TMV SS spol. s r. o. stacionární kamery InfraTec řady HD a HDx. Tyto odolné termokamery určené do průmyslových provozů  mají rozlišení detektoru od 640 × 480 px až po 1024 × 768 px, resp. 2048 × 1536 s optomechanickým rozkladem a mohou být dodány se zvýšenou třídou krytí až IP67. Není tedy nutné termokameru umístit do dalších ochranných krytů. Samozřejmostí jsou precizní LEMO konektory, široká paleta možných rozhraní, včetně rychlého GigE Vision, popř. WLAN. Kamera umožňuje využívat pokročilé funkce, jako jsou např. trigrování pomocí externích vstupů, pozastavení funkce shutteru atd. Stejně jako přenosná termokamera InfraTec HD(x) umožňuje i stacionární InfraTec HD(x) head připojení externího převodníku teplota/napětí. Teplotní rozsah termokamery je od –40 až do +2000 °C. 

Příklad aplikace termokamery: kontrola kvality procesu lisování plechů

  • Automatické třídění výlisků, popř. úplné zastavení lisu, pokud jsou překročeny mezní hodnoty
  • Zaznamenávání a vyhodnocování všech naměřených dat, včetně přenosu na nadřazený řídicí systém prostřednictvím běžných komunikačních rozhraní
  • Jednoduchá integrace zkušebního systému díky flexibilitě a variabilitě

Automatický testovací systém používá dvě výkonné termografické kamery pro měření rozložení teplot povrchu snímaného plechu. Toto měření se provádí před lisováním na povrchu zpracovávaných desek a následně na výliscích. Systém kontroluje dodržování parametrů tepelného projevu při lisovacím procesu.

Výsledkem je obraz s rozvrženou teplotní strukturou desky a tomu odpovídajícím rozložením lokální síly. Termografickým měřením a plošným sledováním procesních teplot před lisováním i po lisování je zajištěna dlouhodobě vysoká kvalita výroby.

Výlisky jsou na základě rozložení povrchové teploty automaticky tříděny, čímž se minimalizuje míra zmetkovosti. Obslužný software dále kontroluje, jak je deska vložena do lisu, a rozpozná dvě desky ležící na sobě. V případě potřeby je lis automaticky zastaven.

Kontrolní systém je propojen s nadřazeným řídicím systémem a synchronně přenáší data a klasifikaci všech výlisků z každého sledovaného lisu. S testovacím softwarem můžete spravovat různé formy, automaticky vyhodnocovat odpovídající měření a vytvářet reporty. To znamená, že systém lze použít univerzálně, a to bez dodatečného zdlouhavého nastavování. Díky spolehlivým komponentům, ochranným krytům a kompatibilním datovým rozhraním lze testovací systém pro sledování kontroly velmi snadno integrovat do většiny lisů.

Příklad aplikace: kontrola kvality tepelné izolace u torpédových vozů

  • Plně automatizovaná kontrola kvality tepelné izolace torpédových vozů
  • Vyhodnocení v reálném čase
  • Přenos vyhodnocených dat do nadřazeného řídicího systému

Torpédové vozy převážející roztavené surové železo od vysoké pece do ocelárny jsou velmi citlivé na kvalitu tepelné izolace. Při výraznějším porušení vrstvy tepelné izolace může dojít k úniku surového železa mimo torpédový vůz a způsobit tak závažné problémy na vlastním zařízení a technologii, popř. ohrozit život a zdraví přítomné obsluhy. Plně automatizovaný termografický systém při každém průjezdu torpédových vozů detekuje kvalitu jejich tepelné izolace. K detekci jsou využity dvě infračervené stacionární kamery InfraTec. V případě detekce místa s porušenou izolací dojde k okamžitému odeslání varovného hlášení do nadřazeného řídicího systému. Infračervený systém umožňuje nasnímání a uložení tepelného obrazu projíždějícího torpédového vozu, okamžité vyhodnocení, přehrávání infračervených záznamů a kompletní vzdálenou správu.

Společnost TMV SS letos pořádá již 17. ročník odborných seminářů OPEN HOUSE 2018 zaměřených na testování, diagnostiku a monitoring v energetice a průmyslu, které se budou konat již tradičně v areálu hotelu Skalský dvůr v katastru obce Lísek. Jednotlivé semináře budou tematicky zaměřeny a členěny podle měřicí techniky a oboru její aplikace. Semináři budou návštěvníky provázet zkušení domácí i zahraniční lektoři a samozřejmostí jsou též oblíbené přednášky externích lektorů. Setkání OPEN HOUSE 2018 se koná ve dnech 18. 6. – 21. 6. 2018. Podrobnější program a přihlašovací formulář je ke stažení na stránkách společnosti TMV SS.

 

TMV SS spol. s r. o.

Studánková 395

149 00  Praha 4 – Újezd

Tel.: +420 272 942 720

Fax: +420 272 942 722

E-mail: info@tmvss.cz

www.tmvss.cz 


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Úspory v průmyslu
2019-03-05 - 2019-03-05
Místo: Hotel STEP ****, Praha
AMPER 2019
2019-03-19 - 2019-03-22
Místo: Výstaviště Brno
AMPER TOUR - komentované prohlídky
2019-03-19 - 2019-03-21
Místo: Výstaviště Brno
Výroba nové generace: Evoluce v signalizační technice
2019-03-19 - 2019-03-19
Místo: Brno, Veletrh Amper

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI