Print

ABB na veletrhu Amper 2018 představí unikátní digitální řešení

-- 09.03.2018

Unikátní digitální řešení ABB Ability podporují přechod výrobního procesu u zákazníků do světa digitálních technologií.

Společnost ABB, lídr v oblasti digitalizace, vás zve k návštěvě svého stánku číslo 4.08 v hale P na veletrhu AMPER 2018, který proběhne ve dnech 20. – 23. března 2018 na brněnském výstavišti. Vzhledem k tomu, že ABB patří k technologické špičce a je průkopníkem digitálních řešení, nebudou v expozici chybět unikátní digitální řešení ABB Ability, jimiž chce společnost podpořit přechod výrobního procesu u zákazníků do světa digitálních technologií.

Digitální řešení budou představena v rámci tří specializovaných bloků. První bude věnován softwaru ABB Ability™ Manufacturing Operations Management (MOM). Toto řešení vychází z aktuální potřeby průmyslových firem zdokonalovat a optimalizovat výrobu a způsob řízení podniku. Představuje komplexní rozsah aplikací pro střední a vyšší management.

MOM – efektivní řešení snižující náklady

Vše je řešeno v blízkosti fyzických procesů ve výrobě a zároveň propojeno s podnikovými systémy ERP. MOM tak zpracovává a analyzuje velká data, získávaná z nejrůznějších zdrojů uvnitř podniku a převádí je do detailních a přesných informací. Tyto informace pak umožňují řídicím pracovníkům nejen přijímat správná rozhodnutí, rychle a pohotově reagovat na nastalé situace, ale také připravovat a realizovat plány, optimalizovat výrobu a neustále ji zlepšovat. 

MOM nabízí mnoho modulů efektivního řízení. Ty jsou zaměřeny na všechny klíčové oblasti, tedy na podnikové procesy (process intelligence), výrobu (production intelligence), výrobní činnosti a plánování výroby (MES), ale také sledování spotřeby energií (energy management). 

Aplikace softwaru MOM přináší firmám nemalé výhody. Vedle zvýšení celkové efektivnosti zařízení v průměru o 10-20 % dochází k výraznému snížení odpadu z výroby (42 %) či snížení administrativních nákladů o 47 % díky automatizaci rutinních operací.

Digitální řešení budoucnosti?

Ve druhém bloku představí ABB pokročilé služby, jako jsou ABB Ability Connected Services, Web Services, Alarm Management, Service Port a Smart Sensor.

Např. Connected Services obsahuje 5 služeb (monitorování a diagnostika stavu, správa zálohování, dálkový přístup, posouzení instalované báze a optimalizace robotu), které lze upravit na míru potřebám zákazníků. Tyto služby jsou dostupné jak pro nové, tak již nainstalované roboty ABB a jsou poskytovány prostřednictvím webové aplikace MyRobot.

Aplikace Web Services je určena pro roboty a v reálném čase vizualizuje základní stav robotů propojených pomocí vnitropodnikové sítě.  Aplikace Robot Web Services tedy umí propojit několik robotů a ukázat jejich momentální stav prostřednictvím jednoho vizualizačního panelu, což může být mobil, tablet, nebo i obyčejné PC. 

Prediktivní diagnostikou k optimalizaci Opex

Alarm management je systém určený pro identifikaci a analýze vzájemných návazností velkého množství alarmů, které jsou generované řídicími systémy prakticky všech technologických odvětví. Tento systém sbírá a vyhodnocuje data a generuje reporty, které jsou k dispozici všem požadovaným zaměstnancům. Systém se řídí normou EEMUA 191.

Pod názvem ServicePort™ se ukrývá bezpečná platforma, která sleduje stav a výkonnost procesního řízení. To vše pak umožňuje uživatelům zvýšit produktivity a kvalitu řízení procesů a eliminovat její nedostatky. Analyzuje a rozděluje data s ohledem na instalovaný hardware, ale také s ohledem na softwarové vybavení, řídicí smyčky, a dokonce i kybernetickou bezpečnost.

Řešení oceněné Zlatým Ampérem

Inovativní a inteligentní řešení ABB Ability™ Smart Sensor bylo poprvé představeno v roce 2016 na veletrhu v Hannoveru, v roce 2017 získalo při své české premiéře prestižní ocenění Zlatý Ampér. Tento chytrý senzor umožňuje nepřetržité monitorování stavu nízkonapěťových asynchronních motorů a poskytuje nejdůležitější informace o jejich chodu (vibrace, teplota apod.). Sofistikované analytické postupy mění získaná data v poznatky, které mohou pomoci snížit prostoje motorů až o 70 %, prodloužit jejich životnost až o 30 % a snížit odběr elektrické energie až o 10 %.

Nástup nové generace digitálních řešení

Součástí třetího bloku je jedno z prvních řešení ABB Ability spuštěné na platformě Azure, Asset Health Center, a demo EcoSuite.

Asset Health Center představuje řešení nové generace pro řízení výkonu instalovaných zařízení na úrovni zařízení. Na českém trhu je přístupné od ledna 2017 a využívá prediktivní a preskriptivní analytické nástroje a modely. Ty jsou přizpůsobeny zákazníkovi ke zjišťování potřeby údržby a stanovení priorit údržby na základě pravděpodobnosti poruch a důležitosti zařízení v kritickém procesu.

Demo EcoSuite je určeno zákazníkům, kteří chtějí mít kdykoliv jasný přehled o dění v jejich závodech, aby tak mohli snadno identifikovat mezery a možnosti optimalizace řízení průmyslového podniku. Umožňuje tak plné propojení reálných dat přímo s manažerskými KPIs.

Více informací najdete na našich webových stránkách http://new.abb.com/cz/amper2018 


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Automatizace a modernizace pivovarů 2019
2019-01-24 - 2019-01-24
Místo: Hotel Luční bouda, Pec pod Sněžkou
DIAGO 2019
2019-01-29 - 2019-01-30
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Roboty 2019
2019-01-30 - 2019-02-01
Místo: Brno, hotel Avanti
Úspory v průmyslu
2019-03-05 - 2019-03-05
Místo: Hotel STEP ****, Praha

Katalog

Panasonic Electric Works Europe AG
Panasonic Electric Works Europe AG
Veveří 3163/111
616 00 Brno
tel. +420 541 217 001

Brady s.r.o
Brady s.r.o
Na Pantoch 18
831 06 Bratislava
tel. +421 2 3300 4862

ABB s.r.o.
ABB s.r.o.
Štětkova 1638/18
14000 Praha 4
tel. +420739552216

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

všechny firmy
ReklamaTematické newslettery


Anketa


Na horách/u moře
Na chalupě/chatě v tuzemsku
Co je to dovolená?

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI