Print

Budoucnost ovládacích a signalizačních přístrojů Harmony? I nadále zůstat lídrem trhu.

-- 15.10.2014

Ing. Jana Krupková, nová produktová manažerka společnosti Schneider Electric pro ovládací a signalizační přístroje Harmony v České republice a na Slovensku, vidí budoucnost svěřených produktů jasně. S odpovědností za jednu ze stěžejních aktivit průmyslové automatizace ve Schneider Electric se rodačka z Písku vypořádává s přehledem. Po dostudování oboru ekonomika a management se Jana Krupková rozhodla pro kariéru v silné nadnárodní společnosti, kde se během relativně krátké doby prokousala řadou pojmů a perfektně porozuměla technicky náročnému oboru ovládací a signalizační techniky, za který je v současnosti zodpovědná. V rozhovoru níže se dozvíte více o jejích plánech se známými tlačítky a signalizačními sloupky.

Jak dlouho již ve Schneider Electric pracujete?

Už to bude 8 let. V roce 2006 jsem nastoupila a následující čtyři roky působila na pozici specialistky marketingové komunikace. Další potřebné zkušenosti jsem jako koordinátorka podpory prodeje získala v týmu distribuce. Od 1. ledna 2014 pak zastávám funkci produktové manažerky pro ovládací a signalizační přístroje Harmony v České republice a na Slovensku.

Co vaše předchozí kariéra, myšleno mimo Schneider Electric?

Mé první pole působnosti bylo v oblasti finančního poradenství. Ovšem toto zaměstnání nebyl můj šálek čaje. Chtěla jsem se věnovat marketingu a dostala jsem příležitost si tento obor vyzkoušet na vlastní kůži pro kdysi známou píseckou textilku.

Máte i nějaké zahraniční pracovní zkušenosti?

Zatím se má kariéra slibně rozvíjí v České republice, ovšem v budoucnu bych se nebránila ani zahraniční zkušenosti.

Jakých zajímavých projektů v rámci vašeho odvětví jste se již zúčastnila?

Za nejzajímavější považuji práci na věrnostním programu eplus. Plusík, jak často program nazýváme, provozuje Schneider Electric ve spolupráci se svými partnerskými velkoobchody. Funguje tak, že naši zákazníci sbírají body za nákupy u partnerských velkoobchodů a následně je směňují za atraktivní dárky. Věrnostní program eplus byl vyvinut přímo pro Českou republiku a v roce 2008 jsme za něj dokonce získali mezinárodní ocenění.

Jaký je váš vztah k produktům Harmony?

Samozřejmě pozitivní. Možná si většina z vás klade otázku, jak se žena dostane k práci produktové manažerky právě v segmentu ovládacích a signalizačních přístrojů. Doufám, že má odpověď nikoho neurazí, ale nevidím jediný důvod, proč by to nebylo možné. Po více než osmi letech působení ve firmě si i netechnicky zdatný jedinec osvojí veškeré potřebné pojmy a postupně začne rozumět i tomu velkému světu elektra. Navíc jsem přesvědčena o tom, že ženský element přináší svěží a kreativní pohled na marketing.

Kam plánujete produkty z pozice produktové manažerky posunout? Jaká budoucnost čeká řadu Harmony?

Budoucnost vidím zcela jasně. I nadále chceme zůstat lídrem trhu (smích). http://controlengcesko.com/fileadmin/grafika/Barca_Karchova/casopis_rijen_2014/DSC00265.JPGNesmíme ovšem přestat naslouchat potřebám našich zákazníků. Naší silnou stránkou je to, že dokážeme nabízet jak vysoce inovativní řešení, tak osvědčené výrobky. Našim zákazníkům přinášíme jak inteligentní biometrické snímače otisků prstů Harmony XB5S i bezdrátové a bezbateriové tlačítkové ovládače Harmony XB5R, tak klasická plastová a kovová tlačítka Harmony XB5, resp. Harmony XB4. Věřím, že řada Harmony bude ještě dlouho hrát při ovládání strojů i procesů první housle.

V čem vidíte největší výhodu nových sloupků Harmony XVU s nejvyšší svítivostí na trhu?

Právě ve zmíněné nejvyšší svítivosti. Zrcadlový vzhled světelných modulů podporuje výrazné zlepšení viditelnosti po celém obvodu signalizačního sloupku, zejména v pracovním úhlu 45°. Jasnost čočky současně zabraňuje odrážení světla i ve velmi světlém prostředí. Kromě 6 klasických světelných modulů se stálou signalizací máme nově v nabídce zcela unikátní vícebarevný modul. Na něm si pomocí dvou DIP spínačů snadno navolíte požadovaný barevný režim i světelný efekt – stálý, blikající, zábleskový nebo rotační maják. Signalizační sloupky Harmony XVU přinášejí na trh nový, inovativní design. Byly vyvinuty dle potřeby zákazníků s důrazem na bezpečnost, jednoduchost a spolehlivost.

Komu byste nové sloupky doporučila? Existuje nějaká mezera na trhu, kde by mohly najít využití?

Jsem přesvědčena, že signalizační sloupky Harmony XVU najdou uplatnění ve všech odvětvích průmyslu – od farmaceutického a potravinářského přes textilní a zpracovatelský až po ten automobilový.

Ve volném čase Jana Krupková ráda cestuje a jezdí na kole. K jejím zálibám patří také dobré jídlo a sklenička kvalitního vína v příjemné společnosti přátel. ce


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

FORMY a PLASTY 2020
2020-10-07 - 2020-10-08
Místo: Brno
Výrobný manažment
2020-10-13 - 2020-10-14
Místo: Holiday Inn Žilina
ÚDRŽBA 2020 - „Efektivnost aplikace Průmyslu 4.0 do managementu údržby“
2020-10-14 - 2020-10-15
Místo: Konferenční centrum AV, zámek Liblice
Konference kvality 2020
2020-10-22 - 2020-10-22
Místo: Praha
Bezpečnost v průmyslu
2020-11-04 - 2020-11-04
Místo: Brno

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Vyskočilova 1561/4a
14000 Praha 4
tel. +420739552216

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI