Print

Jističe od ABB chrání elektrárny v Emirátech

-- 24.04.2019

Elektrárny v Arabském zálivu vyměnily vysloužilé jističe za digitální jednotky od ABB. Ty snižují náklady o 50 % a zásadně rozšiřují možnosti využití.

Vybavení elektráren po letech služby často degraduje nebo přestává vyhovovat novým technickým požadavkům na trhu. Když doslouží jističe v komplexních zařízeních, jejich výměna může být mnohdy zdlouhavým a nákladným řešením. ABB nyní vyvinula rychlejší, úspornější alternativu, která nahrazuje celé zařízení s minimálními požadavky na jeho (re)instalaci.

Jednotka Ekip UP jako součást digitální nabídky ABB AbilityTM je slaboproudou digitální jednotkou se zabudovaným softwarem, který monitoruje, chrání a kontroluje novou generaci elektráren. Jeho nezanedbatelnou předností je, že může nahradit jakékoliv napevno instalované nebo vyjímatelné jističe, včetně těch od jiných výrobců. Servisní tým ABB ve Spojených Arabských Emirátech nedávno nainstaloval technologii Ekip UP v elektrárenských provozech Sharjah Electricity & Water Authority (SEWA). SEWA vytváří a distribuuje elektřinu, vodu a zemní plyn obyvatelům Emirátu Šardžá.

Stanice SEWA Qasimia používala slaboproudé jističe od svého hlavního dodavatele, ale nedávno technici zjistili, že jsou všechny jističe závadové. SEWA nebyla schopna zajistit výměnu jističů, neboť se jednalo o již nepoužívané součástky. Dodavatelská firma nabízela kompletní výměnu celé sady jističů, která by vyžadovala enormní množství času a vysoké náklady.

SEWA kontaktovala společnost ABB s cílem najít alternativu. Její servisní technici jim poradili řešení, které sníží náklady a má nezanedbatelné výhody rychlého dodání a instalace. Pokud SEWA požaduje pouze výměnu vadných jističů a ponechání těch funkčních, ABB může nainstalovat systém Ekip UP, který nahradí pouze nefunkční elektronické jističe.

Technologie použitelná pro jakýkoliv systém

Jelikož je Ekip UP plně kompatibilní s jakýmkoliv slaboproudým jističem od všech dodavatelů, servisní tým ABB přišel s návrhem prvního kroku: instalací jednotky Ekip UP Protect+ místo dvou nefunkčních jednotek předtím, než bude nahrazeno dalších devět jednotek ze stejného rozvaděče. První jednotky byly instalovány v elektrárně v průběhu měsíce od data oficiální poptávky, a to s minimálním omezením provozu.

V plánovaných instalacích projevila SEWA zájem o kontrolní systém ABB Ability™ Electrical Distribution Control System (EDCS) pro vzdálenou správu slaboproudé sítě v různých zařízeních. Ekip UP je napojen přímo na EDCS pomocí cloudové platformy s různými typy měření a monitoringu kvality proudu, takže mohou být data průběžně aktualizována z celého elektrického systému. Ten může být ovládán dálkově pomocí intuitivního rozhraní a je tak možné kontrolovat celý systém a provádět diagnostiku kdykoliv a odkudkoliv.

“Přestože se Ekip UP ukázal být velmi úsporným systémem k nahrazení našich nefunkčních jednotek, slouží dnes již nejen jako systém správy a údržby,” uvádí Hamad Al Teneiji, manažer přenosu elektřiny společnosti SEWA. “V naší elektrárně systém pomohl posunout monitoring a kontrolu elektrické energie do digitální éry, to znamená rychlejší, pohodlnější a sebevědomější management našich dodávek elektřiny. Jsme nesmírně vděčni ABB za jejich doporučení a instalaci systému Ekip UP.”

Ještě lepší zprávou pro SEWA je skutečnost, že se instalace Ekip UP a EDCS vešla do jejich ročního rozpočtu na údržbu. Systém přinesl nejen dodatečnou ochranu a maximální úsporu času pomocí instalace plug-and-play, ale také naplnil očekávání elektrárny ohledně zásadních úspor – jednalo se o projekt renovace, který jim měl přinést úspory ve výši 50 % proti návrhům konkurence.

“Zkušenost ze spolupráce s elektrárnou SEWA je dalším důkazem úspěšnosti a důmyslnosti servisního týmu ABB,” říká Vijay Kumar, vedoucí správy elektrických produktů ABB ve Spojených Arabských Emirátech. Sekhar Chakraborty, vedoucí vývoje chytrých technologií ABB Ability™ pro místní trh dodává: “Pokud zařízení elektrárny používá staré nebo nefunkční součástky od jakéhokoliv dodavatele, mohou technici zavolat ABB, aby zajistila výměnu pouze těchto poškozených jednotek digitálními jističi Ekip UP a technologie cloudového připojení jim uspoří finance i čas a správu elektřiny učiní snadnou a mnohem spolehlivější. Tato chytrá volba nabízí jakékoliv elektrárně digitální systém, který je schopen monitoringu, ochrany i kontroly celého zařízení.”

www.abb.cz


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Digitální výroba 2020
2020-06-09 - 2020-06-10
Místo: Praha
Digitální logistika 2020
2020-06-10 - 2020-06-10
Místo: Brno
Marketing 4 Engineering
2020-06-11 - 2020-06-11
Místo: Praha
Nekonvenční zdroje elektrické energie
2020-08-04 - 2020-08-06
Místo: Hotel Ryšavý, Vémyslice

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Vyskočilova 1561/4a
14000 Praha 4
tel. +420739552216

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI