Print

Fórum praktické údržby: Nové trendy v údržbě

-- 06.02.2017

Jak ovlivní aktuální témata Industry 4.0 a inteligentní řešení nástrojů budoucnost údržby? Měli bychom začít pracovat s pojmem Maintenance 4.0? Je vaše strategie údržby připravena pro budoucnost, a jaké technologie jsou nyní relevantní pro vaši společnost? Tak jako Industry 4.0 přináší s sebou radikální změny pro výrobní společnosti, tak i údržbu čekají nové výzvy. O nových trendech zaměřených na systémy řízení, organizování a operativního provádění údržbářských aktivit v průmyslových podnicích bude přednáška Roberta Glawara, specialisty údržby ze společnosti Fraunhofer Austria. Součástí přednášky budou ukázky několika příkladů průmyslových projektů a inteligentní údržby pomocí vzájemného propojení dat.

V první sérii příspěvků bude o napojení potřeb údržby a systémech péče o výrobní zařízení ve vztahu k požadavkům a nárokům definovaným v Industry 4.0 pokračovat Josef Šiška, Klüber Lubrication. Během přednášky představí zejména praktické zkušenosti získané spolu bok po boku s inženýry z praxe při překonávání úkolů. Druhá část přednášky bude propojena s praktickým pohledem na aplikaci termovize v konkrétních průmyslových řešeních.

Diagnostika kořenových příčin poškození ložisek a mechanických ucpávek čerpadel. Většina čerpadel se poškodí před jejich plánovanou životností. Více než 50% poruch tvoří závady na ložiskách a mechanických ucpávkách. Tomuto tématu se bude věnovat Ondřej Valent, CMMS s. r. o. Ve společnosti vyvinuli a dodávají celosvětově unikátní technologii právě na diagnostiku kořenových příčin těchto poškození.

Jaký systém údržby funguje v jednom z největších podniků na Slovensku? Jak se vyrábějí elektromobily? Oba dny konference nabídnou možnost nahlédnout do bratislavského závodu Volkswagen Slovakia, a. s., kde se vyrábějí osobní automobily a převodovky. První den bude mít přednášku Jozef Štanglovič, vedoucí údržby. Druhý den je pro limitovaný počet účastníků připravena exkurze, kde můžete z bezprostřední blízkosti sledovat výrobu čistě elektrického Volkswagenu e-up! či modelu Volkswagen Touareg Hybrid. Poznáte nejnovější technologie, které se používají při výrobě stále ekologičtějších vozidel.

Jaké změny v systému údržby mají smysl? Jak propojit systém pro řízení údržby s dalšími systémy pro řízení výroby? Moderní model systému údržby šitý na míru výrobní společnosti ACO Industries, k. s. vznikl ve výrobě pod vedením vedoucího údržby Drahoslava Feit. ACO Industries, důležité kompetenční centrum skupiny ACO, je předním výrobcem systémů pro odvodnění budov s propracovaným štíhlým výrobním systémem.

Jak motivovat k změně? Změny prováděné v systému firemní údržby nejsou jen záležitostí změny nastavení směrnic a postupů údržby. Jednou z důležitých součástí je změna postojů pracovníků údržby a navazujících útvarů. Henrich Chomist, IPA Slovakia, s. r. o. se ve své přednášce zaměří na motivaci jednotlivce a skupin. Nastíní osvědčený návod, jak měnit myšlení a postoje lidí v souvislosti s realizovanými změnami s cílem využití potenciálu lidí. 

Jak je to s hodnocením výkonnosti údržby a s její optimalizací?

V každé firmě je důležité řídit procesy údržby na základě faktů a vyplývajících analýz. V relativně krátkém tříletém horizontu se společnosti Česká zbrojovka, a.s. podařilo zvládnout velké změny na poli údržby. Tato přední česká firma věnuje velké úsilí budování moderního výkonného výrobního systému, jehož součástí je cíleně řízený systém údržby. Tomáš Tinka, specialista pro údržbu a opravy SaZ a Michal Kiss, mistr údržby, se podělí o zkušenosti jak vybudovali a stále zlepšují systém reportingů KPI propojený na údaje z informačního systému údržby a navazuje na optimalizaci systému plánované údržby. Hodnocením výkonnosti údržby uzavře první den přednášek Miroslav Šandor, INSEKO, a.s. Nový systém optimalizace skladů náhradních dílů v informačním systému připravují společnosti IPA Slovakia a INSEKO, lídr na slovenském trhu v dodávkách komplexních IT řešení pro energetiku a průmyslové podniky na bázi vlastních real-time technologií. 

Panelová diskuse,  která dává větší prostor na otázky pro řečníky, je každý rok přínosnou částí programu. Více trendů a novinek v oblasti údržby vám ukáží odborní partneři konference. Neocenitelnou součástí Fóra praktické údržby je získání reálných zkušeností přímo od účastníků, a abyste si i odpočinuli od tolika odborných informací, večer je doplněn netradičním programem s neformální diskusí.

Podívejte se na víc informací www.forumudrzby.sk.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

SKF Condition Monitoring Days 2018
2018-05-30 - 2018-06-01
Místo: Hotel Devět Skal, Sněžné - Milovy 11
EPLAN Efficiency days
2018-06-05 - 2018-06-05
Místo: L!NDNER Hotel Gallery Central, Metodova 4, Bratislava
EPLAN Efficiency days
2018-06-06 - 2018-06-06
Místo: Hotel Košice, Moldavská cesta 51, Košice
Chytrá výrobní zařízení podporují vysokou pohotovost a efektivnost jejich údržby
2018-06-06 - 2018-06-06
Místo: Kulturní a společenské středisko Chodov, Chodov u Karlových Varů
Digitálna údržba 4.0: Prvý krok k transformácii výroby
2018-06-14 - 2018-06-14
Místo: Hotel Holiday Inn, Trnava

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI