Print

Snadná integrace sítě PROFIsafe společností Fortress Interlocks

-- 06.12.2017

Řešení: Integrovaná bezpečnostní komunikace

Země: Spojené království

Společnost: Fortress Interlocks Ltd.

Shrnutí: Použití zařízení IXXAT Safe T100 a Anybus CompactCom umožňuje komunikaci bezpečnostních blokovacích systémů s bezpečnostními sítěmi.

Podívejte se, jak společnost Fortress Interlocks integrovala komunikaci funkční bezpečnosti do svých produktů řady amGardpro díky použití řešení průmyslové komunikace od společnosti HMS.

Společnost Fortress Interlocks se sídlem ve Spojeném království vyrábí prémiové bezpečnostní blokovací systémy pro průmyslové aplikace. Tyto blokovací prvky zabraňují stroji, aby způsobil úraz obsluze nebo poškodil sám sebe. Blokovací prvky zastaví stroj, jakmile dojde k určitému stavu, jako je otevření dveří nebo stisknutí tlačítka.

Zákazníci společnosti Fortress Interlocks pocházejí z mnoha odvětví, k nimž patří výroba elektrické energie, oceli či automobilů, zpracování potravin a nápojů, recyklace materiálů a výstavba. Při takto široké zákaznické základně existuje také široká variabilita požadavků na bezpečnostní řešení – od čistě mechanických zámků dveří a systému chyceného klíče až po pokročilé systémy, které potřebují komunikovat s průmyslovými bezpečnostními sítěmi.

Produkty společnosti Fortress Interlocks jsou proto velmi modulární a umožňují zákazníkům navrhovat personalizovaná bezpečnostní řešení. Zákazníci tak mohou učinit dokonce přímo na webové stránce společnosti, kde lze pomocí konfigurátoru produktů složit různé komponenty do plně přizpůsobeného řešení.

Zvýšená poptávka po komunikaci s bezpečnostními sítěmi

Společnost Fortress Interlocks v poslední době zaznamenala zvýšenou poptávku po řešeních bezpečnostního blokování, která jsou kompatibilní se sítí PROFIsafe – bezpečnostním standardem používaným v rámci sítě PROFINET, jež je preferovanou volbou výrobců automobilů, a to zejména v Německu.

„V posledních několika letech jsme pozorovali rostoucí zájem o integrované bezpečnostní sítě PROFIsafe, CIP Safety a FSoE,“ uvedl Rob Johnson, Senior Electronics Engineer společnosti Fortress Interlocks. „Chtěli jsme nabídnout řešení pro síť PROFINET poměrně rychle, a proto jsme se obrátili na společnost HMS. Věděli jsme, že mají k dispozici integrované bezpečnostní řešení pro sítě PROFINET a PROFIsafe a jejich flexibilita se velmi hodila k našemu modulárnímu přístupu. Věděli jsme také, že experti z HMS připravují řešení pro sítě CIP Safety a FSOE.“

Jak to funguje?

Společnost Fortress Interlocks se rozhodla implementovat bezpečnostní modul IXXAT Safe T100 společnosti HMS – integrovaný bezpečnostní modul, který řídí bezpečnostní signály I/O. Zařízení IXXAT Safe T100 pracuje společně s komunikačním modulem Anybus CompactCom, také od společnosti HMS. Modul Anybus CompactCom se stará o bezpečnostní síťovou komunikaci, zatímco bezpečnostní I/O signály procházejí modulem CompactCom (s využitím principu Black Channel) do modulu IXXAT Safe T100.

„Řešení amGardpro pro síť PROFINET vypadají naprosto stejně jako naše běžná, napevno zapojená řešení, avšak s tím rozdílem, že získáváte rozhraní pro síť PROFINET. Díky tomu je pro zákazníka velmi snadné řešení jednoduše zapojit a používat,“ připomněl Rob Johnson.

Úspora času díky předem certifikovanému řešení

Vývoj bezpečnostního řešení může být časově náročným procesem, neboť požadavky na certifikaci jsou velmi přísné. Se zařízeními Anybus CompactCom a IXXAT Safe T100 však mohla společnost Fortress Interlocks řešení realizovat poměrně rychle. „Předběžná certifikace TÜV byla pro nás bezesporu velkou pomocí,“ zdůraznil Rob Johnson. „Na základě šablony, kterou nám poskytla společnost HMS, jsme mohli snadno vytvořit dokument potřebný pro certifikaci TÜV a nemuseli jsme procházet celým procesem od nuly.“

Výsledky

Spolupráce s HMS umožnila společnosti Fortress Interlocks přejít do nové technické oblasti rychle a s nižší kapitálovou investicí. Díky schopnosti nabízet bezpečnou komunikaci se sítí PROFINET a dalšími průmyslovými sítěmi má nyní společnost Fortress Interlocks na trhu konkurenční výhodu. Po implementaci tohoto řešení může Rob Johnson nabídnout několik rad uživatelům, kteří chtějí implementovat funkční bezpečnost: „Protože řešení od HMS je modulární, lze postupovat po jednotlivých krocích – můžete začít s implementací sítě PROFINET a později doplnit bezpečnostní funkčnost. Nezapomeňte také využít podporu, kterou společnost HMS poskytuje. Nabízejí například podrobné bezpečnostní manuály, jež jsou velmi užitečné.“

Protože je řada produktů amGardpro společnosti Fortress Interlocks vybavena bezpečnostní komunikací s I/O, Rob Johnson se může ohlédnout za úspěšným implementačním projektem. „Tým HMS byl velmi nápomocen při integraci komunikace s bezpečnostními sítěmi do našich řešení. Mohli jsme se soustředit na tvorbu těch nejlepších blokovacích prvků ve své třídě, zatímco produkty HMS se staraly o komunikaci s průmyslovými sítěmi.“

Pozitivní dopady

  • Společnost Fortress Interlocks může nabízet produkty, které dokážou komunikovat se sítí PROFINET/PROFIsafe.
  • Rychlá certifikace TÜV díky předběžnému certifikování řešení HMS.
  • Rychlé uvedení produktu na trh.

Další informace najdete na stránce www.ixxat.com nebo www.fortressinterlocks.com.

Společnost HMS Industrial Networks nabízí pod značkou IXXAT komunikační řešení pro stroje, bezpečnost a automobilový průmysl. To zahrnuje standardizovaný software a hardware a zakázková řešení OEM. Řešení IXXAT se dlouhodobě soustředí na konektivitu se sběrnicí CAN a umožňují komunikaci uvnitř automobilů, lékařských zařízení, průmyslových automatizačních zařízení apod. Značka IXXAT zahrnuje také bezpečnostní řešení pro průmyslovou komunikaci.

Společnost HMS Industrial Networks je předním nezávislým dodavatelem produktů pro průmyslovou komunikaci a připojování automatizačních zařízení a systémů. Společnost HMS uvádí na trh produkty pod následujícími značkami:

Anybus® – konektivita do mnoha sítí po sběrnici fieldbus a po síti průmyslového Ethernetu;

IXXAT® – komunikační řešení po sběrnici CAN pro bezpečnostní aplikace a automobilový průmysl;

eWON® – vzdálený přístup a správa průmyslových zařízení.

V České republice produkty Anybus a IXXAT distribuuje společnost FCC průmyslové systémy (www.fccps.cz).

Produkty eWON distribuují společnosti FCC průmyslové systémy a Foxon (www.foxon.cz).

Další informace poskytne Yvan Rudzinski, obchodní ředitel společnosti HMS pro region CEE (yvru@hms.se). 


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

MSV Nitra 2019
2019-05-21 - 2019-05-24
Místo: Agrokomplex Nitra
Moderní technologie v energetice
2019-05-28 - 2019-05-28
Místo: Hotel Avanti, Brno
Fórum kvality
2019-05-28 - 2019-05-29
Místo: Holiday Inn, Žilina
Národné fórum údržby 2019
2019-05-28 - 2019-05-29
Místo: Hotel PATRIA, Vysoké Tatry
I servis může být SMART
2019-06-04 - 2019-06-05
Místo: ABB s.r.o., Ostrava-Hrabová

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI