Print

Nové automatické systémy pro dávkování kapalin společnosti Nordson EFD spojují přesné dávkování s rychlým a snadným programováním

-- 16.05.2017

Nová řada PRO Series nabízí kompletní automatické dávkovací řešení s optickým naváděním. 

Nordson EFD, společnost Nordson (NASDAQ: NDSN), přední světový výrobce přesných dávkovacích systémů, uvádí na trh novou řadu automatických systémů pro dávkování kapalin, který se dá jednoduše začlenit do jakéhokoli výrobního provozu. Řada PRO Series kombinuje zabudované laserové snímání výšky a optické navádění s kódováním s uzavřenou smyčkou, a poskytuje tak plně automatizované řešení, které je rychle nastavitelné, snadno programovatelné a použitelné, navíc s rozšířenými schopnostmi dávkování. 

Řada PRO Series má inteligentní obrazovou kameru CCD, která zachycuje detailní snímky součásti a převádí je do digitálních souborů s vysokým rozlišením, což je klíčový prvek zjednodušující pracné programování. Obrazový systém zahrnuje nový software společnosti EFD DispenseMotion™, který je speciálně navržený pro přesné dávkování kapalin. 

Řada PRO4L Series zahrnuje také plně integrované laserové snímání výšky, které detekuje změny výšky na povrchu výrobku a provádí korekce výšky dávkování, aby se zabránilo nerovnoměrným nánosům a poškození hrotu nebo zpracovávaného kusu. 

Pokročilý software s optickým naváděním DispenseMotion řady PRO Series zjednodušuje nastavování a umožňuje programování s náhledem dráhy dávkování na obrazovce. Dávkovací hrot lze nastavit na přesné místo. Úkoly importování a převádění souborů DXF, CAD a Excel jsou také jednoduché. Skutečné trojrozměrné řízení pohybů umožňuje snadné programování bodů, čar, křivek, oblouků, složených oblouků a obrazců v komplexních rovinách. 

„Nový automatický dávkovací systém řady Pro Series společnosti Nordson EFD ‚přemýšlí‘,“ uvádí Kelvin Fernandez, vedoucí výroby společnosti Nordson EFD. „Programování je mnohem rychlejší, protože se dá jednoduše pochopit, a je snadnější, když opticky vidíte dráhu dávkování podle nastavených parametrů. 

A díky systému, který pracuje v uzavřené smyčce, nepřetržitě zjišťuje, zda dávkování zůstává pod kontrolou,“ říká Fernandez. „Zavedením řady PRO Series nabízí společnost EFD zákazníkům širokou škálu nových možností a dávkovacích schopností. Cílem je, aby zákazníci těžili z rychlejších cyklů, ze snížených nákladů na výrobu a vlastnictví a z flexibility, která dovolí používat stejný automatický dávkovací systém v různých výrobních oblastech.“ 

Nové systémy společnosti Nordson EFD jsou specificky navržené a konfigurované pro přesné dávkování kapalin s použitím dávkovacích ventilů a kartuší EFD. Platformy o velikosti 200 × 200, 300 × 300, 400 × 400 a 500 × 500 zvládnou široké spektrum zákaznických aplikací a mohou pracovat jako nezávislé systémy, nebo jako součást automatizovaného řešení. Lze je snadno zabudovat do in-line procesů, caruselů a paletových montážních linek. 

Kromě systémů PRO a PROL představuje společnost EFD také nové automatické dávkovací systémy řady E a EV. Řada EV Series zahrnuje jednoduchou pozorovací kameru, která podporuje nastavení na obrazovce, zatímco řada E Series se spoléhá na přenosný panel pro programování dávkování. 

Abychom pomohli zákazníkům při vyhodnocování různých možností, společnost Nordson EFD nabízí bezplatné posouzení, na jehož základě by mohl automatický dávkovací systém nejlépe vyhovovat jejich požadavkům. Světové technické dávkovací laboratoře společnosti EFD, situované v kancelářích EFD po celém světě, mohou nahrát videozáznam ze specifické aplikace zákazníků a poskytnout porovnávací data podle jejich aktuálního dávkovacího procesu. 

O společnosti Nordson EFD

Společnost Nordson EFD konstruuje a vyrábí dávkovací systémy kapalin, systém dávkování kapalin pro ruční montáž i pro automatické montážní linky. Dávkovací zařízení EFD umožňují nanášet při výrobě na všechny díly stále stejná množství lepidel, maziv nebo jiných montážních tekutin, což přispívá k tomu, aby podniky v nejrůznějších odvětvích a oborech mohly zvyšovat svou produktivitu, zlepšovat kvalitu svých výrobků a snižovat výrobní náklady. K dalším možnostem řízeného dávkován kapalin patří vysoce kvalitní dávkovací kartuše a zásobníky pro balení jednosložkových nebo dvousložkových materiálů, široká řada šroubení, spojovacích prvků a přípojek pro regulaci průtoku kapalin v lékařství, biofarmacii a průmyslu. Společnost je také předním výrobcem speciálních pájecích past pro dávkování a SMT v elektronickém průmyslu.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Nekonvenční zdroje elektrické energie
2020-08-04 - 2020-08-06
Místo: Hotel Ryšavý, Vémyslice
Dny teplárenství a energetiky
2020-09-08 - 2020-09-09
Místo: KC ALDIS, Hradec Králové
Digitální výroba 2020
2020-09-09 - 2020-09-10
Místo: Praha
Digitální logistika 2020
2020-09-10 - 2020-09-10
Místo: Praha
Potravinářství + Farmacie 2020
2020-09-22 - 2020-09-22
Místo: Brno

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Vyskočilova 1561/4a
14000 Praha 4
tel. +420739552216

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI