Print

Inteligentní routery pro vzdálenou správu

-- 28.06.2017

Chtějí propojit stroje napříč internetem a umožnit běžným uživatelům snadný vzdálený přístup pomocí inteligentních routerů. Kdo? Odborníci na slovo vzatí z belgické společnosti eWON, která do obecného povědomí pronikla hlavně díky inovativnímu řešení Talk2M.

Společnost eWON, jež se minulý rok spojila s firmou HMS, se zpočátku zabývala aplikacemi v oblasti dopravní infrastruktury či potravinářského a farmaceutického průmyslu. V roce 2001 (tj. v době, kdy byly pro připojení ke vzdáleným strojům a lokalitám používány telefonní modemy) uvedla na trh zcela nový produkt – průmyslový internetový router eWON4000 zaměřený na vzdálenou správu, sběr dat a vizualizaci. O pět let později spustil eWON službu Talk2M (Talk to Machine), kterou vyřešil problém s bezpečným a jednoduchým připojením zařízení prostřednictvím internetu. V průběhu své existence představil eWON řešení snadno nastavitelného a dobře zabezpečeného vzdáleného přístupu k průmyslovým zařízením, které dále rozšířil o možnost vizualizace z mobilních tabletů a chytrých telefonů. 

eWON spojuje stroje přes internet

Produkty společnosti eWON mají za cíl prolomit bariéry mezi průmyslovými aplikacemi a IT standardy, propojit průmyslové stroje bezpečně s internetem a umožnit snadný vzdálený přístup a shromažďování všech typů technických dat z průmyslových strojů. Talk2M je služba vytvořená pro všechny uživatele, kteří se potřebují připojit vzdáleně ke svému průmyslovému zařízení. Je určena především pro výrobce strojů, systémové integrátory a další uživatele, již potřebují vzdáleně provést úpravu řídicího programu, zkontrolovat stav zařízení, přečíst důležitá data, připojit se na webkamery či zobrazit si on-line vizualizaci výrobní linky.

eWON Cosy

Díky snadnému vzdálenému přístupu k PLC, HMI, IPC nebo IP kamerám budete mít data k dispozici kdekoli a kdykoli. Router eWON Cosy 131 je průmyslový VPN směrovač navržený tak, aby zprostředkoval snadný vzdálený přístup přes internet ke strojům a zařízením. S modemem eWON Cosy, produkty OEM a se systémovými integrátory můžete řešit na dálku technickou podporu strojů bez nutnosti vaší fyzické přítomnosti, což výrazně snižuje náklady. Unikátní průmyslový LAN modem/router je určen pro jednoduchou vzdálenou správu řídicích systémů PLC přes internet. Díky pevnému připojení routeru eWON do služby Talk2M je vzdálené připojení rychlé, a proto můžete současně programovat PLC, zálohovat data z operátorského panelu nebo hlídat výrobní linku přes webkameru. Potřebné periferie můžete do routeru připojit přes ethernetový port. Hlavní výhodou routerů eWON Cosy je nízká cena a jednoduchá instalace, kterou zvládne opravdu každý.

Router je vhodný pro systémové integrátory a výrobce strojních linek, kteří mají možnost připojit jej do pevného internetu a potřebují se díky němu pouze napojit na vzdálené ethernetové periferie. Podporuje také vzdálené připojení přes službu Talk2M, takže se na svá zařízení dostanete po zabezpečeném VPN připojení z kteréhokoli počítače připojeného k internetu.

Distribuce v České republice

Jak získat produkty eWON v České republice? Jednoduše. Oficiálním distributorem produktů eWON pro Českou republiku jsme my – liberecká firma FOXON s. r. o. Staráme se nejen o to, abyste vždy měli k dispozici nejnovější produkty či aktualizace, ale na našich stránkách www.foxon.cz také pravidelně zveřejňujeme návody a tipy pro jejich nejefektivnější využití. Modemy eWON také sami využíváme v rámci projektu FIOT (FOXON Internet of Things). Ve většině případů je totiž zákazníci používají primárně jako modemy pro vzdálenou správu řídicích systémů Rockwell, Siemens, Schneider, Omron, Mitsubishi a dalších, nikoli pro sběr dat a jejich analýzu. Do platformy ThingWorx, která je základním stavebním kamenem FIOTu, umíme připojit data z modemů eWON Flexy a použít je pro správu dat připojeného PLC, vizualizaci dat, prediktivní údržbu, M2M projekty a další.

Společnost eWON je belgický výrobce průmyslových routerů a autor inovativní cloudové služby Talk2M pro vzdálený přístup. Společnost se dnes věnuje vývoji modemů a další techniky a snaží se tak reagovat na vývoj v oboru komunikací i na požadavky zákazníků z celého světa. Spolupracuje s výrobci programovatelných logických automatů a automatizačních systémů na celém světě a jsme velmi rádi, že právě FOXON je distributor jejích výrobků v České republice.

www.foxon.cz


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

SKF Condition Monitoring Days 2018
2018-05-30 - 2018-06-01
Místo: Hotel Devět Skal, Sněžné - Milovy 11
EPLAN Efficiency days
2018-06-05 - 2018-06-05
Místo: L!NDNER Hotel Gallery Central, Metodova 4, Bratislava
EPLAN Efficiency days
2018-06-06 - 2018-06-06
Místo: Hotel Košice, Moldavská cesta 51, Košice
Chytrá výrobní zařízení podporují vysokou pohotovost a efektivnost jejich údržby
2018-06-06 - 2018-06-06
Místo: Kulturní a společenské středisko Chodov, Chodov u Karlových Varů
Digitálna údržba 4.0: Prvý krok k transformácii výroby
2018-06-14 - 2018-06-14
Místo: Hotel Holiday Inn, Trnava

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI