definition of business planning schools homework help dissertation wikipedia fr personal essay for medical school application resume phd thesis on venture capital argument topics for essay master of architecture thesis write an essay on christmas
Print

Inovativní, univerzální a modulární: Nový systém sledování stavu ProLink od společnosti Schaeffler

-- 24.06.2019

  • Nový systém sledování stavu ProLink zajišťuje maximálně efektivní monitorování strojů a zařízení.
  • Unikátní řešení: Zásuvný modul se sběrnicí fieldbus umožňuje integraci do každé zákaznické infrastruktury.
  • Flexibilní škálování díky modulární konstrukci.
  • Intuitivní konfigurace s inteligentními šablonami, specifickými pro dané zařízení.
  • Univerzální gateway pro řešení „Průmysl 4.0“ – od snímače až do cloudu.

Průmyslové aplikace konceptu „Průmysl 4.0“ vyžadují komplexní síťové propojení a umožňují inteligentní analýzy dat pro zajištění vyšší efektivity. Společnost Schaeffler tyto nové požadavky a možnosti plně integrovala do nové generace vícekanálového systému sledování stavu. Systém ProLink se skvěle hodí k monitorování celých výrobních zařízení v nejrůznějších odvětvích, od papírenského a ocelárenského průmyslu až po obráběcí stroje. Modulární provedení a možnost flexibilní integrace do stávajících zákaznických systémů, stejně jako vysoká úroveň kvality signálů a analýz, které poskytuje systém sledování stavu ProLink, přináší zákazníkům benefity v podobě jednoduchého ovládání a maximálně efektivního monitorování zařízení. Využití systému sledování stavu ProLink se však v žádném případě neomezuje jen na lokální nasazení: Poskytuje totiž i gateway pro řešení koncepce „Průmysl 4.0“, a připravuje tak cestu k využívání digitálních služeb společnosti Schaeffler.

Důraz na přínos pro zákazníky: Špičková analýza signálů i bez odborných znalostí

Systém sledování stavu ProLink lze velmi snadno uvést do provozu, protože k tomu nejsou zapotřebí žádné znalosti z oblasti zaznamenávání signálů a analyzování vibrací. Zákazník pouze pomocí intuitivního konfiguračního asistenta zadá prostřednictvím internetového prohlížeče základní údaje o komponentách, které se mají monitorovat. Inteligentní šablony pak doplní všechny zbývající informace pro příslušné komponenty, například valivá ložiska, motory a převodovky, ventilátory a čerpadla. Během samoučící testovací provozní fáze pak systém ProLink na základě otáček a zatížení každého stroje automaticky stanoví mezní hodnoty alarmů pro až 100 provozních míst. Stejně jako jednokanálový systém sledování stavu SmartCheck od společnosti Schaeffler nabízí zákazníkům i tento vícekanálový systém ProLink vysoce kvalitní, frekvenčně selektivní detekci poškození ložisek a převodovek, zjišťování nevyvážeností a mnoho dalších informací.

Systém sledování stavu ProLink sestává z hlavního procesorového modulu, který zajišťuje zpracování signálů, a řady modulů pro zaznamenávání signálů, včetně modulu k měření vibrací s až 16 kanály. Tyto moduly jsou jednoduše připevněny k liště na horní části spínací skříně. Vynikající vlastností tohoto vícekanálového systému sledování stavu je jeho univerzální začlenitelnost do infrastruktury zákazníka pomocí zásuvného modulu se sběrnicí fieldbus. Systém podporuje OPC/UA i Profinet a také CC-Link IE, další protokoly fieldbus budou následovat.

Poskytovatelům služeb a systémovým integrátorům nabízí systém ProLink možnost provozovat pomocí jediného hardwarového systému více druhů řízení na trhu. K zajištění cloudové komunikace se využívají standardy OPC/UA a MQTT. Tento vícekanálový systém sledování stavu tak představuje perfektní volbu pro aplikace konceptu „Průmysl 4.0“.

Gateway pro digitální služby společnosti Schaeffler

Zákazník může systém ProLink provozovat lokálně a propojit jej s řídicím systémem svých strojů pomocí sběrnice fieldbus. Systém ProLink navíc nabízí i možnost přenášení předzpracovaných dat snímačů na servisní platformu společnosti Schaeffler, kde lze prostřednictvím MQTT provádět podrobnější analýzy. Zákazníci tak přes toto rozhraní získají v budoucnu přístup ke všem digitálním službám společnosti Schaeffler – včetně služby ConditionAnalyzer a kolektivní klasifikace zatížení. Systém sledování stavu ProLink lze přitom využívat jako univerzální gateway pro propojení snímačové úrovně s ovládacími a řídicími úrovněmi i cloudovými aplikacemi. Systém ProLink proto představuje vynikající bázi pro strojní a provozní inženýry, na které mohou vyvíjet řešení koncepce „Průmysl 4.0“ pro daná odvětví nebo i konkrétní stroje, a poskytovat tak vlastní přidanou hodnotu.

www.schaeffler.cz


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Amper 2021
2021-03-15 - 2021-03-19
Místo: Výstaviště Brno

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Vyskočilova 1561/4a
14000 Praha 4
tel. +420739552216

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2021 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI