Print

Digitální asistent pro řízení strojů a výrobních procesů

-- 08.06.2018

emcoNNECT znamená konektivitu a propojení v prostředí strojírenské výroby. Je to digitální provozní asistent pro kompletní integraci zakázkových a systémově specifických aplikací ve světě řízení obráběcích strojů a výrobních procesů. Ústředním bodem každého kroku výrobního procesu je uživatel s jeho potřebami: to umožňuje efektivněji strukturovat provozní postupy při zachování důvěrně známého ovládání a spolehlivé funkce strojů ve všech provozních režimech.

Operátorské panely emcoNNECT jsou součástí standardního vybavení pro všechny stroje EMCO s řídicími systémy CNC Sinumerik 840D sl od firmy Siemens.

Uživatelské rozhraní byly vyvinuto ve spolupráci se zákazníky firmy EMCO a odborníky na ovládání strojů. Nabídka ovládacích prvků byla doplněna o dotykový panel, podporující nové, moderní ovládací funkce. Hlavním cílem vývoje bylo usnadnit použití a zvýšit jeho intuitivnost.

emcoNNECT toho dosahuje funkčními tlačítky pro přímý přístup k nejčastěji používaným funkcím. Modulární systém EMCO může být použit pro implementaci vysoce flexibilních systémů uspokojujících specifické požadavky zákazníků a projektů.

Řídicí panel stroje EMCO byl přepracován, aby podporoval dodatečné funkce a možnosti ovládání z dotykového panelu. Uživatelé mohou začít v provozním prostředí, které už znají, a tak mají přístup k oběma světům.

Kromě dotykové obrazovky a nového panelu řídicího systému stroje obsahuje přepracovaná verze operátorského panelu emcoNNECT také vysoce kvalitní počítačovou klávesnici z korozivzdorné oceli, odolnou proti prachu a vodě, pro uživatelsky komfortní zadávání velkého objemu textů a dat.

Hardwarovou platformou operátorského panelu emcoNNECT je 22" průmyslový dotykový panel v kombinaci s průmyslovým počítačem (IPC). Operátorský panel emcoNNECT může být snadno aktualizován a konfigurován (aktualizuje se nahráním aktualizace z domovské stránky), a proto je dobře připraven na všechny budoucí požadavky.

V základní verzi operátorský panel emcoNNECT obsahuje: 

 • aplikaci přehledového zobrazení (dashboard) pro pro rychlý přehled o stavu stroje,
 • aplikaci pro zobrazování dokumentace stroje, včetně návodů pro servis a informací o náhradních dílech, manuálů pro programování atd.,
 • kalkulátor řezných podmínek,
 • aplikaci provozních dat, která informuje uživatele o současném stavu výroby a zobrazuje ukazatele OEE (Overall Equipment Effectiveness),
 • pokročilou kalkulačku,
 • funkci pro předávání poznámek, která umožňuje jednotlivým operátorům stroje vyměňovat si vzkazy,
 • aplikaci pro konfiguraci sítě a připojení k ní,
 • aplikaci pro vzdálený počítač (pro rychlý přístup k aplikacím v počítači),
 • aplikaci pro podporu servisu prostřednictvím vzdálené údržby (aktivuje se na požádání zákazníka). 

Počet dostupných aplikací se postupně rozšiřuje. Například již brzy bude dostupná aplikace pro přímé spojení s MES pro detailní plánování výroby a úplné funkce MDA a PDA. Navíc budou pod emcoNNECT zahrnuty také specifické zákaznické operace obrábění a výsledné technologické cykly (např. pro excentrické soustružení, výrobu ozubení, soustružení závitů apod.).

Při vývoji nových a dalším vývoji stávajících aplikací, zejména pro oblasti konektivity, integrace do prostředí automatizované výroby, tvorby numerických modelů, zobrazení dat a analýzy, EMCO spolupracuje s Ústavem strojírenské výroby Technické univerzity ve Vídni.

Další informace můžete nalézt on-line na www.emco-world.com.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

 •   Události  
 •   Katalog  

Události

MSV Nitra 2019
2019-05-21 - 2019-05-24
Místo: Agrokomplex Nitra
Moderní technologie v energetice
2019-05-28 - 2019-05-28
Místo: Hotel Avanti, Brno
Fórum kvality
2019-05-28 - 2019-05-29
Místo: Holiday Inn, Žilina
Národné fórum údržby 2019
2019-05-28 - 2019-05-29
Místo: Hotel PATRIA, Vysoké Tatry
I servis může být SMART
2019-06-04 - 2019-06-05
Místo: ABB s.r.o., Ostrava-Hrabová

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI