dissertation abstracts online the sciences and engineering someone to write a cheap paper make me an essay dissertation geographie bac business plan for bakery shop reviews on my assignment help
Print

Řešení ABB pro zajištění pitné vody pro pouštní město

-- 14.01.2011

Společnost ABB nabízí komplexní energetické, automatizační a mechanické řešení pro velký projekt transportu vody do vzdáleného regionu saharské pouště, trpícího nedostatkem deště. V rámci projektu bude čerpána a skladována voda z hlubokého podzemí a připravena pro dopravu do 750 km vzdáleného města o 115 000 obyvatel.

Projekt transportu vody Réseau de Collecte v Alžírsku, který se právě staví a jehož dokončení je plánováno na rok 2011, je v oblasti Sahary – jednoho z nejteplejších a nejsušších míst na Zemi, kde může teplota dosáhnout 50 °C – jedním z největších vodohospodářských projektů všech dob.

Zhruba 90 procent z 35 miliónů obyvatel Alžírska žije v severním pobřežním pásu poblíž Středozemního moře, ale několik miliónů lidí bydlí ve vnitrozemí v oázových městech, kde prší jen vzácně a zásoby vody jsou omezené.

Mezi taková oázová města patří i Tamanrasset a In Salah. Tamanrasset je velké město se 115 000 obyvatel ležící hluboko na jihu v alžírské Sahaře. Město se nachází poblíž vodonosné vrstvy, která čelí nedostatku zásob vody, zatímco In Salah, menší městečko s přibližně 43 000 obyvatel, leží v blízkosti vodonosné vrstvy s nadbytkem vody.

Réseau de Collecte pomůže kompenzovat nedostatek pitné vody v Tamanrassetu. Tento projekt dopravy vody, který je jedním z klíčových infrastrukturních projektů alžírské vlády, zajistí čerpání a dodávku 50 000 krychlových metrů vody denně prostřednictvím potrubí z In Salahu do Tamanrassetu, tj. na vzdálenost téměř 750 km. Očekává se, že do roku 2030 bude denní potřeba dodávek vody 150 000 krychlových metrů, tedy trojnásobná, aby byly uspokojeny potřeby rapidně rostoucí populace města.
ABB hraje v projektu důležitou roli dodávkou řešení na klíč, které zahrnuje mechanické, elektrické, řídicí, přístrojové a komunikační vybavení a know-how pro celý systém sběru vody v In Salahu.

Staveniště o ploše 25 km2 zahrnuje 24 studní, v nichž je čerpána voda z hloubky 600 metrů rychlostí 35 l za sekundu. Voda se potom shromažďuje a ukládá do osmi obřích krytých nádrží, kde je chráněna před vypařováním a připravena pro dopravu potrubím do Tamanrassetu.

Řešení ABB zajistí napájení celého systému sběru vody připojením staveniště k místní elektrické síti, které zajistí bezpečnou a spolehlivou dodávku elektřiny pro provoz. Přístroje ABB budou měřit průtok, teplotu, tlak a kvalitu vody a distribuovaný řídicí systém ABB bude celý proces monitorovat a řídit.

ABB může využít celou šíři své nabídky v oblasti energetiky, automatizace a odbornosti ve vodním průmyslu ke zlepšení původních specifikací díky přidání nízkonapěťových pohonů ABB do každého systému čerpání studní. Pohony výrazně zlepšily výkon čerpadel, dostupnost a spotřebu energie. Plynulým startováním čerpadel a jejich automatickým seřizováním při prudkých změnách provozních podmínek se šetří energie a snižuje opotřebení.

V Alžírsku již společnost ABB zajišťuje optimalizované elektrické řešení, vedoucí ke zvýšení energetické účinnosti a omezení prostojů kvůli údržbě na největším světovém odsolovacím zařízení na principu reverzní osmózy v Magtaa ve městě Oran. V Abu Dhabi pak ABB dodává na klíč mechanické, elektrické a automatizační řešení pro rozšíření obřího systému dopravy vody Shuweihat, který po svém dokončení bude denně zásobovat emirát 680 000 krychlových metrů pitné vody.

Řešení sběru vody pro Tamanrasset realizuje firma ABB ve spolupráci s čínskou společností se zahraniční účastí MCC-SOCOM pro Algérienne des Eaux (ADE), což je státem vlastněná instituce spadající pod alžírské ministerstvo vodních zdrojů.

Zdroj: Control Engineering Česko


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Vyskočilova 1561/4a
14000 Praha 4
tel. +420739552216

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2021 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI