Print

Boj s padělanými ložisky představuje celosvětový problém

-- 05.12.2016

Padělání je problém, který postihuje mnoho výrobců po celém světě. Každá padělaná součást bude standardně vykazovat nižší kvalitu, protože je vyrobena z méně kvalitních materiálů a podle norem s nižšími požadavky. Důvod, proč se padělané položky vyrábějí, je ten, že představují levnou imitaci dobře známé a zavedené značky. Ve skutečnosti vypadají některé z padělků ještě autentičtěji než samotný originální díl.

Ačkoli padělání může být problémem, který postihuje mnoho oborů a položek, technici by měli být silně znepokojení a obezřetní. Imitování originálu se totiž stává stále větším problémem, a pokud někdo zaplatí za padělaná ložiska, právem se cítí podveden. Jednoduše řečeno, při koupi padělku jste nedostali to, za co jste zaplatili.

Podle některých zpráv se většina padělaných ložisek vyrábí v Číně. Nárůst tohoto typu falzifikování funguje kvůli společnostem, které se pohybují na globálním trhu. Pokrok v technologii zároveň usnadňuje výrobu padělků, stále se však jejich kvalita nedá srovnat s kvalitou originálu. 

V čem vlastně tkví problém?

Při používání padělaných ložisek existuje mnoho problémů. Sečteno a podtrženo, nedostáváte to, za co jste zaplatili. Pokud kupujete výrobek, o němž jste přesvědčeni, že jej vyrábí konkrétní společnost, ale ten váš pochází odjinud, je pravděpodobné, že jste koupili součást nižší kvality.

Poruchy motoru mohou být jedním z největších problémů spojených s používáním padělaných ložisek. Častěji u nich dochází k opotřebení, což má za následek selhání motoru a pravděpodobně i jiné problémy; spotřebitelům tak z dlouhodobého hlediska podstatným způsobem rostou náklady na provoz či podnikání.

Samozřejmě že ne každý nákupčí, který kupuje padělaná ložiska, si uvědomuje, že takový nákup uskutečňuje. Může je koupit od dodavatele v domnění, že se jedná o ložiska od originálního výrobce, i když mu jsou ve skutečnosti dodány neoriginální díly od pochybných firem. Jak se můžete s tímto problémem poprat, abyste měli jistotu, že se to nedotkne právě vás?

Není jednoduché z pouhého vzhledu výrobku usoudit, zda-li používáte originální ložiska od výrobce nebo padělky. Mnohá z padělaných ložisek jsou vyráběna tak, aby vypadala jako originál, a dokonce ještě autentičtěji než pravá. Musíte nakupovat opravdu z důvěryhodného zdroje.

Před nákupem jakýchkoli strojních součástí se ujistěte, že distributor vlastní veškerá nutná oprávnění, a pokud máte jakékoli pochybnosti o originalitě dodaných ložisek, nechte si je zkontrolovat a ověřit samotným výrobcem. Nákup padělaných ložisek je totiž pro podnik z dlouhodobého hlediska příliš nákladnou záležitostí. Vždy se ujistěte, že používáte originální díly, nakupujte je tedy od dodavatele, jemuž můžete důvěřovat. 

STOP padělaným ložiskům

Nutno podotknout, že je vynakládáno značné úsilí, aby bylo šíření padělaných ložisek zastaveno. Světová asociace výrobců ložisek WBA je neziskovou průmyslovou organizací, která byla založena před 10 lety třemi hlavními regionálními asociacemi: Americkou asociací výrobců ložisek (ABMA), Federací evropských výrobců ložisek (FEBMA) a Japonskou asociací pro průmyslová ložiska (JBIA).

Asociace WBA prosazuje společné oprávněné zájmy celosvětového průmyslu s ložisky ve smyslu otevřené hospodářské spolupráce, udržitelného vývoje a ochrany zákonných práv společností.

Seznam výrobců ložisek, kteří se již zapojili do boje proti padělkům, je impozantní: FAG, Koyo, Nachi, NSK, NTN, SKF a Timken. Ř&Ú 

David Manney je administrátor pro marketing ve společnosti L&S Electric. Tento článek se původně objevil na stránkách L&S Electric Watts New Blog. Společnost L&S Electric Inc. je partnerskou společností CFE Media.

Autor: David Manning, L&S Electric


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

AMPER 2019
2019-03-19 - 2019-03-22
Místo: Výstaviště Brno
HANNOVER MESSE 2019
2019-04-01 - 2019-04-05
Místo: Hannover, Německo
Údržba pro TOP manažery 2019
2019-04-10 - 2019-04-11
Místo: Konferenční centrum Akademie věd ČR – zámek Liblice
Stlačený vzduch
2019-04-16 - 2019-04-16
Místo: Hotel Avanti ****, Brno
Dny teplárenství a energetiky
2019-04-24 - 2019-04-25
Místo: Kongresové, výstavní a společenské centrum ALDIS, Hradec Králové

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI