Print

Představení produktů společnosti Workswell, s. r. o.

-- 21.06.2018

Společnost Workswell, s. r. o., je ryze česká obchodní a výrobní společnost se sídlem v Praze a s pobočkami v Plzni a ve Valašském Meziříčí. Společnost se zaměřuje na oblast strojového vidění a bezdotykového měření teploty. V České republice i v zahraničí je známá především díky svým produktům v termografii, které vhodným způsobem doplňují mezeru na trhu měřicích přístrojů v oblasti měření teploty. Jedná se o stacionární termokamery Workswell WIC, chytrou termokameru Workswell SMARTIS, systém včasné detekce požárů, termovizní inspekční systém Workswell ThermoInspector a termovizní systém pro drony Workswell WIRIS, který je již nabízen v několika různých provedeních. V roce 2015 získala společnost Workswell, s. r. o., třetí místo v soutěži „Vodafone Firma roku“ v rámci České republiky.

Vedle návrhu a výroby vlastních systémů patří mezi další důležité aktivity společnosti Workswell, s. r. o., prodej, servis a integrace produktů řady světových výrobců měřicí techniky. Do portfolia společnosti tak spadají termokamery, vysokorychlostní kamery, pyrometry, profesionální drony, průmyslové kamery, osvětlovače pro strojové vidění, videopřevodníky Pleora a další. Společnost Workswell, s. r. o., je také platinovým partnerem největšího světového výrobce termovizních systémů společnosti FLIR Systems.

Produkty společnosti Workswell, s. r. o.

Vlastní produkty společnosti Workswell, s. r. o., lze rozdělit do pěti kategorií: 

 • Průmyslová automatizace – do portfolia tohoto segmentu patří především chytré termokamery Workswell SMARTIS a stacionární termokamery Workswell WIC.
 • Systémy pro bezpilotní letecké prostředky – v rámci této kategorie jsou nabízeny termokamery řady WIRIS, tj. v současné době WIRIS 2nd gen a WIRIS mini.
 • Věda a výzkum – v nabídce pro vědu a výzkum jsou stacionární LWIR termokamery s velmi vysokou citlivostí a vhodným příslušenstvím, včetně SDK pro ARM procesory apod.
 • Požární bezpečnost a monitoring prostředí – jde o systémy včasné detekce požáru založené na bezdotykovém měření teploty a na následném vyhodnocení změny teplotních trendů, což umožňuje provést nápravné opatření mnohem dříve, než dojde k samotnému generování kouře (a tedy k reakci kouřových detektorů).
 • OEM systémy – jsou určeny pro integraci s prvky třetích stran; vedle vlastních videopřevodníků a systému ThermoInspector kompatibilního s termokamerami FLIR.

Produkty a systémy společnosti Workswell, s. r. o., jsou využívány při výrobě komponent pro automobily mnoha evropských producentů. Vedle toho jsou častými klienty společnosti Workswell prakticky všechny domácí technické a přírodovědné univerzity a výzkumné organizace. Mezi zákazníky patří i prestižní zahraniční výzkumné organizace, například Massachusetts Institute of Technology, Johns Hopkins University, The Hebrew University of Jerusalem, École polytechnique fédérale de Lausanne, Georgia Institute of Technology, US Army Engineering Research a řada dalších.

Společnost Workswell za své produkty získala řadu prestižních ocenění: Zlatý Amper na veletrhu Amper 2016 v Brně (ocenění znovu obhájila v roce 2017 s chytrou termokamerou SMARTIS), ocenění Vodafone Firma roku 2015 hlavní město Praha a 3. místo v celostátní soutěži Vodafone Firma roku 2015 Česká republika. Společnost také obdržela čestné uznání v rámci soutěže Inovace roku 2015, která je pořádána pod záštitou prezidenta České republiky, a ocenění Produkt roku v letech 2015 a 2016 v soutěži časopisu Control Engineering Česko. V letech 2015 a 2016 získala společnost ocenění Vizionář od státní organizace CzechInno spadající pod Ministerstvo průmyslu a obchodu. V letech 2017 a 2018 zařadil významný americký časopis UAV Coach, jenž se věnuje oblasti dronů, společnost Workswell mezi 70 světově nejzajímavějších společností v oblasti bezpilotních letadel

Oceněn byl také design výrobků: Společnost Workswell, s. r. o., získala za design výrobků Workswell WIRIS zlatou medaili v prestižní zahraniční designérské soutěži  A‘ DESIGN AWARD v kategorii „A’ Scientific Instruments, Medical Devices and Research Equipment Design Award 2016 – 2017“.

Obchodní zastoupení          

Společnost Workswell, s. r. o., je obchodní zástupce a respektovaný dodavatel předních světových výrobců měřicí, diagnostické a další techniky. Jedná se například o společnosti FLIR Systems, DJI, Pleora technologies, Keller MSR, Point Grey a další.

Ucelenou nabídku termokamer společnosti FLIR naleznete na webu www.termokamery-flir.cz. Úplnou nabídku průmyslových kamer a příslušenství pak na www.prumyslova-kamera.cz.  

Vzdělávací kurzy a letecká škola

Společnost Workswell, s. r. o., je schválené školicí pracoviště pro oblast „technik diagnostik – termografie“ a pravidelně také pořádá čtyřdenní odborný kurz pro profesní certifikaci v tomto oboru. Vedle toho v rámci školicího pracoviště Centrum termografie (www.centrumtermografie.cz) nabízí pět dalších vzdělávacích kurzů: 

 • Základy práce s termokamerou – pětihodinový kurz určený všem zájemcům o pochopení problematiky termografie a získání praktických návyků při práci s termokamerou; je rovněž vstupním kurzem pro všechna další školení.
 • Termografická diagnostika budov – celodenní kurz je zaměřen na problematiku termografické diagnostiky budov, a to především tepelné techniky, vzduchotěsnosti, vlhkostní problematiky a problematiky TZB.
 • Termografická diagnostika v průmyslu – celodenní kurz je zaměřen na problematiku prediktivní diagnostiky mechanických a elektrických strojů a zařízení v provozní praxi výrobních podniků a technologických celků.
 • Letecká termografie s UAV – kurz je určen především pro piloty bezpilotních letadel, kteří chtějí rozšířit své znalosti o problematiku využití termokamer a letecké termografie; zde se očekává základní znalost legislativy a provozu UAV.
 • Vědecko-výzkumné aplikace termografie – jednodenní kurz je zaměřen na problematiku termokamer určených pro vědecko-výzkumné aplikace; důraz je kladen na termokamery s kvantovými fotodetektory a na problematiku aktivní termografie.

Společnost Workswell, s. r. o., se také podílí na provozu letecké školy ProDrony; bližší informace naleznete na internetové adrese www.prodrony.cz.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

 •   Události  
 •   Katalog  

Události

Úspory v průmyslu
2019-03-05 - 2019-03-05
Místo: Hotel STEP ****, Praha
AMPER 2019
2019-03-19 - 2019-03-22
Místo: Výstaviště Brno
AMPER TOUR - komentované prohlídky
2019-03-19 - 2019-03-21
Místo: Výstaviště Brno
Výroba nové generace: Evoluce v signalizační technice
2019-03-19 - 2019-03-19
Místo: Brno, Veletrh Amper

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI