Print

Seriál webinářů HARTING Experts Camp

-- 11.05.2020

Mimořádné časy vyžadují nové způsoby komunikace. V roce 2020 představí technologická skupina HARTING poprvé inovativní a nejmodernější produkty a řešení pro megatrendy Industry 4.0 a IIoT v čistě digitální podobě. V rámci kampaně HARTING Experts Camp nabídne specialista na konektivitu výkonnou platformu, která usnadňuje dialog a komunikaci se zákazníky. Platforma představí širokou škálu prezentací produktů, webinářů, odborných rozhovorů a mnoho dalšího.

V úvodním webináři představili členové managementu společnosti HARTING rozsáhlý program pro nadcházející měsíce. „Průmyslová aréna prochází dalekosáhlými změnami. Pro společnost HARTING znamená tato transformace využití našich klíčových technologií a navázání cílených partnerství za účelem sdílení dovedností a kompetencí schopných vytvářet nová řešení v rámci celé naší technologické sítě,“ vysvětlil Philip Harting, generální ředitel HARTING Technology Group. „Naším konečným cílem je vyvinout tato řešení ve větších kontextech a vytvořit ekosystémy, které pro naše zákazníky vytvoří významnou přidanou hodnotu.

Konzistentní komunikační architektura

Na pozadí rostoucích objemů dat společnosti potřebují spolehlivé průmyslové komunikační sítě, které jsou přizpůsobeny jejich specifickým požadavkům. Možnost přístupu ke všem relevantním datům v reálném čase zajišťuje výrazně rychlejší, flexibilnější a efektivnější výrobní procesy. Technologická skupina HARTING se snaží rozhodujícím způsobem přispět k rozvoji integrované komunikační architektury, od senzoru po cloud.

Klíč pro malé sítě Ethernet

HARTING již mnoho let stanoví milníky pro konektory odolné budoucnosti, které splňují tyto rostoucí požadavky, zejména s ohledem na jejich stabilitu v náročných prostředích. HARTING změnil RJ45 na RJ Industrial®, vytvořil modulární rozhraní M12 s X-kódováním a PushPull zamykání a nastavil další hlavní milník v průmyslovém Ethernetu s miniaturizovaným rozhraním ix Industrial® - který je o 70 % menší než RJ45, ale výrazně robustnější. ix Industrial® je pro segment All for Ethernet jednou z nejdůležitějších součástí portfolia řešení HARTING.

Další informace naleznete v sérii webinářů Industrial Ethernet Trends 2020.

Průmyslové standardní rozhraní pro SPE T1 Industrial

IEC 63171-6, zveřejněný 23. ledna 2020, vytváří základ pro budoucí sítě IIoT. Mezinárodní normalizační orgány ISO / IEC a TIA prohlásily rozhraní IEC 63171-6 jako standard pro SPE v průmyslových aplikacích. Na tomto základě se nyní objevuje komplexní portfolio pro trh s jedním párem Ethernet. Průmyslové rozhraní T1 je první svého druhu. Verze IP20 je nyní k dispozici na skladě ve formátu montáže v terénu (AWG 28-22) a přetvarovaném formátu (AWG 28-22).

Síť SPE Industrial Partner Network se rozrostla na 20 členů

V loňském roce byla založena síť průmyslových partnerů SPE. Síť jako registrované sdružení je více než pouhým sdružením společností se společnými zájmy - je to silná, právně závazná komunita partnerů. V důsledku toho poskytuje zabezpečení potřebné k implementaci této nové fyzické vrstvy. Všechny společnosti v síti jsou samy o sobě vedoucími technologiemi; mezi nimi se specializují na různá pole potřebná k posílení a dokončení ekosystému SPE. Společným sjednocujícím základem jejich práce je mezinárodní standardizace infrastruktury SPE v souladu s IEC 11801-x, IEEE 802.3 a IEC 63171-6. Během několika měsíců vyjádřila podporu IEC 63171-6 řada silných partnerských společností z různých oborů průmyslové výroby a připojilo se k síti průmyslových partnerů SPE

www.single-pair-ethernet.com

Han® S: Bezpečné kontaktování modulárních systémů skladování energie

V Han® S představuje společnost HARTING - poprvé - speciální konektor pro moduly úložiště baterií. Celosvětová poptávka po systémech skladování elektřiny vzkvétá. Nová řada splňuje technické požadavky nejnovějších norem pro stacionární systémy skladování energie (včetně UL 4128) a nabízí uživatelům optimální bezpečnost připojených jednotek. Jednopólové řešení konektorů s 200 A vysoce proudovým kontaktem je mechanicky kódováno, je zbarveno červeně a černě pro snadnou identifikaci a intuitivně se uzamkne. Tímto způsobem Han® S umožňuje rychlé a spolehlivé kontaktování paměťových modulů a zpracování velkých objemů.

Han® 1A: Miniaturizovaný obdélníkový konektor ideální pro vytváření sítí

Sítě Ethernet, senzory, stroje, řadiče, počítače a datová centra. HARTING nyní nabízí rozhraní přizpůsobená těmto aplikacím jako součást miniaturizované série průmyslových konektorů Han® 1A.

Han® 1A je vybaven dvěma novými vložkami pro rychlý a bezpečný přenos dat. To lze použít k napájení koncových zařízení s rychlostí až 100 Mbit / s Kat. 5 Fast Ethernet pro komunikaci založenou na Profinet; 10 Gbit / s, kat. K dispozici je také verze 6 A pro vysokorychlostní Ethernet. Ten se používá pro živé kamerové aplikace.

Vysoce výkonný spínač s robustním rozhraním ix Industrial®

Zobrazovací procesy jsou stále důležitější pro zajištění kvality a monitorování ve všech průmyslových odvětvích. Nové technologie kamer nabízejí vyšší rozlišení i přes stále kompaktnější rozměry.

Nové nespravované ethernetové přepínače eCon 2000GX-I-A od společnosti HARTING jsou vysoce výkonné gigabitové přepínače, které umožňují konzistentní propojení strojového monitorovacího a diagnostického systému přes ix Industrial®.

Zaměření na uživatelsky optimalizovaný přenos stejnosměrného výkonu

Za posledních 75 let společnost HARTING opakovaně stanovovala standardy pro nová průmyslová rozhraní. Jeden současný trend, spočívá v oblasti přenosu stejnosměrného proudu, kde se předpokládá prudký nárůst poptávky. Pro vybavení oblasti aplikace vhodnou instalační technologií podporuje společnost HARTING technologické koncepty, které nabízejí zvýšenou ochranu osob a rostlin. Nový konektor pro průmyslové aplikace přenáší napětí až do 800 V a proudy až do 40 A a nelze je odstranit při zatížení. Kromě pracovních skupin DC Industries se společnost HARTING zabývá také činností Německé komise pro elektrotechnické, elektronické a informační technologie (DKE) zaměřenou na navrhování nových norem. Projekt je založen na spolupráci se SmartFactory KL.

Softwarová řešení pro cloud a edge: Partnerství s PerFact

V současné době se intenzivně zaměřujeme na navazování optimálních spojení mezi terénní úrovní a softwarovými řešeními v cloud computingu. Na tomto rozhraní fungují řešení HARTING RFID, digitální dvojče a výpočetní brána MICA® edge. Stále důležitější jsou také inteligentní řešení senzorových technologií, která zajišťují bezproblémovou výměnu dat v sítích.

Partnerství s PerFact, které společnost HARTING oznámila na veletrhu SPS v Norimberku v listopadu 2019, se rozšíří v oblasti softwaru. PerFact vyvíjí přizpůsobitelné moduly pro servis, údržbu, logistiku a řízení procesů jako IT řešení pro průmysl.

Pokud Vás nová řešení společnosti HARTING zajímají, využijte možnosti a navšivte platformu HARTING Experts Camp na adrese https://www.harting.com/CZ/en-gb/news/press-release/harting-experts-camp-press-release.  


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

FORMY a PLASTY 2020
2020-10-07 - 2020-10-08
Místo: Brno
Výrobný manažment
2020-10-13 - 2020-10-14
Místo: Holiday Inn Žilina
ÚDRŽBA 2020 - „Efektivnost aplikace Průmyslu 4.0 do managementu údržby“
2020-10-14 - 2020-10-15
Místo: Konferenční centrum AV, zámek Liblice

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Vyskočilova 1561/4a
14000 Praha 4
tel. +420739552216

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI