Print

MATLAB a Simulink - Release 2014b

-- 09.12.2014

HUMUSOFT s.r.o. a firma MathWorks®, přední výrobce programových nástrojů pro technické výpočty, modelování a simulace, uvádějí na trh České republiky a Slovenska nové vydání výpočetního, vývojového a simulačního prostředí MATLAB® R2014b.

MATLAB R2014b přináší revoluční změnu grafického systému a další vylepšení v mnoha oblastech.

Nový grafický systém MATLABu přináší uživatelům změněné výchozí barvy grafů pro vyšší přehlednost a lepší vjem, vyhlazování čar a dokonalejší vykreslování 3-D grafů. Popisky os grafů jsou rotovatelné a mohou obsahovat speciální znaky. Nový grafický systém přináší také snazší a rychlejší práci s vlastnostmi grafických objektů a uživatelská GUI se záložkami.

V základním modulu MATLAB byly dále rozšířeny datové typy pro reprezentaci data a času s informací o časovém pásmu a lepšími možnostmi zobrazení. Ke zpracování rozsáhlých dat můžete využít podporu platformy Hadoop. V oblasti hardware lze propojit MATLAB s platformami Arduino a Android a ovládát tak motory a akční členy nebo mít přístup k datům ze senzorů.

Zajímavé novinky přináší i Simulink. Do grafického editoru byly přidány vodicí značky a nápovědy pro rychlejší tvorbu modelů, grafické spojení textových popisků s bloky a speciální náhled v editoru pro zobrazení rozhraní modelů a subsystémů. Simulink také dostal tlačítko pro rychlý restart po sobě jdoucích simulací a živé zobrazení signálových dat v Simulation Data Inspectoru. Nový blok Simulink Function umožní tvorbu a volání modelovaných funkcí odkudkoli ze Simulinku a Stateflow.

Mezi další novinky v systému MATLAB R2014b patří: interaktivní grafické aplikace Image Processing Toolboxu pro segmentaci obrázků a analýzu oblastí; grafická aplikace pro kalibraci stereo kamer, jazykové balíky pro OCR a tvorba red-cyan anaglyfů v Computer Vision System Toolboxu; optimalizační algoritmushttp://udrzbapodniku.cz/fileadmin/grafika/Barca_Karchova/listopad/MATLAB_grafika_varianta2.png Particle swarm v Global Optimization Toolboxu; knihovna Simulinkových bloků a podpora LTE Release 11 v Phased Array System Toolboxu; automatické obarvení spojnic bloků dle fyzikálních oblastí v modelech Simscape; automatická vizualizace tělesa při jeho definici nástroji v SimMechanics; podpora zvuku ve scéně a stereoskopické zobrazení virtuální scény v nástroji Simulink 3D Animation; podmíněné breakpointy, sledování dat a rychlý animační režim ve Stateflow; modelování lineárních systémů s proměnnými parametry v Simulinku a Control System Toolboxu; připojení k Bloomberg B-PIPE a Thomson Reuters Eikon v Datafeed Toolboxu; doplňovací šablony formulářů pro Word a HTML v nástrojích MATLAB Report Generator a Simulink Report Generator; generování kódu pro ARM Cortex-A s podporou NE10 v DSP System Toolboxu a Embedded Coderu; integrace s nástrojem Xilinx Vivado a generování IP core s AXI rozhraním pro Altera SoC v nástrojích HDL Coder a HDL Verifier; grafická aplikace pro převod algoritmů v jazyce MATLAB z floating-point do fixed-point aritmetiky v nástroji Fixed-Point Designer.

Samozřejmostí nové verze jsou aktualizace všech stávajících aplikačních knihoven.

MATLAB, Simulink a jejich nadstavby tvoří špičkové integrované prostředí pro vědeckotechnické výpočty, modelování, návrhy algoritmů, simulace, analýzu a prezentaci dat, měření a zpracování signálů, návrhy řídicích a komunikačních systémů. MATLAB je nástroj jak pro pohodlnou interaktivní práci, tak pro vývoj širokého spektra aplikací. Typickými uživateli jsou vědečtí pracovníci a technici v telekomunikacích, energetice, automobilovém, leteckém, kosmickém a jaderném průmyslu, pracovníci v oblasti chemie, lékařství, biotechnologie, životního prostředí a dalších přírodních věd, ekonomové, ale i odborníci v sektorech obrany, finančnictví, těžkého strojírenství a podobně. MATLAB a Simulink jsou v současnosti standardem v oblasti technických výpočtů a simulací. Na světě je provozováno více než 400 tisíc licencí, což představuje více než 1 milión uživatelů. V České republice a na Slovensku je registrováno více než 2000 licencí výpočetního systému MATLAB. Mnohé z těchto licencí jsou víceuživatelské, takže odhad počtu aktivních uživatelů výrazně přesahuje číslo deset tisíc. MATLAB se Simulinkem nacházejí své uživatele všude tam, kde je třeba rychle a úspěšně analyzovat, navrhovat, modelovat, simulovat a testovat, ale především implementovat dosažené výsledky v minimálním čase do praktických podmínek reálného světa - ať již ve formě prototypů nových zařízení nebo ve formě řídících programů, inovací a optimalizací ve výrobě či ve formě vyřešení složitého teoretického problému.

MATLAB a jeho nadstavby jsou k dispozici prakticky pro všechny běžné počítačové platformy ‑ Windows XP, Windows XP 64-bit, Windows Vista 32/64-bit, Windows 7 32/64-bit, Windows 8 32/64-bit, Windows 8.1 32/64-bit, Linux 64-bit a Macintosh (Intel).

Minimální HW konfigurace – paměť 1024 MB (doporučeno 2048 MB) RAM, 1 GB diskového prostoru pro hlavní modul MATLAB.

Cena jednouživatelské časově neomezené licence základního modulu MATLAB činí Kč 63 980 + DPH (pro školy Kč 17 980 + DPH), cena Simulinku činí Kč 95 980 + DPH (pro školy Kč 16 980 + DPH), další nadstavby lze pořídit v cenách od Kč 6 980 + DPH do Kč 335 980 + DPH. Uvedené ceny v sobě zahrnují 1 rok předplatného na nové verze produktů (update) a technickou podporu. Studentská verze MATLAB & Simulink je k dispozici za Kč 1 380 + DPH.

HUMUSOFT s.r.o. je česká soukromá obchodní společnost založená v roce 1990. V současnosti má 21 stálých zaměstnanců a proměnný počet externích spolupracovníků pro řešení konkrétních úkolů. Od svého vzniku dělí společnost své síly rovným dílem mezi výrobu, prodej a servis přístrojového a programového vybavení. Mezi oblasti zájmu společnosti patří řídicí technika, informační technologie, vědeckotechnický software, simulace technologických i ekonomických procesů. Hlavním cílem společnosti je poskytovat zákazníkům komplexní služby. To znamená nejen prodej, ale především uživatelský servis na nejvyšší úrovni, nestandardní služby dle přání zákazníka a maximální rychlost a korektnost ve vyřizování požadavků zákazníků. Mezi nejdůležitější vývojové aktivity firmy patří software Simulink 3D Animation a Real Time Windows Target pro MATLAB a Simulink, výroba měřicích a řídicích karet pro PC a dále výroba elektromechanických hi-tech výukových modelů. Společnost HUMUSOFT dále vyvíjí, kompletuje a dodává vysoce výkonné pracovní stanice HeavyHorse navržené pro optimální výkon při náročných numerických výpočtech.

HUMUSOFT s.r.o. je výhradním zástupcem firmy MathWorks pro Českou republiku a Slovensko. Firma MathWorks byla založena v roce 1984, zaměstnává více než 3000 lidí na celém světě. Sídlo má v Naticku, stát Massachusetts, USA. Pro další informace prosím navštivte www.mathworks.com.

HUMUSOFT s.r.o. dále v ČR a SR zastupuje firmy COMSOL (COMSOL Multiphysics - nástroj pro modelování a simulace multifyzikálních procesů) a dSPACE (vývojové systémy pro řízení a simulaci v reálném čase).

www.humusoft.cz 


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

SKF Condition Monitoring Days 2018
2018-05-30 - 2018-06-01
Místo: Hotel Devět Skal, Sněžné - Milovy 11
EPLAN Efficiency days
2018-06-05 - 2018-06-05
Místo: L!NDNER Hotel Gallery Central, Metodova 4, Bratislava
EPLAN Efficiency days
2018-06-06 - 2018-06-06
Místo: Hotel Košice, Moldavská cesta 51, Košice
Chytrá výrobní zařízení podporují vysokou pohotovost a efektivnost jejich údržby
2018-06-06 - 2018-06-06
Místo: Kulturní a společenské středisko Chodov, Chodov u Karlových Varů
Digitálna údržba 4.0: Prvý krok k transformácii výroby
2018-06-14 - 2018-06-14
Místo: Hotel Holiday Inn, Trnava

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI