what to write in a research paper extended essay writers detention assignments dissertation thesis sample buy a report for school help with essay
Print

Tester vibrací Fluke 810

-- 31.10.2011

Schopní profesionálové v průmyslové údržbě, mezi něž patří i čtenář tohoto článku, se snaží stále zlepšovat podmínky práce. Hlavní snahou je poznat, co jim stroje říkají o svém zdraví. Pro naslouchání strojům používají mnoho cest. Teploměrem nebo termovizní kamerou zjišťují přehřátí, špatné elektrické kontakty nebo vadná ložiska. Multimetrem nebo analyzátorem sítě odhalují elektrické problémy. Technikou analýzy mazání posuzují podmínky v čase. Nyní se nabízí všem profesionálům v průmyslové údržbě nově využitelná cesta, tj. ne jenom poslouchat, ale nalézt mechanický problém. Společnost Fluke přináší na trh nový tester vibrací Fluke 810 (obr.1). Jedná se o zcela nový nástroj pro údržbu navržený pro přímé zjišťování a ověřování vibrací strojů a doporučování potřebné opravy.

Mnoho údržbářských skupin dnes pracuje pod tvrdými omezeními financí a času. Nemohou mít zdroje na využití dlouhodobých programů analýzy vibrací. Fluke 810 je navržen právě pro ty pracovníky údržby, kteří potřebují řešit mechanické problémy a rychle pochopit podstatu stavu zařízení. Fluke 810 je ruční přístroj navržený a naprogramovaný pro diagnostiku většiny mechanických problémů, jako jsou nevyvážení, problémy souososti a ložisek a mnoho dalších, na širokém spektru mechanických zařízení zahrnujících motory, ventilátory, dmychadla, řemenové a řetězové převody, převodovky, spojky, pumpy, kompresory atd. Řada pracovníků v údržbě se domnívá, že jsou jen dvě možnosti, jak testovat vibrace: velmi nákladné a složité analyzátory vibrací s komplikovaným používáním a pak jen velmi jednoduché vibrační testery.

Fluke 810 vyplňuje mezeru mezi těmito dvěma kategoriemi přístrojů a kombinuje schopnosti diagnostiky vyškoleného zkušeného pracovníka užívajícího složitý analyzátor vibrací s rychlým a pohodlným jednoduchým přístrojem za přijatelnou cenu. Jedná se o nový testovací nástroj pro oblast vibrací. Fluke 810 není jenom detektor vibrací, ale kompletní diagnostický nástroj s návrhem řešení odhaleného problému. Diagnostická technologie uvnitř Fluke 810 analyzuje situaci stroje a identifikuje poruchy porovnáváním vibračních dat s rozsáhlou sadou pravidel a algoritmů vyvinutých za mnoho let zkušeností pracovníků v oblasti diagnostiky vibrací. Fluke 810 určuje závažnost zjištěné poruchy použitím techniky simulace bezporuchového stavu a vytvořením základny pro rychlé porovnání nashromážděných dat. To znamená, že každé provedené měření je srovnáváno se stavem „jakoby nového stroje“.

Jakmile Fluke 810 zjistí poruchu, identif ikuje problém, jeho místo a jeho závažnost na stupnici čtyř úrovní a pomáhá tak pracovníku údržby zvolit priority údržbových prací. Také doporučí opravu. Kontextová nápověda pomáhá novému uživateli rychlými tipy na další postup v usnadnění práce. Mechanická diagnostika s Fluke 810 začíná umístěním trojosého TEDS akcelerometru na testovaný stroj. Akcelerometr má magnetické uchycení nebo může být připevněn pomocí úchytky a lepidla. Když stroj pracuje, akcelerometr detekuje jeho vibrace ve třech rovinách (vertikální, horizontální a osové) a přenáší naměřená data do Fluke 810. S použitím sady pokročilých algoritmů tester provádí diagnostiku a doporučuje řešení nápravy případné poruchy. Fluke 810 tedy přináší možnost provádět diagnostiku vibrací a odhalovat dobrý či nevhodný stav zařízení i pracovníkům bez letité zkušenosti v oblasti vibrací a bez náročného, dlouhodobého programu zjišťování základních podmínek stroje.

Dlouholeté zkušenosti jsou uloženy v přístroji a připraveny k použití. Co se týče mechanické konstrukce přístroje, je jako všechny přístroje Fluke v provedení, jež je odolné tvrdému prostředí. Je vybaven velkým barevným displejem a sadou ovládacích tlačítek. Součástí dodávky je akcelerometr s citlivostí 100 mV/g a čidlo otáček s rozsahem 6 až 100 000 otáček za minutu. Přístroj sám má rozměry 19 x 7 x 27 cm a váží pouhých 1,9 kg. Je napájen akumulátory LiOn s pracovní dobou 8 hodin. Využívá čtyřkanálový 24bitový A/D převodník a pracuje v pásmu 2 Hz až 20 kHz.

Další podrobnosti o Fluke 810 i jiných přístrojích pro údržbu naleznete u zástupce firmy Fluke, společnosti Blue Panther s. r. o.

www.bluepanther.cz

 

Autor: Ing. Jaroslav Smetana Blue Panther Instruments


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Amper 2021
2021-03-15 - 2021-03-19
Místo: Výstaviště Brno

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Vyskočilova 1561/4a
14000 Praha 4
tel. +420739552216

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2021 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI