Print

Patnáct až dvacet perspektivních oblastí trhu nám umožní lépe se soustředit a využít náš potenciál znalostí

-- 16.10.2015

Restrukturalizace společnosti NSK Europe pro větší zaměření na nové příležitosti na trhu Michael Preinerstorfer, výkonný ředitel divize European Industrial Business Unit – EIBU společnosti NSK, naznačuje své plány dosáhnout přední pozice na evropském trhu v 15 až 20 vybraných průmyslových sektorech. V tomto rozhovoru také konstatuje, jaké změny čekají zákazníky a zaměstnance a jak se změní výrobní sortiment.

Pane Preinerstorfere, popište prosím dosavadní organizační strukturu.

Naše firma je strukturovaná tak, aby sloužila potřebám zákazníků v přibližně padesáti zemích ve třech klíčových segmentech: výrobci strojů a zařízení (sector/OEM), komponenty a náhradní díly (aftermarket) a elektrotechnika (electrical). V segmentu sector/OEM pokrýváme sektory trhu zahrnující čerpadla, kompresory, větrné turbíny, obráběcí stroje, drážní techniku, zemědělství, hornictví a hutnictví. Každý individuální sektor dosud koordinuje manažer sektoru jmenovaný na regionální bázi.

Proč je třeba tuto strukturu změnit?

Chceme naše služby dále optimalizovat, abychom se mohli zákazníkům věnovat cíleněji a individuálněji. S tímto úmyslem jsme koncipovali novou strategii zvanou "select & focus", kterou budeme uplatňovat k tomu, abychom vybrali patnáct až dvacet perspektivních sektorů trhu, jako jsou např. válcovny nebo petrochemie, kde můžeme našim zákazníkům na základě našich znalostí a zkušeností poskytnout výraznou přidanou hodnotu. To nám umožní vytvářet více zákaznicky specifických řešení, vytvářet je rychle s využitím našich stávajících standardních produktů a simultánně k tomu nabízet potenciál vývoje zakázkových produktových strategií pro každou vybranou oblast.

Změní se struktura firmy ve vašem regionu?

Ano, bude nahrazena organizací do tří regionů: střední Evropa, západní Evropa a rozvojové trhy. V budoucnu budou koncoví zákazníci a distributoři v těchto regionech obsluhováni odděleně. Věřím, že rozvojové trhy, kam patří východní Evropa, Rusko, Turecko, jižní Asie a Afrika, mají zvláště velký potenciál, a my jsme v nich vždy měli dobrou pozici na trhu.

Co se změní s ohledem na oblast náhradní spotřeby (tzv. aftermarket)?

Ta bude rozdělena do dvou částí: komponenty a náhradní díly pro průmyslovou výrobu a komponenty a náhradní díly pro automobily. V oblasti průmyslové výroby posílíme vztahy s klíčovými zákazníky, tým se rozroste o MRO (údržby, opravy a renovace; maintenance, repair and overhaul) a program AIP NSK (Added Value Programme). V oblasti automobilového aftermarketu je naším cílem pro několik následujících let výrazně vyšší růst prodeje a představení nové koncepce marketingu.

NSK rozšiřuje AIP i na oblast nástrojů a nářadí pro údržbu. Jsou tyto dostupné již nyní?

Pro oblast komponent a náhradních dílů pro průmyslovou výrobu už máme patnáct specialistů vyškolených pro oblast kontroly stavu strojů, kteří jsou schopni podporovat zákazníky v případě, že se vyskytnou problémy. Od konce roku 2015 budeme nabízet také nástroje pro montáž a demontáž ložisek společně se zařízením pro laserové ustavení hřídelí a kladek.

Jaký vliv bude mít nová struktura na AIP?

AIP je již osvědčený nástroj, který v současné době umožňuje NSK poskytovat udržitelnou a úspěšnou podporu zákazníkům ve všech sektorech a ušetřit jim od padesáti tisíc až po více než jeden milión eur ročně. Podíváme-li se dopředu, tak to, že určíme patnáct až dvacet perspektivních oblastí trhu, nám umožní lépe se soustředit a využít náš potenciál znalostí. AIP se však bude rozvíjet i ve všech ostatních oblastech.

Jaké změny se plánují pro OEM?

Dříve měla za zákazníky OEM odpovědnost sekce sector/OEM, zatímco distributoři ze sekce náhradních dílů se starali o MRO. V budoucnu se bude určený manažer sektoru jednotným způsobem starat o podporu MRO a OEM včetně projektů AIP. Tito odborníci budou moci nabídnout ucelené znalosti daného sektoru a předávat je konstrukčním týmům. V důsledku toho budeme schopni vyvíjet zakázková řešení.

Jak budou v budoucnu obsluhováni významní zákazníci?

Plánujeme implementovat silně sektorově orientovanou proceduru, podle níž bude mít account manager odpovědnost za klíčové zákazníky napříč státy jako evropská kontaktní osoba – to je plně v souladu s principem „obracet se k zákazníkovi jednou tváří“.

Budou se rozšiřovat také školení pro koncové zákazníky?

Ano, v Evropě bude zřízeno patnáct školicích středisek, takže v roce 2017 bude NSK školit ročně 10 000 uživatelů. Zvláštní pozornost budeme věnovat rozvojovým trhům, které mají specifické požadavky na školení. Naše angažovanost v oblasti využití našich produktů v praxi pomáhá naše zákazníky ještě silněji propojit se značkou NSK.

Jaké obory průmyslu jsou z hlediska budoucího rozvoje nejslibnější?

Jako přední firma na evropském trhu dosáhla společnost NSK silné pozice v oblasti převodovek pro větrné turbíny, kde neustále zvyšujeme naše aktivity. Potenciál je také v oblasti kolejové techniky. Firma NSK je v tomto oboru na předním místě např. na japonském trhu a tyto zkušenosti přenášíme i na evropský trh, kde francouzské dráhy SNCF právě v provozu testují vlaky schopné jezdit rychlostí až 320 km/h. Velkou budoucnost má také obor zdravotnické techniky, zvláště stomatologie, kde jsou v zubních vrtačkách používána miniaturní ložiska NSK o průměru 3 mm, která mohou pracovat při otáčkách až 40 000 ot./min.

Máte velké plány; kdy proběhne změna na novou strukturu?

Všechno proběhne do konce roku 2015, abychom byli připraveni na oslavu stého výročí založení společnosti v příštím roce. S novou strukturou bude mít divize EIBU dobrou pozici, aby dosáhla cíle, který jí pro rok 2016 stanovil prezident NSK Norio Otsuka: vytvořit obrat 7 mld. euro.

Michael Preinerstorfer, narozen v roce 1970 v Rakousku, vystudoval metalurgii na univerzitě v Leobenu u Štýrského Hradce. V roce 1998 nastoupil do firmy IMI Group. V průběhu několika málo let postoupil z pozice obchodníka na manažerskou pozici. Před tím, než odešel k NSK, byl ředitelem firmy IMI Hydronic Engineering Deutschland GmbH (dříve TA Heimeier GmbH) v Erwittu v Německu.

www.nskeurope.cz


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Výroba nové generace: Technologické trendy
2020-04-28 - 2020-04-28
Místo: online konferenční webinář
Nekonvenční zdroje elektrické energie
2020-05-13 - 2020-05-15
Místo: Hotel Ryšavý, Vémyslice
Úspory a údržba v průmyslu
2020-05-19 - 2020-05-19
Místo: Ostrava
Národné fórum údržby 2020
2020-05-26 - 2020-05-27
Místo: Hotel PATRIA, Štrbské Pleso

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Vyskočilova 1561/4a
14000 Praha 4
tel. +420739552216

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI