Print

Kovosvit MAS nabízí pozáruční servisní prohlídky obráběcích strojů zdarma

-- 16.04.2020

Od března do května si mohou zákazníci strojírenského podniku Kovosvit MAS objednat servisní prohlídku obráběcích strojů zdarma. V rámci akce zjistí pracovníci útvaru Servis kondici stroje, pokud je potřeba, navrhnou způsob jeho opravy, a ještě poskytnou slevu na náhradní díly. V průběhu dubna navíc probíhá obdobná akce na vřetenové jednotky. Zatímco výroba nových obráběcích strojů v Kovosvitu MAS byla kvůli propadu poptávky na domácím trhu a uzavření hranic výrazně omezena, servis funguje na plné obrátky.

„Rozhodli jsme se více podpořit naše zákazníky, protože předpokládáme, že jejich výroba je v této situaci často omezená, a tím pádem vzniká prostor na údržbu strojového parku v podnicích,“ vysvětluje smysl aktivity útvaru Servis jeho manager Radek Chramosta. Při prohlídce obráběcího stroje, která je jakousi obdobou garanční prohlídky v autoservisu, technici zkontrolují hlavní uzly a funkce obráběcího stroje a navrhnou případnou údržbu či opravu.

„Na náhradní díly mají zákazníci, kteří si u nás objednají prohlídku až do konce května, patnáctiprocentní slevu,“ upřesňuje Radek Chramosta, který útvar Servis vede od listopadu minulého roku. Pracovníci jeho útvaru vyrážejí na servisní prohlídky po dohodě se zákazníkem. Před výjezdem si ověří, jestli firma funguje a jestli mezi jejími pracovníky nejsou pozitivně testovaní na COVID-19. U zákazníků samozřejmě dbají na veškerá hygienická a bezpečnostní opatření.

V týmu je čtrnáct pracovníků (montérů), kteří provádějí servisní opravy přímo u zákazníků. Zázemí jim poskytují administrativní pracovníci útvaru, kteří jsou aktuálně částečně na home office, ale i tak pracují v nezměněném režimu. Stejně tak funguje hot-line, na kterém se řeší technické požadavky a dotazy od zákazníků. Přestože se aktuální akce týká pozáručního servisu, beze změny samozřejmě fungují též záruční opravy.

„ Celý servisní tým funguje, všichni práci mají. Samozřejmě se občas stane, že nám zákazník z důvodu omezení provozu nebo kvůli bezpečnosti jejich provozu nějaký výjezd odřekne. Ale není to ve velkém množství. Proto také nemusíme lidi nechávat doma. Naopak využíváme situace, že zákazníci mají větší prostor nechat si své stroje zkontrolovat,“ doplňuje Radek Chramosta.

V dubnu navíc servis spustil další akci, zaměřenou na nákup vřetenových jednotek. Při nákupu vřetenové jednotky poskytuje Kovosvit MAS dvacetiprocentní slevu. Podle Radka Chramosty je zájem o akci solidní a zákazníci hodnotí činnost pracovníků útvaru pozitivně.

Posílení servisu zároveň patří mezi hlavní směry, kterým se hodlá vydat nový management Kovosvitu MAS. A to nejen v České republice a na Slovensku, ale do budoucna i v dalších zemích. Ve hře je tedy také personální posílení divize. „Máme v plánu posilovat hlavně oblast pozáručních oprav, kde to přináší jednak další zdroj tržeb a jednak je to dobré i z obchodních důvodů v rámci prodejů nových strojů. Starost o zákazníka u nás nekončí vypršením záruční doby stroje. Chceme se k zákazníkům dostat blíž, aby nevyužívali servis odjinud,“ vysvětluje Radek Chramosta.

Kromě toho chce více podpořit „MCU tým“, který již více než rok garantuje nepřetržitou podporu a rychlé výjezdy k zákazníkům, kteří mají v provozu high-tech stroje pětiosého obrábění řady MCU. „V těchto případech vyžaduji okamžitý reporting. Vím tedy o případech, kdy se například zákazník ozval o víkendu, ten samý den za ním technik vyjel a v pondělí zákazník již normálně fungoval s opraveným strojem. Rád bych aktuálně režim MCU týmu rozšířil i o naše nové soustruhy řady KL jako další vstřícný krok směrem k zákazníkům,“ říká manager divize Servis.

Útvar Servis v minulém roce dosáhl tržeb ve výši cca 85 milionů korun a podle jeho managera je potenciál jeho dalšího růstu. Kovosvit MAS, tradiční výrobce obráběcích strojů ze Sezimova Ústí, patří s téměř pěti sty zaměstnanci k nejvýznamnějším zaměstnavatelům na Táborsku. V roce 2019 dosáhl dle předběžných výsledků tržeb ve výši 1,19 miliardy korun, ukazatel EBITDA, tedy zisk před zdaněním, odpisy a úrokovým zatížením, činil 64,5 milionů korun.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

FORMY a PLASTY 2020
2020-10-07 - 2020-10-08
Místo: Brno
Výrobný manažment
2020-10-13 - 2020-10-14
Místo: Holiday Inn Žilina
ÚDRŽBA 2020 - „Efektivnost aplikace Průmyslu 4.0 do managementu údržby“
2020-10-14 - 2020-10-15
Místo: Konferenční centrum AV, zámek Liblice
Konference kvality 2020
2020-10-22 - 2020-10-22
Místo: Praha

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Vyskočilova 1561/4a
14000 Praha 4
tel. +420739552216

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI