Print

Elspec Blackbox DFR ohlídá přenosové soustavy i inteligentní sítě

-- 23.03.2015

Nové funkce jsou připraveny pro nástup inteligentních energetických sítí nové generace.

Společnost Blue Panther na veletrhu Amper představuje novou generaci analyzátoru kvality elektrické sítě – Elspec Blackbox DFR – která je primárně zaměřena na provozovatele energetických soustav, distributory elektrické energie a inovátory v oblasti inteligentní sítí, tzv. smart grids.

Elspec Blackbox DFR je plně vybavený digitální analyzátor navržený pro zajištění
veškerých provozních požadavků moderních přenosových a distribučních energetických systémů. Je schopen 24bitového nepřetržitého záznamu 1024 vzorků v jednom cyklu při frekvenci 50/60 kHz. To znamená, že je schopen zaznamenat přes 10 000 parametrů v jednom cyklu na každý analogový kanál, a tím umožňuje analyzovat prakticky jakýkoliv elektrický parametr. Od krátkých přechodových jevů, přes dlouhodobé rušení až po trendy zpětných dodávek energií od malých dodavatelů. 

Díky patentované kompresní technologii PQZIP se jeho systémová kapacita rozšířila 1000x a je schopen nepřetržitě ukládat data po dobu až 1 roku.

Modulární design Blackbox DFR umožňuje nasazení v centralizovaných i decentralizovaných soustavách, které s rozvojem malých lokálních zdrojů energií vyžadují přesné informace pro jejich řízení. 

Neomezené sledování událostí

Pro řízení provozu energetické sítě je nezbytné sledování výjimečných stavů odlišných od běžných hodnot a slouží k tomu nastavené limity alarmů. U Blackbox DFR je možné nastavit libovolný počet těchto alarmů a lze je přesně definovat pro libovolnou aplikaci sledování aktuálních stavů v energetické síti. Možnosti tak zahrnují standardní spektrum parametrů a mnohem více, například změny digitálních vstupů, překročení analogových hodnot, dynamiku systému, logické operátory, limity na síti, agregaci událostí, a další.        

Lokalizace poruch na vedení

Blackbox DRF má integrován algoritmus pro vyhledání a určení místa poruchy na vedení. Při nasazení jednoho terminálu na konec vedení dokáže vypočítat vzdálenost poruchy od terminálu, a určit tak přibližnou lokalitu problému. V případě nasazení dvou terminálů na oba konce vedení je určení polohy přesnější na základě synchronizovaných záznamů.     

Měření energií s přesností 0,1 %

Díky schopnosti přesného odečtu událostí v energetické síti, je analyzátor vybaven vysoce přesným měřičem energií, který může získávat data jak odečtem umístěným v trafostanicích vysokého napětí, tak i lokálních sítích nízkého napětí. Měření je prováděno s extrémní přesností 0,1 % a zcela převyšuje průmyslové standardy. Konkrétně zaznamenává toky energií uvnitř distribučního systému a také dodanou a přijatou energii od spotřebitele, což je zásadní v souladu s rozvojem chytrých energetických sítí.  

Synchronizace je klíč 

Pro zmíněné odečty v decentralizovaných distribučních sítích je hlavní zajištění přesné synchronizace naměřených dat, které v Blackbox DFR probíhá v reálném čase. Každý samostatný modul může být nezávisle synchronizován s přesností vyšší než 1 mikrosekunda (miliontina sekundy), což je zajištěno přes satelity GPS a IRIG B. Následně při využití DSP synchronizace lze dosáhnout ještě vyšší přesnosti v řádech 100 nanosekund. Díky tomu lze události naměřené jednotlivými moduly napříč celou energetickou sítí dát do vzájemné souvislosti, protože obsahují stejnou časovou značku.     

Data o stavu sítě i v mobilu

Integrovaný webový server umožňuje zobrazit veškeré elektrické parametry na širokém spektru mobilních chytrých telefonů nebo tabletů se systémem Android, iOS nebo Windows 8 s prohlížeči Firefox, Internet Explorer, Safari a dalšími.   

Podívat se tak lze na detail v rozlišení 1 mikrosekundy až po 1 rok. K dispozici je celkový souhrn dat s grafy a parametry, analytické zobrazení - pro sledování parametrů v reálném čase s historickými daty k porovnání, a sledování událostí dle kategorií, parametrů, kanálů a jejich kombinací.   

Autor: Jaroslav Smetana, Blue Panther s.r.o.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

SKF Condition Monitoring Days 2018
2018-05-30 - 2018-06-01
Místo: Hotel Devět Skal, Sněžné - Milovy 11
EPLAN Efficiency days
2018-06-05 - 2018-06-05
Místo: L!NDNER Hotel Gallery Central, Metodova 4, Bratislava
EPLAN Efficiency days
2018-06-06 - 2018-06-06
Místo: Hotel Košice, Moldavská cesta 51, Košice
Chytrá výrobní zařízení podporují vysokou pohotovost a efektivnost jejich údržby
2018-06-06 - 2018-06-06
Místo: Kulturní a společenské středisko Chodov, Chodov u Karlových Varů
Digitálna údržba 4.0: Prvý krok k transformácii výroby
2018-06-14 - 2018-06-14
Místo: Hotel Holiday Inn, Trnava

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI