Print

Monitorování efektivity výroby z peněz na údržbu

-- 30.06.2020

Systém Workmonitor® (který dodává společnost Papouch s. r. o.,
www.papouch.com) je určen k okamžitému a přehlednému zobrazení
stavu výrobních strojů, ke sledování jejich běhu a k počítání jejich pracovních cyklů. Je tedy nástrojem určeným pro zvýšení efektivity výroby a k minimalizaci prostojů.

Jak to funguje

U každého stroje je umístěna malý monitorovací modul Workmonitor (obrázek 1), Má tři vstupy a podle typu stroje snímá monitorované veličiny. Obvykle se monitorují

  • Pracovní cykly
  • Běh stroje
  • Porucha (nebo jiná důležitá veličina)

Tyto veličiny posílá modul Workmonitor po Ethernetu (počítačové síti) na firemní server. Zde jsou data archivována a distribuována ke klientům, tedy vedoucím pracovníkům výroby a manažerům. Data jsou aktualizována každou minutu.

Přehledné zobrazení

Každý pracovník, pro kterého jsou data z výroby zajímavá, má na  svém poutači program Workmonitor. Může jej mít individuálně  nastaven, tedy vidí jen stroje, veličiny a statistiky, kterého zajímají.  Nastaven není složité, uživatel si ze seznamu jednoduše vybere stroje či jejich skupiny, směny, nebo časová období.

Základní okno programu je na obrázku 2. Ukazuje přehledně aktuální stav vybraných strojů. V okně je graficky znázorněn průběh pracovního procesu po hodinách a začátky směn. Ve sloupečku Celkem je souhrnné zobrazení a vyhodnocení za vybraný časový úsek. Kliknutím na buňku v tabulce lze přejít na detailní zobrazení. Pomocí tlačítek hod a den lze prohlížet data po hodinách, dnech nebo směnách. Hodinový detail je na obrázku 3.

Analýza a export dat

Složitější analýzy dat nebo například pravidelný export vybraných dat a jejich zasílání vedoucím pracovníkům je možné v části Filtr. Oblíbenou funkcí této části je export do Excelu. Nastavené filtry si lez uložit a a vytvářet pak jedním stiskem tlačítka požadované sestavy.

Zapojení a instalace

Modul Workmonitor je vhodné umístit do rozvaděče monitorovaného stroje, například na lištu DIN. Vstupy Workmonitoru se propojí s výstupy řídicího systému, nebo s relé, které stroj ovládají. Konkrétní zapojení záleží na typu stroje, není ale složité. Z druhé strany se modul Workmonitor zapojí do počítačové sítě (Ethernetu).

Systém je levný a vyzkoušení zadarmo. Jak začít?

  1. Vypůjčte si u Papoucha modul Workmonitor (www.papouch.com, obchod@papouch.com). Výpůjčka je zdarma, Workmonitor k Vám přijde do druhého dne.
  2. Připojte modul Workmonitor k Vašemu stroji. Základem je počítání výrobků či pracovních cyklů. Nejlépe je ve stroji nalézt relé, které spíná při každém pracovním cyklu a na jeho kontakty Workmonitor připojit. Není to nic složitého a zvládne to každý zkušenější pracovník údržby.
  3. Připojte modul Workmonitor do sítě LAN. Připojení je velmi podobné jako například zapojení počítače a zvládne jej každý IT technik.
  4. Stáhněte si SW, zkopírujte na nějaké PC v síti a můžete zkoušet.

Co když to nepůjde zapojit nebo nainstalovat?

Zavolejte Papouchovi (267 314 268) a naši technici Vám poradí. Nebudete mluvit s žádným callcentrem, ale přímo s lidmi, kteří se na vývoji Workmonitoru podíleli.

A co dál?

Vyzkoušejte si základní funkce programu. Pokud Vám něco chybí, nabídneme vhodný rozšiřující modul, nebo doplnění funkcí na zakázku.

Co když budeme chtít spojit Workmonitor s naším informačním systémem?

Workmonitor má několik možností, kterými umí předávat data. Buď přímo do tabulek Vašeho informačního systému, nebo lze data číst přes API rozhraní.

Co když se nám Workmonitor nebude líbit a chtěli bychom použít jiný software?

Komunikace s moduly Workmonitor je otevřená a dobře popsaná. Není tedy problém nechat si napsat software od někoho jiného a využít jen náš hardware.

Co když nám program Workmonitor nestačí a chtěli bychom komplexní informační systém?

Moduly Workmonitor nemusíte vyhazovat. Doporučíme Vám několik společností, které dodávají rozsáhlé podnikové informační systémy, a přitom používají hardware Papouch.

Máte-li chuť, navštivte naše stránky www.papouch.com.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

FORMY a PLASTY 2020
2020-10-07 - 2020-10-08
Místo: Brno
Výrobný manažment
2020-10-13 - 2020-10-14
Místo: Holiday Inn Žilina
ÚDRŽBA 2020 - „Efektivnost aplikace Průmyslu 4.0 do managementu údržby“
2020-10-14 - 2020-10-15
Místo: Konferenční centrum AV, zámek Liblice
Konference kvality 2020
2020-10-22 - 2020-10-22
Místo: Praha

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Vyskočilova 1561/4a
14000 Praha 4
tel. +420739552216

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI