Print

Jak může fungovat elektrotechnický velkoobchod

-- 25.09.2019

Již 28 let nabízí společnost AXIMA, spol. s r. o., široké portfolio služeb a produktů pro průmyslovou automatizaci. I když byla značka v minulosti spojována převážně s výrobou zakázkových zdrojů, nabízí nyní mnohem více.

Od návrhu po realizaci

Společnost AXIMA se v současnosti dělí na tři spolupracující části – úsek procesní automatizace, úsek výroby nabíječů baterií a úsek v minulosti trochu nešťastně nazývaný elektrotechnickým velkoobchodem. Poslední z výše jmenovaných v průběhu let vyrostl ve specialistu na průmyslové projekty a přímo o něm je tento článek.

Vlastní sklad s více než 50 000 položkami a čtyři prodejny (Brno, Jihlava, Svitavy a Dubnica nad Váhom), obsluhující nově příchozí i stávající zákazníky, zůstaly samozřejmě jeho součástí a jeho zaměstnanci nadále poskytují odborné poradenství a širokou škálu elektrotechnických komponent. Toto zázemí pak také umožňuje technickým týmům vytvářet i realizovat projekty od návrhu po zprovoznění, a to jak pro nové, tak i stávající výroby či pro jejich optimalizaci. Zkušený tým specialistů na elektrotechnická řešení přináší zákazníkům dlouhodobý profesionální servis a odborné poradenství jak u nových projektů, tak i v případě optimalizace stávajících provozů.

Sedm týmů na cestě k vaší spokojenosti

S jakými požadavky a v jakých konkrétních průmyslových odvětvích AXIMA působí? S jakými projekty vám může pomoci? Úsek elektrotechnických řešení je rozdělen do sedmi týmů, z nichž každý se věnuje určité oblasti, a dohromady tvoří celek schopný dodat na přání třeba i celou výrobní halu, ale vezměme to pěkně popořádku.

Tým 1 má na starosti spínací, jisticí a ochranné přístroje, ovládací a signalizační přístroje, konektory a svorky.

Ať už při výrobě strojů, či zajištění přenosu energie mohou klienti těžit z know-how školených specialistů, kteří napomáhají při zřizování či výměně produktů z velké šíře portfolia prověřených dodavatelů. Naši technici jsou nápomocni nejen ve fázi úvodní konzultace a během tvorby nabídky na míru, ale také při vytváření optimálních skladových zásob dle potřeb konkrétního zákazníka.

Tým 2 má v nabídce především kabelové nosné systémy, DIN lišty, vodicí řetězy, kabely a příslušenství do rozváděčů.

V úzké spolupráci s prvním technickým týmem zpracovává projekty pro výrobce rozváděčů, výrobních linek a nástrojů pro průmysl. Vedoucí produktové nabídky je připraven v úzké spolupráci se zákazníkem zajistit po předchozí konzultaci kompletní dodávku produktů se stejnými přednostmi jako u produktové nabídky týmu jedna.

Tým 3 má ze všech týmů nejširší odborný záběr, do kterého patří řídicí systémy, bezpečnostní komponenty, pohony, strojové vidění a kooperativní robotika.

Moderní průmyslová automatizace a robotizace jsou dnes už standardem a stávají se tak i součástí portfolia firmy. Začátek automatizačního projektu spočívá ve výběru vhodných komponent, programování a pokračuje in-house testováním vhodnosti vybraného řešení. Nezřídka je prováděn provoz zařízení na zkoušku, což mimo jiné ověří možnost začlenění do automatizační soustavy již instalované u klienta. Součástí projektu je nejen finální instalace, ale také zaškolení personálu zákazníka a následné konzultace během provozu zařízení.

Členové týmu 4 jsou odborníci na průmyslové osvětlení a ochranné kabelové systémy.

Čtvrtý specializovaný tým umí na klíč zajistit ochranu kabelového vedení, průmyslové osvětlení, osvětlení CNC a jiných strojů či profesionální světla pro pracovní stroje.

Projekty průmyslového osvětlení se vytvářejí na základě konkrétního provozu zákazníka, včetně kompletní dokumentace a instalace projektu. Není problém zajistit ani vysoce odolná řešení pro konstruktéry strojů do těžkých provozních podmínek.

Také před instalací ochranných systémů vedení kabelů a armatur dochází k důkladnému zhodnocení aplikací, které budou vhodné pro zvládnutí mechanické odolnosti, teplotních a bezpečnostních podmínek, včetně potřebné certifikace. Ve společnosti AXIMA je prováděna i příprava a realizace zakázkových řešení i úprava komerčně dostupných produktů pro konkrétní potřeby zákazníka. Samozřejmostí je zajištění komplexní logistiky i pro objemově náročnou dopravu.

Nově nabízí tento tým také unikátní „nehořlavé“ kabely vhodné pro průmyslovou výstavbu, tunely, veřejné a výškové stavby a další aplikace, kde je nutné zabezpečit dostatečný únikový čas v případě požáru.

Tým 5 se věnuje převážně napájecím zdrojům, transformátorům a střídačům napětí.

Od železniční dopravy přes energetické řízení až po jaderné elektrárny, to je spektrum, které pokrývá odborník na projekty a specifické požadavky týkající se zajištění elektrické energie.  AXIMA nabízí řešení, která splňují nejvyšší nároky na odolnost zdroje vůči rušení.  Léta zkušeností našeho specialisty oceníte zejména v těch částech výroby, kde dodávaná řešení nemají jinou možnost než spolehlivě fungovat.

Signalizační technologie a řešení štíhlé výroby je doménou týmu 6.

Při hledání aplikace v souladu se zásadami štíhlého řízení ať už v oblasti údržby, nebo výroby mohou odpovědní pracovníci využít služeb profesionálů zaměřených na optickou či akustickou signalizaci a systémy pro optimalizaci výrobních procesů. Posouzením přímo ve výrobě a s ohledem na přání zákazníka jsou vybrány vhodné a odpovídající produkty s řádnou certifikací, například v případě speciálních aplikací do prostředí s nebezpečím výbuchu. Řešení jsou dodávána včetně programování a dalších softwarových úprav.

Vedoucí produktové nabídky týmu 6 se specializuje také na produkty specifické pro ex prostředí – tedy prostředí s vysokým rizikem výbuchu.

Tým 7 krásně uzavírá přehlídku všech týmů AXIMA a „váže“ je dohromady; jeho polem působnosti jsou totiž rozváděče čili distribuce energie a všeho, co je s ní spojeno, včetně osvětlení a řízení vnitřního klimatu.

S vědomím, že až osm z deseti nabídek je projektovaných zákazníkovi na míru, pomáhají specialisté společnosti AXIMA vybrat ta nejlepší řešení pro konkrétní projekty. Osobním setkáním a zhodnocením situace i specifických požadavků začíná celý proces, následuje prezentace nabídky konkrétních řešení, zadání do výroby a následná dodávka a poradenství při instalaci u zákazníka. Ať už při výběru nového řešení, nebo při optimalizaci či obnově stávajících instalací přináší spolupráce s našimi odborníky především značnou úsporu času a nákladů.

Výhody spolupráce s jedním dodavatelem

Rozsáhlost nabídky, odborné znalosti, letité zkušenosti, ale hlavně propojení a spolupráce všech týmů představují největší konkurenční výhodu společnosti AXIMA.

AXIMA Elektrotechnická řešení nabízí sedm vysoce kvalifikovaných týmů, 16 specialistů s kumulovanou zkušeností přes 100 let, 60 značek, 17 výhradních zastoupení a přes 50 000 produktů. V kombinaci se čtyřmi prodejnami a sklady s produkty připravenými k okamžitému odběru může společnost AXIMA nabídnout každému zákazníkovi to nejlepší řešení.

www.axima-obchod.cz


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Trendy v robotizaci 2020
2020-01-28 - 2020-01-30
Místo: Best Western Premier / Avanti, Brno
Trendy automobilové logistiky 2020
2020-02-20 - 2020-02-20
Místo: Parkhotel Plzeň
Úspory v průmyslu
2020-03-03 - 2020-03-03
Místo: Ostrava
AMPER TOUR 2020
2020-03-17 - 2020-03-19
Místo: Brno
Údržba a diagnostika 4.0
2020-03-18 - 2020-03-18
Místo: Brno

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Vyskočilova 1561/4a
14000 Praha 4
tel. +420739552216

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI