Print

Schneider Electric získal cenu Industrial Energy Efficiency Award na Hannover Messe za svůj nový rozvaděč pro vysoké napětí bez SF6

-- 28.07.2020

Vysokonapěťový rozvaděč SM AirSeT používá revoluční technologii izolace čistým vzduchem namísto průmyslového standardu, kterým je skleníkový plyn SF6, běžně používaný v rozvodných sítích v energetice i průmysl.

Společnost Schneider Electric, lídr v oblasti digitální transformace, automatizace a řízení energií, získala ocenění Industrial Energy Efficiency Award v kategorii „Energy Economy“ za svůj nový rozvaděč SM AirSeT, který využívá inovativní technologii vysokého napětí šetrnou k životnímu prostředí. Tato inovace umožňuje ukončit závislost na skleníkovém plynu SF6 (hexafluorid sírový) běžně obsaženém v elektrických zařízeních používaných v rozvodných sítích v energetice, průmyslu, dopravě i v budovách.

Ocenění za průmyslovou energetickou účinnost dokazuje odhodlání společnosti Schneider Electric investovat do rozvoje a využití energeticky účinných řešení. Cenu udělila organizace Deutsche Messe na HANNOVER MESSE Digital Days ve spolupráci s nezávislou společností pro průzkum trhu a poradenství EuPD Research. Při výběru vítěze brala porota v úvahu stupeň inovace technologie, její efektivitu, ekonomické výhody a charakteristiky sociální udržitelnosti.

„S celosvětovým rozvojem elektrifikace, obnovitelných zdrojů a decentralizací výroby elektrické energie je zapotřebí stále více rozvaděčů VN. Díky naší nové technologii, která nahrazuje skleníkový plyn SF6 čistým vzduchem, jsme udělali revoluční krok k dekarbonizaci rozvodných sítí a k vytvoření distribučních sítí skutečně šetrných k životnímu prostředí,“ řekl Frederic Godemel, výkonný viceprezident divize Power Systems společnosti Schneider Electric. „Naše společnost je hrdým průkopníkem udržitelné budoucnosti elektřiny, a jsem proto rád, že jsem tuto cenu mohl převzít.“

Vysokonapěťový rozvaděč SM AirSeT používá izolaci na bázi čistého vzduchu kombinovanou s novou technologií vakuových zhášecích komor (SVI) Schneider Electric. To umožňuje využití zelených technologií při současném zachování výhod kompaktních rozměrů, nákladové efektivity a spolehlivosti provozu tradičních zařízení na bázi SF6. 

„Nahrazení plynu SF6 v rozvaděčích čistým vzduchem přispívá k vyšší udržitelnosti energetiky. Společnost Schneider Electric vyvinula inovativní řešení typu plug-and-play a prokázala jeho využití v různých projektech,“ uvedl Martin Ammon, Managing Partner a šéf Energy Industry ve společnosti EuPD Research. 

Jedním z příkladů je projekt energetické společnosti EEC ENGIE v Nové Kaledonii, kde se SM AirSeT již osvědčil v rámci úsilí o dekarbonizaci sítě. „Jsem hrdý na to, že jsme mohli přisptl k tomuto jedinečnému technologickému pokroku, který podporuje rozvoj čistší energie pro náš ekosystém a naše zákazníky. Absence SF6 je velkým přínosem pro provoz sítí na našem ostrově a v odlehlých lokalitách, které čelí problému nakládání s odpady. Chtěli bychom poděkovat společnosti Hannover Messe, která tímto oceněním odměňuje výrobce a jejich zákazníky za přínos v přechodu k nízkouhlíkové ekonomice,“ uvedl Dominique Roecker, Energy Procurement Manager v EEC ENGIE New Caledonia. 

Společnost Schneider Electric realizovala úspěšné pilotní projekty své nové řady vysokonapěťových rozvaděčů SM AirSeT bez plynu SF6 u mnoha dalších energetických společností, včetně provozovatelů distribučních sítí E.ON ve Švédsku a GreenAlp ve Francii, ale i u soukromých elektrických sítí pro komerční a průmyslové aplikace. 

Cena Industrial Energy Efficiency Award navazuje na řadu předchozích ocenění. V květnu získala technologie SM AirSeT společnosti Schneider Electric prestižní cenu za design IF Design Award. Společnost byla rovněž letos nominována na další průmyslové ocenění od Deutsche Messe – cenu HERMES – kde se umístila mezi třemi finalisty.

www.se.com


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Dny teplárenství a energetiky
2020-09-08 - 2020-09-09
Místo: KC ALDIS, Hradec Králové
Digitální výroba 2020
2020-09-09 - 2020-09-10
Místo: Praha
Digitální logistika 2020
2020-09-10 - 2020-09-10
Místo: Praha
Potravinářství + Farmacie 2020
2020-09-22 - 2020-09-22
Místo: Brno
Fórum praktickej údržby
2020-09-22 - 2020-09-23
Místo: Holiday Inn Trnava

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Vyskočilova 1561/4a
14000 Praha 4
tel. +420739552216

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI