Print

Eplan přidal do svého sortimentu software pro návrh kabelových svazků Harness Expert

-- 22.08.2012

Strategický nákup softwaru Harness Expert významně zvýí potenciál firmy Eplan na domácím i mezinárodním trhu. Umožní společnosti proniknout do nových oblastí průmyslu, jako jsou např. konstrukce přístrojů, drážní techniky a speciálních vozidel, a dále do oblastí telekomunikací, letectví nebo zdravotnické techniky. Současně s tím, jak se zvětuje počet zařízení a modulů v rozváděčích, zvyuje se i poptávka zákazníků po implementaci kabelového spojení 1 : 1 prostřednictvím kabelových svazků. Nový software perfektně doplňuje Eplan Electric P8, řeení CAE, které už dříve umožňovalo navrhovat propojení běžnými a chráněnými kabely v rozváděčích a mezi provozními zařízeními. Zákazníci mohou těžit z konzistentní integrace procesů, protože jsou podporovány vechny fáze inženýrské práce, od návrhu a konstrukce zařízení až po návrh a výrobu kabelových svazků. «Koupě softwaru Harness Expert nám umožnila rozířit nai nabídku tak, abychom pokryli vechny požadavky techniků na globálním trhu. Přináí nám to značnou konkurenční výhodu, zvlátě na mezinárodním trhu,» řekl Maximilian Brandl, předseda výkonné rady Eplan Software & Service. Dodavatel řeení plánuje začít s distribucí softwaru pod názvem Eplan Harness Expert od podzimu 2012.

Otevřenost pro ostatní systémy na trhu
 Harness Expert je jednodue použitelný software, který plně a ve vech ohledech podporuje návrh kabelových svazků. Typický návrh kabeláže a kabelových svazků se provádí ve 3D. Systém Harness Expert generuje vekerou potřebnou dokumentaci ve 2D, plně otevřenou pro import ze systémů třetích stran i export do nich, ať jde o systémy konstrukční, výrobní nebo pro správu dokumentace. Integrace mezi Eplan Electric P8 a Harness Expert zahrnuje vechny odpovídající údaje o zapojení, jako specifikaci vodičů, informace o svazování a bandážování vodičů, o jejich zakončení a uspořádání konektorů. Integrovaný pracovní proces zkracuje dobu potřebnou na inženýrské práce a snižuje náklady.

Jednotný postup pro návrh mechanického uspořádání zařízení i kabelových svazků Software umožňuje pružně uplatnit různé přístupy k návrhu kabelových svazků. Typicky jde o import prostorového (3D) modelu z konvenčního systému CAD. Následně jsou v digitálním modelu zkontrolovány kabelové trasy, navrženo vekeré přísluenství, jako jsou svorky, svěrky a průchodky, a vypočítány bezpečnostní rozměry a délky kabelů. To ve bez nutnosti časově náročné a nákladné výroby prototypů. Když je kabelový svazek navržen a vložen do importovaného 3D modelu, je celek přenesen zpět do oddělení mechanické konstrukce. Výhoda: jakákoliv chyba konstrukce a funkce kabelového svazku může být detekována ve virtuálním modelu a okamžitě může být napravena - bez potřeby výroby reálného prototypu. Jestliže z nějakých důvodů, organizačních nebo konstrukčních, není k dispozici 3D model, mohou být kabelové svazky navrženy přímo v 3D editoru softwaru Harness Expert.

Dokumentace a testování
 Harness Expert používá návrhy ve 3D i 2D ke generování iroké kály dokumentace, potřebné pro cenové nabídky, objednávky a výrobu kabelových svazků. Vytvářeny jsou kompletní nebo dílčí kusovníky, seznamy konektorů a standardizovaných dílů pro montáž, schémata kabeláže, tabulky zapojení a postupy výroby, které umožní spočítat dobu výroby i výrobní náklady. Data mohou být přenesena přímo do systému strojů pro výrobu kabelových svazků, jako je např. Komax. Pro validaci návrhu kabelových svazků má software mnoho praktických funkcí pro testování a kontrolu, např. dovolených poloměrů ohybu, zaplnění kabelových žlabů, kontrolu délek vodičů atd. Cílem je zjistit každou možnou nekonzistenci a chybu v co nejranějí fázi, to znamená před výrobou prototypu, a zjednoduit jejich nápravu.

Co je to kabelový svazek?
 Kabelový svazek je svazek vodičů a kabelů, v běžném případě opatřených na konci konektory nebo svorkovnicemi, určený k vytvoření elektrického propojení mezi komponenty a zařízeními. Jde o pasivní zařízení. Pomocí svázání vodičů do jednoho svazku, např. svazovací páskou, je umožněno umístění celého svazku do ochranné hadice, žlabu nebo trubky. Jednotlivé vodiče jsou pevně spojeny do svazku a pracuje se s nimi podobně jako s kabelem. Vodiče tak lze ochránit před znečitěním, teplem a mechanickým namáháním a zajistit jejich potřebné elektrické vlastnosti, jako izolaci vodičů a vodivost během celé doby životnosti produktu. Na rozdíl od běžného kabelu (umístěného v ochranné hadici) je kabelový svazek navrhován podle požadavků projektu na základě toho, jaká propojení jsou třeba. Výhoda tohoto přístupu spočívá v optimalizaci prostoru potřebného pro kabeláž, hmotnosti spojovacích vodičů a vytvoření optimálních podmínek pro spojení. Dokonce i pro malé výrobní série lze využít předností hromadné výroby.

 

Zdroj: Mepax


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Cyklus školení prediktivní a proaktivní údržby
2018-04-23 - 2018-04-25
Místo: Praha
Praktické TPM
2018-04-25 - 2018-04-27
Místo: Penzión PARS, Žilina
EX prostředí
2018-05-15 - 2018-05-15
Místo: Brno
Digitální výroba
2018-05-22 - 2018-05-23
Místo: Brno
EPLAN Efficiency days
2018-05-22 - 2018-05-22
Místo: Clarion Congress Hotel Ostrava, Zkrácená 2703, Ostrava – jih

Katalog

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI