Print

Česko-německá firma 4ISP na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představila novinky ze světa laserů

-- 01.10.2018

Výhradní distributor vláknových řezacích laserů HSG pro většinu zemí Evropy firma 4ISP s.r.o. představila na výročním šedesátém Mezinárodním strojírenském veletrhu novinky, jako nejluxusnější řadu HSG Laserů využívající zdrojů Raycus, JPT a IPG, hlavy HighYag či Precitec, ale i mnoho dalšího. Od těch nejmenších po ty nejvýkonnější stroje s mimořádnou přesností a rychlostí řezu. Představila také svůj nadstandardní servis, spočívající v komplexní péči o konkrétního zákazníka, tedy od výběru vhodného technického řešení, přes zajištění financování, dopravu stroje a montáž přímo ve výrobě, připojení sítí a technických plynů, zaškolení obsluhy až po podpis předávacího protokolu. Tento servis úspěšně firma rozšířila i díky právě otevřenému největšímu showroomu CNC strojů a laserů v Evropě EURAZIO Center. 4ISP ocenili i nezávislí hodnotitelé, kteří společnost vybrali mezi 10 nejlepších firem Středočeského kraje, a to z celkem přihlášených 5700 firem a živnostníků. 4ISP je tedy za letošní rok mezi osmdesáti nejlepšími firmami. Úspěšně rozvíjí i firemní filantropii, kdy v současnosti podporuje již dvě fakulty ČVUT při jejich projektech Formule. 

„Novinkou letošního veletrhu je bezesporu nový servis, který naší společnosti poskytují naši čínští dodavatelé. Ti vůči nám mění přístup,“ uvádí Petr Tůma, jednatel společnosti 4ISP. „Díky otevření nového showroomu v Modleticích u Prahy mají zájem dodávat nám předváděcí stroje zdarma. V praxi by to mělo znamenat snížení cen strojů našim zákazníkům, protože zcela jistě tento benefit do cenotvorby promítneme," dodává Petr Tůma. 

„Do sortimentu jsme zároveň zařadili dvě nové produktové řady cnc strojů pro obrábění převážně neželezných kovů. Jedná se o stroje určené na obrábění plochého materiálu pro plechy středního a velkého formátu,“ uvádí Martin Čejka, obchodník, specialista na třískové obrábění. „Stroje jsou již řízeny systémem Sinumerik a osazeny kompletním servořízením Siemens. Příchodem těchto strojů bychom se chtěli posunout kupředu v technologii třískového obrábění. V průběhu měsíce listopadu nám dorazí první modely do showroomu v Modleticích, kde budou reprezentovat novou řadu strojů. Budou zde rovněž plně k dispozici zákazníkům, což by mělo pomoci při výběru toho správného stroje pro danou výrobu,“ dodává Martin Čejka. 

„Další novinkou veletrhu je stroj na značení nerovných ploch. 4ISP ho v Brně představuje poprvé v Evropě vůbec,“ uvádí Ondřej Cundr, obchodník, specialista na značící lasery. „V současné době se kromě klasického značení ve 2D (na rovné plochy) začíná stále více prosazovat i 3D laserové značení, které umožňuje značit i na nerovné plochy. Při značení na nerovný povrch (3D) je potřeba, aby ovládací software laseru znal tvar nerovné plochy. To se v současnosti nejčastěji řeší nahráním 3D modelu povrchu, který je potřeba označit. V případě jednoduchých tvarů jako je koule, válec či kužel je celkem jednoduché vytvořit 3D model ve 3D CAD/CAM programu či přímo v ovládacím softwaru pro laser. V případě složitějších tvarů však nastává problém, zvláště v případě že se jedná o kusové značení výrobků různých tvarů. Dělat 3D model pro každý originální kus by bylo časově i finančně velmi nákladné. Člověk je tvor zvídavý, a tak i na tento problém nalezl jednoduché řešení. To spočívá v zabudování 3D skeneru přímo do těla značícího laseru. Tímto jednoduchým řešením se velmi zjednoduší práce při značení na nerovné povrchy a 3D značící laser dojde k plnému využití jeho potenciálu. Zabudovaný skener na stisk jednoho tlačítka vytvoří 3D model (ve formátu STL) předmětu na který se má značit, a automaticky provede i samotné označení. Stisknutím jednoho tlačítka je možné značit na libovolný povrch bez nutnosti předchozí tvorby modelu. To je výhodné zejména při značení prototypů, originálních výrobků či výrobků se složitým tvarem,“ dodává Ondřej Cundr.  

Zákazníky společnosti 4ISP jsou malé kovovýroby i velké průmyslové podniky. Firma má ve svém portfoliu nejenom vláknové řezací lasery HSG a Holandské Co2 lasery BRM, ale i CNC frézky RELICUT, ohraňovací lisy, brusky, filtrace a další doplňkové stroje pro kovozpracující průmysl. Dále disponuje širokou nabídkou mechanických i elektronických komponentů k sestavení vlastních CNC nebo obráběcích strojů, s nabídkou širokého sortimentu spotřebního materiálu a doplňkům k laserům a frézkám. Od velkých průmyslových strojů přes výrobní linky až po prodej komponentů pro individuální výrobu CNC strojů. Lasery jsou nepostradatelné v kovovýrobě nebo zámečnictví jako je například výroba zábradlí, schodišť, karoserií aut či vložek do dveří. Co2 lasery lze využívat na řezání potahové látky, výšivek, pěnových výztuh, obalových materiálů, překližek či filtračních vložek. Značení je vhodné pro uvedení výrobních čísel, QR a čárových kódů, parametrů a povinných údajů na komponentech z výroby jako je nářadí, brzdové kotouče, matky, vrtáky, kovové i nekovové předměty. Jako příklad uveďme také raznice, miniaturní stavítka pro výrobu zámkových vložek s velkými nároky na přesnost, polotovary svítidel vyráběných v Jihlavě či výroba gastrotechniky u Českých Budějovic.

Návštěva MSV Vám bohužel nevyšla? Domluvte si vlastní prohlídku Eurazio Centra: kontaktní formulář.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Mezinárodní vodohospodářská výstava Vodovody-Kanalizace 2019
2019-05-21 - 2019-05-23
Místo: Praha, Letňany - nová hala 3 a 4
MSV Nitra 2019
2019-05-21 - 2019-05-24
Místo: Agrokomplex Nitra
Moderní technologie v energetice
2019-05-28 - 2019-05-28
Místo: Hotel Avanti, Brno
Fórum kvality
2019-05-28 - 2019-05-29
Místo: Holiday Inn, Žilina
Národné fórum údržby 2019
2019-05-28 - 2019-05-29
Místo: Hotel PATRIA, Vysoké Tatry

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI