Print

ABB píše budoucnost digitálního průmyslu

-- 23.09.2019

ABB na letošním MSV umožní nahlédnout do výsledků spolupráce s českými i zahraničními společnostmi v oblasti nejmodernějších digitálních technologií. Zároveň představí, jak tyto chytré technologie mohou změnit oblast energetiky, výroby, dopravy i života.

Letošní stánek ABB v rámci MSV v Brně se ponese v originálním duchu a unikátní formě. ABB jako jeden z globálních technologických lídrů zájemcům představí digitální technologie a inteligentní řešení, která pomáhají zákazníkům dosahovat vyšší flexibilitu a produktivitu výroby. Atraktivní exponáty z oblasti digitalizace průmyslu a automatizace výroby představí v rámci expozice ABB celá řada partnerských firem v čele se společností B&R nebo Hewlett Packard Enterprise.

„Budoucí výrobní provozy budou inteligentnější, flexibilnější a umístěny blíže zákazníkům. Abychom mohli přinášet řešení připravená na budoucnost, propojujeme znalosti a zkušenosti z oblasti elektrotechniky, automatizace, robotiky a digitalizace.  ABB již dnes díky svým robotickým a automatizačním řešením jedinečným způsobem kombinuje práci lidí a robotů a otevírá nové příležitosti,“  uvádí Tanja Vainio, generální ředitelka ABB Česká republika a Slovensko.

BVV ukáže Digitální továrnu 2.0

ABB bude prezentovat své produkty i ve speciální expozici v hale A, která široké veřejnosti a za spolupráce mnoha významných společností, představí továrnu budoucnosti. Její součástí bude i unikátní patentovaná nabíjecí stanice ABB HP Terra Gen 2, která je schopna nabít osobní auto na dojezd 200 km během pouhých 8 minut.

Stánek ABB představí důležitost partnerství

Partnerství s předními výrobními společnostmi je klíčovým prvkem strategie ABB. Právě proto letos sdílí ABB svůj stánek s partnerskou firmou B&R a technologickými partnery ABB, jako je například Hewlett Packard Enterprise a systémovými integrátory robotů ABB, kteří představí konkrétní robotická pracoviště.

Takové pracoviště se strojovým viděním nové generace ukáže třeba společnost Eltep. Vystavovaná buňka je příkladem inteligentní automatizace s robotem, která dokáže pomocí nového 3D scanneru samostatně vyhledávat díly.

K dalším partnerům patří např. MSV Systems, na jehož obrazovkách bude možné sledovat vizualizaci thermoforming, což je tvarování plastových trubek rozvodů paliva prostřednictvím virtuální reality.

Výběr nejzajímavějších řešení od partnerů ABB

  • digitální technologie pro řídící systémy od B&R
  • robotické pracoviště se strojovým viděním od Eltep
  • robotické pracoviště s technologií thermoformingu od MSV Systems
  • řešení pro bezpečné pracovní prostředí od Jokab Safety
  • komplexní řešení automatizovaných strojů od ICE Industrial Services
  • bin picking stanice s aplikací přesného robotického odebírání a manipulace s díly od Photoneo
  • autonomní měřící linka od KUBOUŠEK Group

Inteligentní řídící pracoviště EOW-i pro české firmy

Poprvé na MSV, avšak s již s reálnými referencemi v České republice, představuje ABB inteligentní řídicí pracoviště, které nabízí jedinečné ergonomické řešení pro řízení průmyslových procesů s rozšířenými digitálními funkcemi pro operátory. Pracoviště EOW-i zvyšuje efektivitu obsluhy, a v situacích, kdy je třeba jednat, poskytuje vše na dosah ruky pro rychlé řešení.

Dle zkušeností, kolem 80 procent nežádoucích odstávek lze předvídat a dokonce až 5 procent ztrát ve výrobě je více či méně způsobena lidským faktorem. Důležitou funkcí EOW-i je také zajištění plné bdělosti operátorů, zvýšení jejich pozornosti a snížení únavy s ohledem na jejich fyzické i mentální zdraví. „Operátoři tak mohou vykonávat svou práci lépe, efektivněji a tím zajistit provozuschopnost a následné snížením provozních nákladů,“ doplňuje Martin Červinka, manažer divize Průmyslová automatizace ABB.

Digitalizace provozu podle ABB

Součástí rodiny ABB Ability™ je Digital Powertrain zahrnující servisní služby, analytické softwary a chytré senzory s cloudovým připojením (IoT).  Je to řetězec zařízení k přenosu informací o stavu pohonu a zákaznické aplikace. Celý řetězec se skládá z frekvenčního měniče, elektromotoru a čerpadla (popř. kompresoru).

Jednotlivá zařízení jsou osazena chytrými senzory, které posílají údaje o svém aktuálním stavu na cloud, kde jsou data dále vyhodnocena. Uživatel tak získává zcela nové možnosti přehledu o aktuálním stavu své aplikace.

Exponáty naleznete buď na ABB stánku 093 v pavilonu P nebo v expozici „Digitální továrna“ v pavilonu A.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Trendy v robotizaci 2020
2020-01-28 - 2020-01-30
Místo: Best Western Premier / Avanti, Brno
Trendy automobilové logistiky 2020
2020-02-20 - 2020-02-20
Místo: Parkhotel Plzeň
Úspory v průmyslu
2020-03-03 - 2020-03-03
Místo: Ostrava
AMPER TOUR 2020
2020-03-17 - 2020-03-19
Místo: Brno
Údržba a diagnostika 4.0
2020-03-18 - 2020-03-18
Místo: Brno

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Vyskočilova 1561/4a
14000 Praha 4
tel. +420739552216

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI