Print

Implementace robotů v praxi: Čtyři výzvy, kterým je zapotřebí čelit

-- 06.12.2018

Implementace průmyslových robotů do výrobních prostředí není zase až tak jednoduše proveditelná; neznamená to totiž, že si pořídíte robot, zapojíte ho do zásuvky a hotovo. Existuje mnoho různých finančních a logistických hledisek, která je třeba zvážit, než vám robot bude schopen na dílně cokoli produktivně zautomatizovat.

Asociace robotického průmyslu (RIA) uvedla nedávno na svém blogu příspěvek, v němž tvrdí, že zatímco průmyslové roboty mohou sloužit široké škále účelů, výzvy, kterým čelí výrobci při jejich implementaci, jsou relativně podobné.

Porozumět společným výzvám, jimž při investování do robotiky výrobci čelí, vám pomůže připravit se na den, kdy sami budete investovat do nových zařízení pro robotickou automatizaci.

Existují obvykle čtyři hlavní výzvy, se kterými je v rámci robotické automatizace zapotřebí se popasovat. 

1. Dovednosti vašich zaměstnanců a nutnost dodatečného výcviku

Při implementaci nových robotických systémů je od zaměstnanců vyžadována nová úroveň odbornosti. Mnoho lidí bude muset být postupně vyškoleno, jak pracovat v tomto novém prostředí, zatímco ostatní zaměstnanci, kteří mají potřebnou úroveň certifikace, vzdělání a zkušenosti s prací s roboty, budou muset být najati. 

2. Bezpečnostní opatření

Průmyslové roboty představují na pracovišti mnoho nových bezpečnostních rizik, a co se týče bezpečnosti v oblasti robotiky, existují přísná pravidla, stejně jako přísné pokuty. Výrobní podniky se na to musejí před samotnou instalací robotů připravit, aby bylo zajištěno dodržování platných předpisů a vytvořeno bezpečné prostředí pro pracovníky. 

3. Tvorba rozpočtu na pořízení systému

S instalací průmyslových robotů se typicky pojí větší objem investic, ačkoli pořizovací ceny stále klesají. Úroveň prodeje a objem výroby by měly během očekávaného období návratnosti investic zůstat stabilní, aby kompenzovaly počáteční vynaložené investice. 

4. Řízení pracovního toku produktu

Je zapotřebí dobře předem promyslet, jak bude vypadat pracovní tok produktu, poté co bude robot nainstalován. Směr a rychlost podávání dílů robotu musejí být pečlivě vypočítány, aby byla zajištěna maximální produktivita, aniž by došlo k nadvýrobě, což by existující systémy daného podniku nebyly schopny zvládat.

Dovednosti zaměstnanců, nové bezpečnostní protokoly, tvorba rozpočtu a řízení pracovního toku produktů představují některé z největších problémů, jimž výrobci čelí při zavádění průmyslových robotických automatizačních systémů.

Takže implementace robotů je více než jen jejich pořízení a integrace. Výrobci by měli být připraveni na výše uvedené výzvy, aby mohli co nejlépe využívat své automatizační systémy. 

Tento článek se původně objevil na blogu společnosti Robotics Online. Asociace robotického průmyslu (RIA) je součástí Asociace pro pokročilou automatizaci (A3), jež je mediálním partnerem společnosti CFE Media. 

Index nákupních manažerů (PMI) se nachází na nejvyšší úrovni za posledních 14 let

Se stále vysokou poptávkou po produktech dosáhl letos v srpnu měsíční index PMI podle Institutu pro řízení dodávek (ISM) nejvyšší úrovně za posledních 14 let. Index PMI poskočil o 3,2 procentního bodu na 61,3 %, podruhé za tři měsíce byl index nad 20 % tempem růstu 60 %.

Navzdory obavám členů komise ohledně tarifů, zaměstnanosti a síly dodavatelského výrobního řetězce uvedl předseda výboru ISM pro zpracovatelský průmysl Timothy R. Fiore, že základní výpočty pro výrobní sféru nadále dodávají optimismus a zůstávají na vzestupu.

„Poptávka zůstává silná s tím, že se index nových zakázek již šestnáctý měsíc v řadě pohybuje na úrovni 60 % a výš a index spotřebních zásob zůstává na nízké úrovni,“ uvedl T. R. Fiore v tiskové zprávě. „Index nevyřízených objednávek pokračoval v růstu na vyšších úrovních oproti předchozímu měsíci. Spotřeba stoupla, přičemž objem produkce a zaměstnanost ve srovnání s červencem 2018 vzrostly navzdory nedostatku pracovních sil a vstupních materiálů.“

Index se vyšplhal na nejvyšší úroveň od dosažení 61,4 % v květnu 2004, avšak T. R. Fiore upozornil, že členové výboru zůstávají obezřetní ohledně dopadu problémů v obchodní politice a dalších výzev. „Poptávka je nadále velmi silná, ale národní zdroje zaměstnanosti a dodavatelské řetězce stále zápasí s mnoha problémy. Respondenti jsou opět značně znepokojeni aktivitami souvisejícími se sazbami, včetně toho, jak odvetné tarify ovlivní příjmy firem a současné výrobní lokality,“ prohlásil T. R. Fiore. „Členové výboru aktivně vyhodnocují, jak reagovat na tyto obchodní změny vzhledem k nejistotě, která panuje.“


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Technology Days 2019
2019-06-17 - 2019-06-20
Místo: Výstavní a společenské centrum IDEON, Pardubice
Moderní technologie v potravinářství
2019-09-24 - 2019-09-24
Místo: Brno
Moderní technologie ve farmacii
2019-09-25 - 2019-09-25
Místo: Brno
Mezinárodní strojírenský veletrh 2019
2019-10-07 - 2019-10-11
Místo: Výstaviště Brno
MSV TOUR 2019
2019-10-07 - 2019-10-10
Místo: MSV, Brno

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI